Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.05.07-05.11/

2018-05-07   |   Админ

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 07-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Даваа /10:00/ Танхим - 1

У.Мөнхгэрэл нарын нэр бүхий 73 иргэн

Нийгмийн даатгалын Ерөнхий газар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Ш.Жамбал

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

4

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

5

Даваа /10:55/ Танхим - 1

Б.Баяраа

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

6

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Ж.Уянга

Хөдөлмөр, Нийгмийн хамгааллын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Л.Батбаатар

 

7

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

8

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Ч.Энхбат

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Д.Оюумаа

 

9

Даваа /13:30 Танхим - 4

Монголын Үндэсний их сургууль ТББ

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

У.Бадамсүрэн

 

10

Даваа /13:30/ Танхим - 4

З.Одхүү

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Н.Төрбат

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

12

Даваа /14:30/ Танхим - 3

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

13

Даваа /15:00/ Танхим - 2

ЖӨН ЮАН ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

М.Батзориг

 

14

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Л.Лхагвадорж

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

15

Даваа 13:30/ Танхим - 2

Б.Хөхөөсүрэн

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын улсын байцаагч нар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

16

Даваа 13:30/ Танхим - 3

Ийстерн эксплорэйшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Л.Өлзийжаргал

 

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 08-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Мягмар /09:30/ Танхим - 4

С.Энхмаа

Цаг уур, орчны шинжилгээний газрын дарга

Ц.Мөнхзул     Ц.Одмаа У.Бадамсүрэн

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

3

Мягмар /10:30/ Танхим - 2

Н.Эрдэнэбат

Мэргэжлийн хяналтын газар

М.Батзориг

 

4

Мягмар /10:30/ Танхим - 2

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

Л.Батбаатар Г.Мөнхтулга А.Насандэлгэр

 

5

Мягмар /10:30/ Танхим-2

"Эйч Эс Ди " ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн О.Оюунгэрэл

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Жи Эй Би Өү Ти ХХК

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Н.Дуламсүрэн

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Нүри ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Сигмабетта ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

9

Мягмар /13:30/ Танхим-2

Жи энд Юу голд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл Н.Долгорсүрэн

Х.Уранбилэг

10

Мягмар /13:30/ Танхим-2

Жуулчин монгол наадам ХХК

Зам, тээврийн хөгжлийн сайд

С.Отгонтуяа

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Х.Буянжаргал

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа     Ц.Одмаа

н.Баяржаргал

13

Мягмар /15:00 Танхим-4

Томобюлдинг ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч П.Отгонсүрэн, Ш.Хашхүү

Ц.Мөнхзул

 

14

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Ё.Дулам

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

А.Болд

15

Мягмар /15:00/ Танхим - 3

Ханбэлчир ХХК

Байгаль орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Л.Өлзийжаргал

 

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 09-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

 Бэйст кон ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан, Спортын сайд, Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

Л.Батбаатар

 

2

Лхагва /14:30/ Танхим - 2

 Л.Даваажав

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

3

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

 Просетрийл эстейт ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

4

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

 Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

5

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

 Ц.Ариунболд нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

6

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

 Монгол жодоо интернэшнл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, Ашигт малтмал газрын тосны газар, Байгаль орчны газар,

Д.Чанцалням

 

7

Лхагва /1:30/ Танхим - 4

О.Аззаяа

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

8

Лхагва /12:00/ Танхим - 5

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

9

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Булбул ХХК

Татварын улсын байцаагч А.Өнөрмаа

А.Насандэлгэр Ц.Батсүрэн У.Бадамсүрэн

 

11

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Б.Оюунтогтох нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн 8 дугаар хорооны Иргээдийн Нийтийн Хурал

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

12

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Бөхбат ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Л.Өлзийжаргал

 

13

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Б.Батзаяа

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Л.Батбаатар

 

14

Лхагва / 10:00/ Танхим - 5

Ц.Мөнхдалай

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

15

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Цагаан бүрд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

16

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Монголын актив удирдлагын корпораци ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн бүртгэлийн газар

Д.Чанцалням

 

17

Лхагва /09:30/ Танхим - 1

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 10-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:55/ Танхим - 1

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

С.Нарангэрэл

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Л.Батбаатар

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Ч.Жигжидсүрэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

5

Пүрэв /10:30/ Танхим - 5

Хос холбоо ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Б.Адъяасүрэн

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Ү.Сүхбаатар

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

7

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

П.Балжинням

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

8

Пүрэв /11:30/ Танхим - 4

Д.Эрдэнэбат

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

9

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Монинжбар ХХК

Эрүүл мэндийн сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

 

Пүрэв /13:30/ Танхим - 3

Юу Эс Эйч ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Ц.Мөнхзул

 

10

Пүрэв /13:30/ Танхим - 3

Б.Баасанцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар, Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

Зэт энд эйч юу ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Чанцалням

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Монгоулд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Сонгон шалгаруулалтын Комиссын дарга

А.Насандэлгэр

 

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 11-ний Баасан  гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Баасан /14:00/ Танхим - 5

Т.Оюунцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.05.07 - 05.11/ Даваа гараг

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Даваа /10:00/ Танхим-6

Санчир-Ундрах ХХК

ЭХЭМҮТ-н Тендерийн үнэлгээний хороо

А.Насандэлгэр

 

2

Даваа /10:30/ Танхим-6

Ж.Батсайхан

Хууль Зүйн сайд

Д.Чанцалням

 

3

Даваа /10:30/ Танхим-6

Урагцөл ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Д.Нямдорж, А.Түмэнжаргал

Д.Оюумаа

 

4

Даваа /11:00/ Танхим-6

Ордос ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ц.Цолмон, Б.Даваасүрэн

Д.Оюумаа

 

5

Даваа /11:00/ Танхим-6

Хан-Уул дүүргийн 5, 6 хорооны Иргэдийн Нийтийн хурал

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Долгорсүрэн

 

6

Даваа /14:00/ Танхим-6

Д.Болдтулга

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

7

Даваа /15:00/ Танхим-6

П.Загд

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

8

Даваа /15:30/ Танхим-6

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

9

Даваа /16:00/ Танхим-6

Адмон Принт ХХК

Хөдөлмөр халамж үйлчилгээний ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

1

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Б.Дайчинхүү

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Жи Би Эм ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

3

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Көп көл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

4

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Т.Уранчимэг нарын 3 иргэн, "Уран шүр" ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Н.Дамдинсүрэн

 

5

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

М.Батзориг

 

6

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Мандал голомт ХХК

Эрчим Хүчний яам

О.Оюунгэрэл

 

7

Мягмар /15:00/ Танхим-6

Д.Баттулга

Хөдөлмөр халамжийн үйлчилгээний ерөнхий газрын улсын байцаагч Я.Болд

М.Батзориг

 

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

1

Лхагва /09:30/ Танхим-6

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Үндэсний хөрөнгө оруулалтын банк ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч М.Алтангэрэл, Ш.Энхжаргал нарт

С.Төмөрбат

 

3

Лхагва /10:30/ Танхим-6

Баян хишиг хараа ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

С.Төмөрбат

 

4

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Петролиум Прогресс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Чулуунцэцэг, Г.Цэнд-Аюуш

М.Батзориг

 

5

Лхагва /14:00/ Танхим-6

Уорлд Стандарт ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр

 

6

Лхагва /14:30/ Танхим-6

Б.Сувд-Эрдэнэ

Гадаадын иргэн, харьяатын газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

7

Лхагва /16:00/ Танхим-6

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

Л.Өлзийжаргал

 

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

1

Пүрэв /09:00/ Танхим-6

Ц.Батмөнх

Гадаад Харилцааны яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим-6

Ж.Санжсүрэн

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

3

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Бунд-Овоо ХХК нар

Гаалийн ерөнхий газар, МХЕГ

Б.Адъяасүрэн

 

4

Лхагва /14:30/ Танхим-6

Д.Очирбат

Засгийн газар

Б.Адъяасүрэн