Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.05.21-05.25/

2018-05-21   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 21-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /08:30/ Танхим - 4

Р.Одонбаатар

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

2

Даваа /09:00/ Танхим - 1

Б.Батзаяа

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Даваа /09:00/ Танхим - 3

Ү.Сүхбаатар

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

4

Даваа /09:00/ Танхим - 4

Л.Ариунтунгалаг

Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газар

Д.Халиуна

 

5

Даваа /09:00/ Танхим - 5

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

Л.Батбаатар Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Өлзийжарга

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Ноён уулаа аваръя ТББ

Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

У.Бадамсүрэн Ц.Одмаа Ц.Мөнхзул

Б.Батчулуун

7

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Бунд-Овоо ХХК

Гаалийн ерөнхий газар, Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

8

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Ж.Батсайхан

Хууль Зүйн сайд

Д.Чанцалням

 

9

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Хан-Уул дүүргийн 5, 6 хорооны Иргэдийн Нийтийн хурал

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Долгорсүрэн

 

10

Даваа /10:30/ Танхим - 4

Б.Майцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын улсын бүртгэгч Э.Лхагвабаяр

М.Батзориг

 

11

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Ц.Батбэх

НДЕГ, СБДНДХ

Л.Өлзийжаргал

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Я.Батбаяр нарын

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

13

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Л.Лхагвадорж

СХД-н Засаг дарга, НЗД, НГА СДГА

Б.Мөнх-Эрдэнэ С.Отгонтуяа М.Цэцэмаа

 

14

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Адмон Принт ХХК

Хөдөлмөр халамж үйлчилгээний ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

15

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

16

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Я.Баярбат

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

17

Даваа /11:30/ Танхим - 1

Жи энд Юу голд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн О.Оюунгэрэл

 

18

Даваа /12:00/ Танхим - 5

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

19

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Юу Эс Эйч ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Ц.Мөнхзул

 

20

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Сигмабетта ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Хос холбоо ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Б.Адъяасүрэн

 

22

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Т.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Н.Дамдинсүрэн

 

23

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

М.Батзориг

 

24

Даваа /14:00/ Танхим - 5

О.Аззаяа

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Батбаатар М.Цэцэгмаа

 

25

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Ц.Батбэх

Эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Л.Өлзийжаргал

 

26

Даваа /14:30/ Танхим - 4

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

27

Даваа /15:00/ Танхим - 1

С.Алтанзул

Татварын ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

28

Даваа /15:00/ Танхим - 1

"Эйч Эс Ди " ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн О.Оюунгэрэл

 

29

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Ийстерн эксплорэйшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Л.Өлзийжаргал

 

30

Даваа /15:30/ Танхим - 4

ЖӨН ЮАН ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

М.Батзориг

 

31

Даваа /16:00/ Танхим - 1

Ё.Дулам

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

 

32

Даваа /16:00/ Танхим - 4

Просетрийл эстейт ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

33

Даваа /16:00/ Танхим - 5

Бэйст кон ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухаан, Спортын сайд, Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

Л.Батбаатар

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 22-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

2

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

А.Баттөмөр

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Халиуна С.Төмөрбат Д.Чанцалням

 

3

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Л.Батбаатар

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 23-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:30/ Танхим - 3

Эрдэнэт фүүдс ХХК

Монгол банк

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Лхагва /09:50/ Танхим - 1

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Булбул ХХК

Татварын улсын байцаагч А.Өнөрмаа

А.Насандэлгэр Ц.Батсүрэн У.Бадамсүрэн

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Б.Батзаяа

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Л.Батбаатар

 

5

Лхагва /10:30/ Танхим - 3

Цагаан бүрд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

7

Лхагва /11:30/ Танхим - 5

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

8

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Жи Би Эм ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

9

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Б.Сувд-Эрдэнэ

Гадаадын иргэн, харьяатын газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

10

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Ц.Ариунболд нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

11

Лхагва /15:30/ Танхим - 2

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 24-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /14:30/ Танхим - 5

Төрийн банк ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.05.21 - 05.25/Даваа гараг

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /14:00/ Танхим-6

Арвин алтан бумба ХХК

Хан-уул дүүргийн Татварын улсын байцаагч Ц.Амаржаргал, Ч.Энхтуяа

Н.Долгорсүрэн

 

2

Даваа /15:30/ Танхим-6

Ван сэн тун ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Л.Батбаатар

 

3

Даваа /09:30/ Танхим-6

Г.Зоригт

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

4

Даваа /14:30/ Танхим-6

Голден гео физик ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

5

Даваа /16:30/ Танхим-6

Л.Сүрэнхорлоо

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

6

Даваа /15:30/ Танхим-6

Л.Туяа

Хан-Уул дүүргийн Газрын алба, Богдхан уулын дархан цаазат газрын хамгаалалтын захиргаа

М.Цэцэгмаа

 

7

Даваа /13:30/ Танхим-6

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо ТББ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

8

Даваа /15:00/ Танхим-6

Моносфарм трейд ХХК

П.Н Шастины нэрэмжит 3 дугаар төв эмнэлгийн дарга

Д.Оюумаа

 

9

Даваа /16:00/ Танхим-6

Нийслэлийн Прокурорын газар

Нийслэлийн Тээврийн газрын авто тээврийн хяналтын улсын байцаагч С.Оюун-Эрдэнэ

Ц.Мөнхзул

 

10

Даваа /11:00/ Танхим-6

Нийслэлийн Прокурорын газар

Нийслэлийн Тээврийн газрын авто тээврийн хяналтын улсын байцаагч Н.Долгорсүрэн

О.Оюунгэрэл

 

11

Даваа /15:40/ Танхим-6

Нью стандарт ложистикс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

12

Даваа /16:00/ Танхим-6

О.Гэрэлмаа

Нийслэлийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

13

Даваа /10:00/ Танхим-6

С.Норжмаа

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

14

Даваа /09:30/ Танхим-6

Шинэ гэр түншлэл ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Шүүх хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /12:00/ Танхим-6

Аурора Инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Ц.Одмаа

 

2

Лхагва /10:30/ Танхим-6

Б.Содбилэг

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Ц.Одмаа

 

3

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Б.Дайчинхүү

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Одмаа