Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.05.14-05.18/

2018-05-14   |   Админ

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 14-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдий Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 1

Санчир-Ундрах ХХК

ЭХЭМҮТ-н Тендерийн үнэлгээний хороо

А.Насандэлгэр

 

2

Даваа /09:20/ Танхим - 5

Монгол Телевиз ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Д.Оюумаа

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Ш.Одням

Монгол Улсын ерөнхий Аудитор

Н.Долгорсүрэн

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Ачмаг хайрхан ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

5

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

М.Батзориг

 

6

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Ц.Баясгалан

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

7

Даваа /12:00/ Танхим - 3

Ш.Жамбал

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

8

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Луу тав ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

9

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Б.Батзаяа

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

10

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

11

Даваа /14:30/ Танхим - 3

Харчонот ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

12

Даваа /14:30/ Танхим - 5

Жаргалант сүмбэр ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 15-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдий Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 4

Ж.Уянга

Хөдөлмөр, Нийгмийн хамгааллын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Л.Батбаатар Б.Мөнх-Эрдэнэ С.Отгонтуяа

 

2

Мягмар /09:20/ Танхим - 5

Урагцөл ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Д.Нямдорж, А.Түмэнжаргал

Д.Оюумаа

 

3

Мягмар /09:30/ Танхим - 2

У.Мөнхгэрэл нарын нэр бүхий 73 иргэн

Нийгмийн даатгалын Ерөнхий газар

Н.Дамдинсүрэн

 

4

Мягмар /09:30/ Танхим - 5

Ди Эйч Пи Эн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Ц.Төвөө

ЗХЖШ-ын дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Р.Одонбаатар

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Собттрейд ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч Б.Туяа, Б.Наранцэцэг

Л.Өлзийжаргал

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Б.Цэгмэд

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Б.Пүрэврэнцэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

10

Мягмар /13:20/ Танхим - 5

Намуун дөлгөөн сар ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч С.Цэендолгор

Ц.Мөнхзул

 

11

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Д.Олзвой

Улсын бүртгэл, статистикийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн Ц.Батсүрэн О.Оюунгэрэл

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Алтайн гянт ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

А.Сарангэрэл Д.Халиуна С.Төмөрба

 

13

Мягмар /14:30/ Танхим - 1

П.Загд

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

14

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

15

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

С.Отгонтуяа Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Өлзийжаргал

Б.Алтанчимэг

16

Мягмар /15:30/ Танхим - 5

Х.Буянжаргал

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

У.Бадамсүрэн Ц.Мөнхзул Д.Оюумаа

 

17

Мягмар /16:00/ Танхим - 3

Трансгайд терминал ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 16-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдий Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

З.Алтан нарын

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Л.Өлзийжаргал

 

2

Лхагва /09:30/ Танхим - 5

Ордос ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ц.Цолмон, Б.Даваасүрэн

Д.Оюумаа

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Би Жэй Ди Жи ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Долгорсүрэн

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Ц.Батбаатар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг С.Төмөрбат Д.Халиуна

 

5

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Д.Баасанжав

ОСНААУ газар /ШИНБ/

Б.Адъяасүрэн А.Насандэлгэр Ц.Батсүрэн

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Номын цагаан өргөө ТББ

Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын алба

А.Сарангэрэл

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Монголын актив удирдлагын корпораци ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн бүртгэлийн газар

Д.Чанцалням

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

С.Энхмаа

Цаг уур, орчны шинжилгээний газрын дарга

Ц.Мөнхзул У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа

Б.Молор-Эрдэнэ

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Н.Ариунаа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

М.Цэцэгмаа

 

11

Лхагва /11:00/Танхим - 4

Б.Бүжинлхам

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Г.Мөнхтулга

 

12

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Монголын Үндэсний их сургууль ТББ

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

У.Бадамсүрэн

 

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Ханбэлчир ХХК

Байгаль орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Л.Өлзийжаргал

 

14

Лхагва /14:30/ Танхим - 3

Бостонстар консалтинг ХХК

Эрүүл мэнд, Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

А.Сарангэрэл

 

15

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Нүри ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа

Н.Цэрэнханд

16

Лхагва /15:00/ Танхим - 3

Баян хишиг хараа ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

С.Төмөрбат

 

17

Лхагва /16:00/ Танхим - 3

Б.Пүрэвсүрэн

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

Д.Чанцалням С.Төмөрбат Д.Халиуна

Б.Аръяа

18

Лхагва 14:00/ Танхим - 2

Б.Буянтөр

Цагдаагийн ерөнхий газар

Н.Дамдинсүрэн Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

19

Лхагва 14:30/ Танхим - 2

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

 

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 17-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдий Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 3

Л.Даваажав

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

2

Пүрэв /09:00/ Танхим - 4

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

3

Пүрэв /09:30/ Танхим - 2

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

4

Пүрэв /09:30/ Танхим - 3

С.Түмэнжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

5

Пүрэв /09:30/ Танхим - 5

С.Төгсжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

6

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Монгоулд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Сонгон шалгаруулалтын Комиссын дарга

А.Насандэлгэр

 

7

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Монгол ураниум ресурс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

8

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

П.Балжинням

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

9

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Ч.Баясгалан

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

10

Пүрэв /11:00/ Танхим - 3

Очир-орд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

11

Пүрэв /11:00/ Танхим - 4

Ч.Жигжидсүрэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

12

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

13

Пүрэв /11:30/ Танхим - 3

Зэт энд эйч юу ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Чанцалням

 

14

Пүрэв /12:00/ Танхим - 5

Томобюлдинг ХХК

Татварын ерөнхий газрын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч П.Отгонсүрэн, Ш.Хашхүү

Ц.Мөнхзул

 

15

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Бөхөг түргэн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

16

Пүрэв /13:30/ Танхим - 3

Г.Элдэвсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

17

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

С.Санжааваанчиг

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн Ц.мөнхзул Ц.Одмаа

Н.Батбаяр

18

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Н.Төрбат

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

19

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

Монинжбар ХХК

Эрүүл мэндийн сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

20

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Петролиум Прогресс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Чулуунцэцэг, Г.Цэнд-Аюуш

М.Батзориг

 

21

Пүрэв /14:30/ Танхим - 2

С.Нарангэрэл

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

22

Пүрэв /14:30/ Танхим - 3

Найман од магнет ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

 

Нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 18-ны Баасан  гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдий Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 3

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

2

Баасан /09:30/ Танхим - 2

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

3

Баасан /09:30/ Танхим - 4

Я.Пүрвээ

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

С.Отгонтуяа

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Эйч Юу Эл Ди ХХК

СБД-н Татварын улсын байцаагч Б.Хишигжаргал

Ц.Батсүрэн

 

5

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Үндэсний хөрөнгө оруулалтын банк ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч М.Алтангэрэл, Ш.Энхжаргал нарт

С.Төмөрбат С.Төмөрбат М.Батзориг

 

6

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Д.Эрдэнэбат

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

7

Баасан /11:00/ Танхим - 2

Юниверсал Минералс Эксплорейшн ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

Н.Дамдинсүрэн

 

8

Баасан /11:00/ Танхим - 3

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

9

Баасан /11:00/ Танхим - 4

А.Даш

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

С.Төмөрбат

 

10

Баасан /11:30/ Танхим - 5

Батшил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

11

Баасан /13:30/ Танхим - 4

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

12

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Н.Эрдэнэбат

Мэргэжлийн хяналтын газар

М.Батзориг

 

13

Баасан /15:00/ Танхим - 3

Д.Баттулга

Хөдөлмөр халамжийн үйлчилгээний ерөнхий газрын улсын байцаагч Я.Болд

М.Батзориг

 

14

Баасан /15:00/ Танхим - 3

Ц.Мягмарбаяр

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Халиуна

 

15

Баасан /16:00/ Танхим - 3

Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.05.14 - 05.18/ Даваа гараг

 

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

 Даваа  /14:00/ Танхим-6

Бодь электроникс ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

2

Даваа  /12:00/ Танхим-6

Онги голынхон ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Л.Батбаатар

 

3

Даваа /09:30/ Танхим-6

Нийслэлийн Прокурорын газар

Нийслэлийн Тээврийн газрын авто тээврийн хяналтын улсын байцаагч Д.Долгорсүрэн

Ц.Одмаа

 

4

Даваа /11:00/ Танхим-6

Уламжлалт Анагаах ухаан Элэг судлалын Клиник Төв

Нийслэлийн Засаг дарга, Авто замын газар

М.Цэцэгмаа

 

Мягмар гараг

 

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:00/ Танхим-6

Ц.Энхтуяа нарын

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга, дүүргийн 16-р хорооны ИНХ

Ц.Мөнхзул

 

2

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Б.Дайчинхүү

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

3

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Оюу СӨХ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

4

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Бонжур ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Л.Батбаатар

 

Лхагва гараг

 

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Нийслэлийн Прокурорын газар

Нийслэлийн Тээврийн газрын авто тээврийн хяналтын улсын байцаагч С.Оюун-Эрдэнэ

А.Сарангэрэл

 

2

Лхагва /14:10/ Танхим-6

Зорь итгэ бүтээ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

Пүрэв гараг

 

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв  /11:00/ Танхим-6

С.Нямдорж

Нийслэлийн Тээврийн газар

Б.Адъяасүрэн