Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.04.30-05.04/

2018-04-30   |   Админ

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 04 дүгээр сарын 30-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим, огноо, цаг минут

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /15:30/ Танхим - 1

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

М.Батзориг

 

2

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Харчонот ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

3

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Луу тав ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

4

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Монголиан коппер корпорейшн ХХК

Монгол улсын Засгийн газар

Ц.Одмаа       У.Бадамсүрэн     Д.Оюумаа

Н.Мөнгөн-Эрдэнэ

5

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Б.Майцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын улсын бүртгэгч Э.Лхагвабаяр

М.Батзориг

 

6

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Ц.Алтантунгалаг

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Н.Дуламсүрэн

 

7

Даваа /11:30/ Танхим - 3

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

8

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Сонин хад ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

9

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Т.Эрдэнэцогт

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Ц.Одмаа У.Бадамсүрэн        Д.Оюумаа

Д.Мөнхжаргал

10

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Жаргалант сүмбэр ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

11

Даваа /10:00/ Танхим - 5

У.Мөнхгэрэл нарын

Нийгмийн даатгалын Ерөнхий газар

Н.Дамдинсүрэн

 

12

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Оргил рашаан сувилал ХХК

Сангийн сайд

А.Насандэлгэр

 

13

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Эрхэт цамхаг ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

14

Даваа /09:30/ Танхим - 3

Ачмаг хайрхан ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 01-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим, огноо, цаг минут

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /16:45/ Танхим - 3

Вилмар ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

2

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

Д.Олзвой

Улсын бүртгэл, статистикийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн  Г.Мөнхтулга    О.Оюунгэрэл

 

3

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Трансгайд терминал ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

4

Мягмар /14:30/ Танхим - 5

Эм Ай Эй ХХК

АМГТ

О.Оюунгэрэл

 

4

Мягмар /14:30/ Танхим - 3

Н.Цэрэнлхам

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн     Д.Оюумаа          Ц.Мөнхзул

Н.Оюунбат

5

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Ц.Төвөө

ЗХЖШ-ын дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Н.Төрбат

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

7

Мягмар /11:30/ Танхим - 4

Д.Оюунхүү

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

8

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Д.Билэгтүвшин

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн газар

Д.Оюумаа

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 1

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

М.Батзориг   А.Насандэлгэр Д.Чанцалням

 

10

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Дүнжингарав ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Г.Мөнхтулга

 

11

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Б.Цэгмэд

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

12

Мягмар /10:30/ Танхим - 3

З.Оюун

Төрийн тусгай хамгаалалтын газрын дарга

Ц.Одмаа

 

13

Мягмар /10:30/ Танхим - 1

Ди Эйч Пи Эн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

14

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

"Эйч Эс Ди " ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

15

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

ДЦС-4 ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

16

Мягмар /09:30/ Танхим - 5

А.Эрдэнэбилэг

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Д.Оюумаа

 

17

Мягмар /09:30/ Танхим - 3

Б.Эрдэнэцэцэг

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 02-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим, огноо, цаг минут

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /17:20/ Танхим - 1

Зэт энд эйч юу ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Чанцалням

 

2

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

 

3

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Номгон-Очир ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

4

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Н.Эрдэнэбат

Мэргэжлийн хяналтын газар

М.Батзориг

 

5

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Э.Түвшинжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга Нийслэлийн Газрын алба

С.Төмөрбат

 

6

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Номын цагаан өргөө ТББ

Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын алба

А.Сарангэрэл

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Б.Бүжинлхам

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Г.Мөнхтулга

 

8

Лхагва /10:30/ Танхим - 5

Би Жэй Ди Жи ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Долгорсүрэн

 

9

Лхагва /10:30/ Танхим - 1

Ц.Батбаатар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг          Д.Халиуна          С.Төмөрбат

 

10

Лхагва /09:30/ Танхим - 5

Империа дюти фрий ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

11

Лхагва /10:30/ Танхим - 1

З.Алтан нарын 7 иргэн

НИТХ

Б.Адъяасүрэн

 

11

Лхагва /09:00/ Танхим - 5

Бэйст Кон ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан, Спортын сайд, Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

Д.Чанцалням

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 03-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим, огноо, цаг минут

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

9

Пүрэв /15:30/ /Танхим-1

Найман од магнет ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

10

Пүрэв /14:30/ Танхим - 5

Хойд Од Кредит ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

С.Санжааваанчиг

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн    Ц.Мөнхзул            Ц.Одмаа

Х.Батсүх

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Г.Элдэвсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

13

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Б.Баяраа

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

15

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл   Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн

Б.Энхбаяр

14

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Л.Даваажав

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

16

Пүрэв /09:30/ Танхим - 3

С.Төгсжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 04-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим, огноо, цаг минут

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /13:30/ Танхим - 5

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Н.Дуламсүрэн

 

2

Баасан /13:30/ Танхим - 4

Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

3

Баасан /11:30/ Танхим - 5

Хишиг-Оргилуун ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

4

Баасан /11:30/ Танхим - 1

А.Даш

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

С.Төмөрбат

 

5

Баасан /11:00/ Танхим - 3

Батшил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Баасан /10:30/ Танхим - 5

Я.Пүрвээ

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

7

Баасан /10:00/ Танхим - 4

Л.Майхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн

 

8

Баасан /09:30/ Танхим - 5

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.04.30 - 05.04/ Даваа гараг

Шүүх хуралдааны танхим, огноо, цаг минут

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /15:00/ Танхим-6

Адмон Принт ХХК

Хөдөлмөр халамж үйлчилгээний ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

2

Даваа /14:30/ Танхим-6

Ц.Баясгалан

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Даваа /14:00/ Танхим-6

Тавилга ХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

4

Даваа /13:30/ Танхим-6

Б.Батзаяа

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

5

Даваа /09:30/ Танхим-6

Эрин интернэшнл ХХК

Татварын ерөний газрын УТОХГ

Д.Оюумаа

 

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

1

Мягмар /16:00/ Танхим-6

Намуун дөлгөөн сар ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч С.Цэендолгор

Ц.Мөнхзул

 

2

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

3

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Монгол жодоо интернэшнл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Ашигт малтмал газрын тосны газар, Байгаль орчны газар,

Д.Чанцалням

 

4

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Э.Галбадрал

Засгийн газар

Ц.Мөнхзул

 

5

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Сэрүүлэг констракшн ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Дуламсүрэн

 

6

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Р.Одонбаатар

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

7

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Алтайн гянт ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

А.Сарангэрэл

 

8

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Монголын актив удирдлагын корпораци ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн бүртгэлийн газар

Д.Чанцалням

 

9

ЛХАГВА ГАРАГ

 

10

Лхагва /14:30/ Танхим-6

Хойд Од Кредит ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Оюумаа

 

11

Лхагва /12:00/ Танхим-6

Мобиком корпораци ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч О.Мөнхзул

С.Төмөрбат

 

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

1

Пүрэв /15:00/ Танхим-6

Очир-орд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

2

Пүрэв /13:30/ Танхим-6

Ш.Одням

Монгол Улсын ерөнхий Аудитор

Н.Долгорсүрэн

 

 

БААСАН ГАРАГ

 

1

 Баасан /14:30/ Танхим-6

Нэкстстар ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын улсын байцаагч Л.Нямдулам

Г.Мөнхтулга

 

2

Баасан /11:30/ Танхим -6

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Г.Мөнхтулга

 

3

Баасан /10:00/ Танхим-6

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

4

Баасан /09:40/ Танхим-6

Б.Буянтөр

Цагдаагийн ерөнхий газар

Н.Дамдинсүрэн

 

5

Баасан /09:30/ Танхим-6

Эйч Юу Эл Ди ХХК

СБД-н Татварын улсын байцаагч Б.Хишигжаргал

Ц.Батсүрэн

 

6

Баасан /09:00/ Танхим-6

Эрдэнэт фүүдс ХХК

Монгол банк

Н.Дамдинсүрэн

 

7

Баасан /09:00/ Танхим-6

Шунхлай ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч У.Халиуна

Ц.Батсүрэн

 

8

Баасан /09:00/ Танхим-6

Хасу-Эрчим ХХК

Хан-уул дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч А.Түмэнжаргал, Д.Нямдорж

Н.Дамдинсүрэн

 

8

Баасан /16:00/ Танхим-6

Онги голын хөдөлгөөн ТББ

БОАУЖ-н сайд

Б.Адъяасүрэн