Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.05.28-06.01/

2018-05-28   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 28-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 1

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

2

Даваа /09:00/ Танхим - 3

АГМ Майнинг ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

3

Даваа /09:00/ Танхим - 3

Санчир-Ундрах ХХК

ЭХЭМҮТ-н Тендерийн үнэлгээний хороо

А.Насандэлгэр

 

4

Даваа /09:30/ Танхим - 1

Ц.Батбаатар

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

5

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Монгол Телевиз ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Д.Оюумаа

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 1

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

Л.Өлзийжаргал

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Ачмаг хайрхан ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

8

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

9

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Б.Алтанцэцэг

Оюуны өмч Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

10

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Ц.Батбаатар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Ч.Санжаадамба

Үндэсний бөхийн салбар хороо

Б.Адъяасүрэн

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Ц.Батмөнх

Гадаад Харилцааны яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

А.Насандэлгэр

 

13

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Р.Одонбаатар

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

14

Даваа /11:30/ Танхим - 1

Онги голынхон ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Л.Батбаатар М.Цэцэгмаа С.Отгонтуяа

 

15

Даваа /11:30/ Танхим - 2

Ц.Баясгалан

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

16

Даваа /11:30/ Танхим - 3

Уорлд трэвел ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

17

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Э.Нямцэрэнгийн итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Г.Мягмардорж

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

18

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Б.Алтанцэцэг

Оюуны өмч Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

19

Даваа /13:30/ Танхим - 3

ЦМС ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч

Б.Адъяасүрэн

 

20

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Монинжбар ХХК

Эрүүл мэндийн сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 2

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

22

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Ж.Санжсүрэн

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

23

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Харчонот ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

24

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Уламжлалт Анагаах ухаан Элэг судлалын Клиник Төв

Нийслэлийн Засаг дарга, Авто замын газар

М.Цэцэгмаа

 

25

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Оргил рашаан сувилал ХХК

Сангийн сайд

Л.Батбаатар

 

26

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Оюу СӨХ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

27

Даваа /15:30/ Танхим - 3

И Эм Жи Ар ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

28

Даваа /16:00/ Танхим - 4

Ё.Дулам

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунэгэрл

 

29

Даваа /16:00/ Танхим - 5

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

М.Батзориг

 

30

Даваа/16:00/ Танхим-3

Ц.Алтантунгалаг

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 29-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 2

Д.Эрдэнэбат

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим - 1

О.Аззаяа нар

ШӨХТГ

Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Батбаатар С.Отгонтуяа

 

3

Мягмар /09:00/ Танхим - 5

Монголын актив удирдлагын корпораци ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Хуулийн этгээдийн бүртгэлийн газар

Д.Чанцалням

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Т.Нуржин нарын 4 иргэн

Байгаль орчин аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр /Бүрэлдэхүүнтэй/

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Собттрейд ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч Б.Туяа, Б.Наранцэцэг

Л.Өлзийжаргал

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Ди Эйч Пи Эн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Б.Цэгмэд

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

8

Мягмар /10:30/ Танхим - 2

Ц.Энхтуяа нарын

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга, дүүргийн 16-р хорооны ИНХ

Ц.Мөнхзул

 

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Оргил рашаан сувилал ХХК

Сангийн сайд

Л.Батбаатар

 

10

Мягмар /11:00/ Танхим - 2

Ц.Төвөө

Батлан Хамгаалах сайд

Г.Мөнхтулга

 

11

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Б.Өлзийсайхан

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

12

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Б.Пүрэвсүрэн

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

Д.Чанцалням Д.Халиуна С.Төмөрбат

Б.Аръяа

13

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

С.Санжааваанчиг

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн Ц.Мөнхзул Ц.Одмаа

 

14

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Адмон Принт ХХК

Хөдөлмөр халамж үйлчилгээний ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

15

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

П.Загд

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

16

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Урагцөл ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Д.Нямдорж, А.Түмэнжаргал

Д.Оюумаа

 

17

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

18

Мягмар /13:40/ Танхим-2

Б.Пүрэврэнцэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

19

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Бонжур ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Л.Батбаатар

 

20

Мягмар /14:30/ Танхим - 2

С.Энхмаа

Цаг уур, орчны шинжилгээний газрын дарга

Ц.Мөнхзул У.Бадамсүрэн Ц.Одмаа

Н.Цэцгээ

21

Мягмар /14:30/ Танхим - 4

Монгол ураниум ресурс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

22

Мягмар /14:30/ Танхим - 5

Трансгайд терминал ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

23

Мягмар /15:00/ Танхим - 2

Шинэ гэр түншлэл ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

24

Мягмар /15:30/ Танхим - 5

Просетрийл эстейт ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

25

Мягмар /16:00/ Танхим - 1

Булгантайхар ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

С.Отгонтуяа Л.Батбаатар М.Цэцэгмаа

 

26

Мягмар 10:30/ Танхим - 5

Л.Даваажав

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 30-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 1

Электрон техник ХХК

Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

Л.Батбаатар

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Б.Буянтөр

Цагдаагийн ерөнхий газар

Н.Дамдинсүрэн А.Насандэлгэр Г.Мөнхтулга

 

3

Лхагва /09:30/ Танхим - 3

С.Нямдорж

Нийслэлийн Тээврийн газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

Лхагва /09:30/ Танхим - 5

С.Түмэнжаргал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Б.Бүжинлхам

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Г.Мөнхтулга

 

6

Лхагва /10:30/ Танхим - 5

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Газар хэвлий ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Л.Батбаатар

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Ч.Баясгалан

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Би Жэй Ди Жи ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Долгорсүрэн

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Д.Болдтулга

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

11

Лхагва /11:30/ Танхим - 3

Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

12

Лхагва /11:40/ Танхим - 3

Монгоулд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Сонгон шалгаруулалтын Комиссын дарга

А.Насандэлгэр

 

13

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Ц.Батбэх

Эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Л.Өлзийжаргал

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 2

П.Мягмарсүрэн нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунэгэрл

 

15

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Хос холбоо уул ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Б.Адъяасүрэн

 

16

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Номын цагаан өргөө ТББ

Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын алба

А.Сарангэрэл

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Монголын Үндэсний их сургууль ТББ

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

У.Бадамсүрэн

 

18

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Н.Ариунаа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

М.Цэцэгмаа

 

19

Лхагва /14:30/ Танхим - 4

Бөхөг түргэн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

20

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Зорь итгэ бүтээ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

21

Лхагва /15:00/ Танхим - 1

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

С.Отгонтуяа Л.Өлзийжаргал Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

22

Лхагва /15:30/ /Танхим - 5

Баян хишиг хараа ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

С.Төмөрбат

 

23

Лхагва /15:30/ Танхим - 4

Г.Зоригт

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 05 дугаар сарын 31-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв  /10:00/ Танхим - 1

Монголын төмөр зам ТӨХК

Гааль, Татварын ерөнхий газрын Татварын улсын байцаагч Ч.Сугар

Л.Батбаатар Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Өлзийжаргал

 

2

Пүрэв /09:00/ Танхим - 3

Н.Төрбат

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

3

Пүрэв /09:00/ Танхим - 4

Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

4

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Аурора Инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Ц.Одмаа

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

А.Даш

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

С.Төмөрбат

 

6

Пүрэв /11:30/ Танхим - 3

Батшил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

7

Пүрэв /11:30/ Танхим - 5

Ц.Мягмарбаяр

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Халиуна

 

8

Пүрэв /13:30/ Танхим - 3

Хүчит шонхор ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

9

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

10

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Д.Баттулга

Хөдөлмөр халамжийн үйлчилгээний ерөнхий газрын улсын байцаагч Я.Болд

М.Батзориг

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Эйч Юу Эл Ди ХХК

СБД-н Татварын улсын байцаагч Б.Хишигжаргал

Ц.Батсүрэн

 

13

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Очир-орд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

14

Пүрэв /15:00/ Танхим - 4

Юниверсал Минералс Эксплорейшн ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

Н.Дамдинсүрэн

 

15

Пүрэв /15:00/ Танхим - 5

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.05.28 - 05.31/Даваа гараг

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

13

Даваа /10:00/ танхим-6

Сэрүүлэг констракшн ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Н.Дуламсүрэн

 

 

МЯГМАР ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Д.Баасанжав

Орон сууц нийтийн аж ахуйн удирдах газар, Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын алба

Ц.Одмаа

 

2

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Түшиг престиж ХХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын Сүхбаатар дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн хөдөлмөр хяналтын Улсын байцаагч Э.Билгүүн

Ц.Одмаа

 

3

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Жэй эн моторс тур ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

5

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Сүүхүнгий ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн улсын байцаагч Ж.Ичинхорлоо, О.Мөнхчулуун

С.Төмөрбат

 

6

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Нийслэлийн Прокурорын газар

Нийслэлийн Тээврийн газрын авто тээврийн хяналтын улсын байцаагч Д.Долгорсүрэн

Б.Адъяасүрэн

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Арвин алтан бумба ХХК

Хан-уул дүүргийн Татварын улсын байцаагч Ц.Амаржаргал, Ч.Энхтуяа

Н.Долгорсүрэн

 

8

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Бүрэн цутгамал ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Л.Батбаатар

 

9

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Улаанбаатар Синема ХХК

Барилга Хот Байгуулалтын яам, Нийслэлийн Хот төлөвөлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

С.Отгонтуяа

 

10

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Ц.Алтансувд

Сүхбаатар дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын даргын албан үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

Н.Долгорсүрэн

 

ЛХАГВА ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /14:00/ Танхим-6

Голден гео физик ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Я.Буянжаргал

Эрүүл Мэнд, спортын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Ш.Одхүү нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

2

Пүрэв/10:00/ Танхим-6

Өсөх таван эрдэнэ ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат