Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.04.23-04.27/

2018-04-20   |   Админ

 

 

 

 

Шүүх хуралдааны танхим, цаг минут

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:30/ Танхим - 5

А.Мөнхгэрэл

Татварын ерөнхий газар

Ц.Одмаа

 

2

Даваа /09:30/ Танхим-4

Луу тав ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Селена сибирь ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Хэрэг эрхлэх газар

Г.Мөнхтулга

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Хишиг-Оргилуун ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Ч.Нэргүй

Авлигатай тэмцэх газар

Д.Чанцалням

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 5

ЖӨН ЮАН ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

М.Батзориг

 

7

Даваа /10:30/  Танхим - 2

Б.Эрдэнэцэцэг

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Чингэлтэй дүүргийн 1-р хороо 1-40 мянгат 8, 9,22, 23-р байрны оршин суугчид

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 4

ДДэш ТВ ХХК

Яамны харъяа агентлаг Зөвлөл/Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

11

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Д.Билэгтүвшин

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

Д.Оюумаа

 

12

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Луу тав ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

13

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Цэцэгсийн шилтгээн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

15

Даваа /14:30/ Танхим - 4

Д.Олзвой

Улсын бүртгэл, статистикийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн О.Оюунгэрэл Н.Дамдинсүрэн

 

16

Даваа /14:55/ Танхим - 1

Э.Түвшинжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга Нийслэлийн Газрын алба

С.Төмөрбат

 

17

Даваа /14:55/ Танхим - 1

Ж.Болормаа

Монгол улсын Засгийн газар

Г.Мөнхтулга

 

18

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Б.Болормаа

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

Ц.Мөнхзул У.Бадамсүрэн Ц.Одмаа

 

19

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Ширэвгэр ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 24-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

1

Мягмар /09:00/  Танхим - 4

Засаг чандмань майнз ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим - 5

Инкобрик ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

3

Мягмар /09:30/ Танхим - 2

З.Одхүү

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

С.Алтанзул

Татварын ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Б.Амарбаясгалан

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Улсын бүртгэгч Ж.Уранцэцэг, Ц.Оюунчимэг

Д.Халиуна

 

6

Мягмар /11:00/  Танхим - 2

Сигмабетта ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Огторгуйн урсгал ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Г.Цэнд-Аюуш, Д.Бямбадорж

С.Төмөрбат

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим - 4

Ж.Уянга

Хөдөлмөр, Нийгмийн хамгааллын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

О.Оюунгэрэл Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

Л.Очирсүрэн

Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн Тамгын газар

Д.Оюумаа

 

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Б.Хөхөөсүрэн

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын улсын байцаагч нар

М.Батзориг

 

11

Мягмар /13:41/ Танхим - 2

Жи энд Юу голд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн О.Оюунгэрэл

Д.Уранбилэг

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Н.Цэрэнлхам

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа   Ц.Мөнхзул

Б.Оюунбат

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Б.Гоцбаяр

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

А.Насандэлгэр Ц.Батсүрэн Б.Адъяасүрэн

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

15

Мягмар /14:40/ Танхим - 2

Ё.Дулам

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

А.Болд

16

Мягмар /15:30/ Танхим - 2

Ч.Энхбат

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Д.Оюумаа

 

17

Мягмар :14:00/ Танхим - 5

Трансгайд терминал ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 25-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

 

Шүүх хуралдааны танхим, цаг минут

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 5

Хүчит шонхор ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Халиуна

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 5

Бэйст Кон ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан, Спортын сайд, Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

Д.Чанцалням

 

3

Лхагва /09:30/ Танхим - 4

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

4

Лхагва /10:00/  Танхим - 2

Ц.Батбэх

Эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Одмаа

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Ц.Мөнхдалай

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

7

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Газар хэвлий ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

У.Бадамсүрэн

 

8

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Б.Батзаяа

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

9

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Б.Ариунаа

Стандарт, хэмжил зүйн газрын дарга

Д.Чанцалням

 

10

Лхагва /10:30/ Танхим - 5

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

М.Батзориг Г.Мөнхтулга А.Насандэлгэр

 

11

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Женерал экспедишн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

Д.Оюумаа

 

12

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

С.Түмэнжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

13

Лхагва /12:00/ Танхим - 2

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 2

О.Аззаяа

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

Д.Оюумаа У.Бадамсүрэн Ц.Одмаа

Л.Цэрэннадмид

15

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Мандал-Өргөх ХХК

БГД-н Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Т.Эрдэнэчимэг

Ц.Батсүрэн

 

16

Лхагва /13:40/ Танхим - 4

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Булбул ХХК

Татварын улсын байцаагч А.Өнөрмаа

А.Насандэлгэр

 

18

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Зэт энд эйч юу ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Чанцалням

 

19

Лхагва /14:40/ Танхим - 4

Б.Оюунтогтох нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн 8 дугаар хорооны Иргээдийн Нийтийн Хурал

Г.Мөнхтулга

 

20

Лхагва /15:30/ Танхим - 3

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

21

Лхагва /15:30/ Танхим - 4

Цагаан бүрд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

22

Лхагва /16:00/ Танхим - 5

Бөхбат ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 26-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

 

Шүүх хуралдааны танхим, цаг минут

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 5

Ц.Мягмарбаяр

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Халиуна

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим - 2

Д.Эрдэнэбат

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Пүрэв /09:30/ Танхим - 5

Л.Ариунтунгалаг

Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газар

Д.Халиуна

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн Д.Оюумаа

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Монгоулд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Сонгон шалгаруулалтын Комиссын дарга

А.Насандэлгэр

 

6

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

А.Баттөмөр

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Халиуна

 

7

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

8

Пүрэв /10:30/ Танхим - 5

Ч.Жигжидсүрэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

9

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

П.Балжинням

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

10

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

Очиргео ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Оюумаа

 

11

Пүрэв /11:30/ Танхим - 4

Б.Баяраа

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

12

Пүрэв /12:00/ Танхим - 5

Б.Майцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын улсын бүртгэгч Э.Лхагвабаяр

М.Батзориг

 

13

Пүрэв /13:13/ Танхим - 2

З.Болдбаатар

Батлан Хамгаалах яам

Д.Оюумаа

 

14

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Монинжбар ХХК

Эрүүл мэндийн сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

15

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Жуулчин монгол наадам ХХК

Зам, тээврийн хөгжлийн сайд

Ц.Мөнхзул

 

16

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

17

Пүрэв /15:00/ Танхим - 5

Л.Даваажав

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

18

Пүрэв /15:30/ Танхим - 2

Х.Буянжаргал

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа      Ц.Одмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 27-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

 

Шүүх хуралдааны танхим, цаг минут

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /09:00/ Танхим - 4

С.Нямжав

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Баасан /09:30/ Танхим - 2

Томобюлдинг ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч П.Отгонсүрэн, Ш.Хашхүү

Ц.Мөнхзул

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Т.Оюунцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 4

Төрийн банк ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

5

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Ц.Пүрэвдорж

Засгийн газар

Г.Мөнхтулга

 

6

Баасан /11:00/ Танхим - 4

С.Нарангэрэл

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

7

Баасан /13:40/ Танхим - 4

Ү.Сүхбаатар

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.04.23 - 04.27/Даваа гараг

 

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:45/ Танхим-6

Тавилга ХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Дулаан сэтгэл нийгэмлэг ТББ

Байгаль орчин, ногоон хөгжил, аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр

 

3

Даваа /11:00/ Танхим-6

Сентеррагоулд Монголия ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-н Татварын улсын байцаагч Ц.Сарантуяа, А.Баатархүү

Ц.Одмаа

 

4

Даваа /11:00/ Танхим-6

Хаан банк ХХК

Татварын улсын байцаагч А.Баатархүү

Ц.Батсүрэн

 

5

Даваа /11:30/ Танхим-6

С.Санжааваанчиг

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

6

Даваа /13:30/ Танхим-6

Хаан банк ХХК

Монголбанк, Монголбанкны Хяналт шалгалтын газрын тусгай хяналтын албаны ахлах хянан шалгагч Г.Даваахүү, Б.Халиунаа

Ц.Мөнхзул

 

7

Даваа /14:00/ Танхим-6

Т.Эрдэнэчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

8

Даваа /15:00/ Танхим-6

Таван Богд Финанс

Санхгийн зохицуулах хорооны улсын байцаагч Д.Соёлмаа

Ц.Батсүрэн

 

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

1

Мягмар /09:00/ Танхим-6

Санчир-Ундрах ХХК

ЭХЭМҮТ-н Тендерийн үнэлгээний хороо

А.Насандэлгэр

 

2

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Жэй Эм Ойл ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Ц.Хоролсүрэн, М.Баттуул

Г.Мөнхтулга

 

3

Мягмар /11:30/ Танхим-6

Ц.Энхтуяа нарын

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга, дүүргийн 16-р хорооны ИНХ

Ц.Мөнхзул

 

4

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Юу Эс Эйч ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Ц.Мөнхзул

 

5

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Ханбэлчир ХХК

Байгаль орчин, Аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

6

Мягмар /15:00/ Танхим-6

Сод монгол групп ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Г.Энхманлай, Б.Наранцэцэг

М.Батзориг

 

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

1

Лхагва /13:40/ Танхим-6

Сэрүүлэг констракшн ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Дуламсүрэн

 

2

Лхагва /14:31/ Танхим-6

Б.Дэлгэрмаа

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын дарга

О.Оюунгэрэл

 

3

Лхагва /15:00/ Танхим-6

Б.Баярсайхан

Төрийн албаны зөвлөл

О.Оюунгэрэл

 

4

Лхагва /15:30/ Танхим-6

Мандал голомт ХХК

Эрчим Хүчний яам

О.Оюунгэрэл

 

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

1

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

Просетрийл эстейт ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

2

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Хос холбоо ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Б.Адъяасүрэн

 

3

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

Б.Алтанцэцэг нарын

Нийслэлийн Хот Төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

4

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

Шунхлай Трейдинг ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газар

С.Төмөрбат

 

 

БААСАН ГАРАГ

 

1

Баасан /13:30/ Танхим-6

Л.Лхагвадорж

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

2

Баасан /13:45/ Танхим-6

С.Энхмаа

Цаг уур, орчны шинжилгээний газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Баасан /14:00/ Танхим-6

П.Загд

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга