Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.06.11-06.15/

2018-06-11   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 11-ний өдрийн Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 5

АГМ Майнинг ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Н.Чинбат

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны сайд

О.Оюунгэрэл

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

М.Батзориг

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 3

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

Л.Өлзийжаргал М.Цэцэгмаа С.Отгонтуяа

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 4

А.Эрдэнэбилэг

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Д.Оюумаа

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Уорлд трэвел ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

8

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

9

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Шинэ гэр түншлэл ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

10

Даваа /11:30/ Танхим - 5

И Эм Жи Ар ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

11

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Хан-Уул дүүргийн 5, 6 хорооны Иргэдийн Нийтийн хурал

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Долгорсүрэн

 

12

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Монинжбар ХХК

Эрүүл мэндийн сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

13

Даваа /13:30/ Танхим - 4

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Онги голынхон ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Л.Батбаатар   Б.Мөнх-Эрдэнэ М.Цэцэгмаа

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Оргил рашаан сувилал ХХК

Сангийн сайд

Л.Батбаатар

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Оюу СӨХ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Ц.Батмөнх

Гадаад Харилцааны яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

А.Насандэлгэр

 

18

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Ш.Чингэрэл

Орон сууц нийтийн аж ахуйн удирдах газрын харьъяа Орон сууц хувьчлах товчоо

Н.Дуламсүрэн

 

19

Даваа /15:30/ Танхим - 1

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

20

Даваа /16:30/ Танхим - 3

Б.Алтанцэцэг

Тагнуулын ерөнхий газрын дарга, Хил хамгаалах ерөхийн газрын дарга

С.Отгонтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 12-ны өдрийн Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 2

Н.Эрдэнэбат

Мэргэжлийн хяналтын газар

М.Батзориг

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим - 3

Жуулчин монгол наадам ХХК

Зам, тээврийн хөгжлийн сайд

С.Отгонтуяа

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Т.Нуржин

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр Ц.Батсүрэн М.Батзориг

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Ди Эйч Пи Эн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Мягмар /10:30/ Танхим - 3

С.Баясгалан

Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Д.Халиуна

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Монжин далай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

О.Оюунгэрэл

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Д.Хархүү

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Дуламсүрэн

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 1

Я.Батбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

10

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

Г.Зоригт

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

11

Мягмар /11:30/ Танхим - 4

Ц.Дэлгэрсайхан

Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

12

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

Ц.Төвөө

Батлан Хамгаалах сайд

Г.Мөнхтулга

 

13

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Д.Баттулга

Хөдөлмөр халамжийн үйлчилгээний ерөнхий газрын улсын байцаагч Я.Болд

М.Батзориг

 

14

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Б.Пүрэврэнцэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Голден гео физик ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Ө.Ганхуяг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Цэцэгмаа

 

17

Мягмар /14:30/ Танхим - 2

Просетрийл эстейт ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

18

Мягмар /14:30/ Танхим - 2

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

19

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

20

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Цэцэгсийн шилтгээн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

21

Мягмар /16:00/ Танхим - 5

Хишиг-Оргилуун ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

22

Мягмар /16:30/ Танхим - 2

Трансгайд терминал ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 13-ны өдрийн Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 3

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Монголын Үндэсний их сургууль ТББ

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

У.Бадамсүрэн

 

3

Лхагва /09:30/ Танхим - 1

Б.Буянтөр

Цагдаагийн ерөнхий газар

Н.Дамдинсүрэн Г.мөнхтулга А.Насандэлгэр

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Монгол Телевиз ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Д.Оюумаа

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Н.Болормаа

МҮОНРТ-ийн зөвлөл

Н.Дуламсүрэн

 

6

Лхагва /10:30/ Танхим - 1

Я.Буянжаргал

Эрүүл Мэнд, спортын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

7

Лхагва /10:30/ Танхим - 3

Н.Ариунаа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

М.Цэцэгмаа

 

8

Лхагва /10:30/ Танхим - 5

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Н.Дуламсүрэн А.Насандэлгэр Ц.Батсүрэн

С.Уянга

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Б.Цэгмэд

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн  О.Оюунгэрэл

 

11

Лхагва /11:30/ Танхим - 3

Акпар-Аудит ХХК

Үндэсний аудитын газар

Д.Халиуна

 

12

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

13

Лхагва /11:30/ Танхим - 5

Б.Сувд-Эрдэнэ

Гадаадын иргэн, харьяатын газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Би Жэй Ди Жи ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Долгорсүрэн

 

15

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Хос холбоо уул ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Б.Адъяасүрэн

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Юниверсал Минералс Эксплорейшн ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

Н.Дамдинсүрэн

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Ц.Батбэх

Эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Л.Өлзийжаргал

 

18

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Б.Болормаа

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

М.Цэцэгмаа

 

19

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Бунд-Овоо ХХК

Гаалийн ерөнхий газар, Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

20

Лхагва /14:30/ Танхим-2

Петролиум Прогресс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Чулуунцэцэг, Г.Цэнд-Аюуш

М.Батзориг

 

21

Лхагва /14:40/ Танхим - 2

Зорь итгэ бүтээ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

22

Лхагва /15:00/ Танхим - 1

Газар хэвлий ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Л.Батбаатар

 

23

Лхагва /15:30/ Танхим - 1

Бөхөг түргэн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

24

Лхагва /16:00/ Танхим - 3

Л.Сүрэнхорлоо

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 14-ний өдрийн Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:30/ Танхим - 2

Б.Пүрэвсүрэн

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

Д.Чанцалням Д.Халиуна  М.Батзориг

Н.Ундармаа

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Ж.Отгонжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Ш.Одхүү нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Д.Пүрэвсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

6

Пүрэв /11:30/ Танхим - 3

Ц.Мягмарбаяр

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Халиуна

 

7

Пүрэв /11:40/ Танхим - 1

Жи Эй Би Өү Ти ХХК

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Н.Дуламсүрэн

 

8

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

9

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Хүчит шонхор ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

10

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Монголын төмөр зам ТӨХК

Гааль, Татварын ерөнхий газрын Татварын улсын байцаагч Ч.Сугар

Л.Батбаатар

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Эйч Юу Эл Ди ХХК

СБД-н Татварын улсын байцаагч Б.Хишигжаргал

Ц.Батсүрэн

 

12

Пүрэв /14:30/ Танхим - 2

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 15-ны өдрийн Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:30/ Танхим - 1

ж.Бямба

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

Н.Дамдинсүрэн Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн

 

2

Баасан /09:30/ Танхим - 4

Ц.Баясгалан

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Г.Элдэвсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Нүхт-Тур ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

Н.Дуламсүрэн

 

5

Баасан /10:30/ Танхим - 1

Эл Си Ди Эл ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

О.Оюунгэрэл

 

6

Баасан /10:30/ Танхим - 5

Б.Гоцбаяр

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

А.Насандэлгэр

 

7

Баасан /11:30/ Танхим - 1

Жи энд Юу голд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн О.Оюунгэрэл

Д.Уранбилэг

8

Баасан /13:30/ Танхим - 4

Д.Эрдэнэбат

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

9

Баасан /13:40/ Танхим - 2

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

Д.Халиуна

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.06.11 - 06.18/Даваа гараг

 

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /10:00/ Танхим-6

Ж.Даваажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

2

Даваа /10:30/ Танхим-6

Жэй эн моторс тур ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

3

Даваа /11:00/ Танхим-6

Дэвшил майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Г.Мөнхтулга

 

4

Даваа /11:30/ Танхим-6

Х.Бердимурат нарын

Ерөнхий сайд

Г.Мөнхтулга

 

5

Даваа /12:00/ Танхим-6

Ч.Нямжав нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

Даваа /13:30/ Танхим-6

Моносфарм трейд ХХК

П.Н Шастины нэрэмжит 3 дугаар төв эмнэлгийн дарга

Д.Оюумаа

 

7

Даваа /14:30/ Танхим-6

Эм И И Эс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч ТУАБ Д.Бямбадорж, О.Эрдэнэхалиун

С.Төмөрбат

 

8

Даваа /15:00/ Танхим-6

Ц.Ардтүмэн нарын

Сонгуулийн ерөнхий хороо

М.Батзориг

 

9

Даваа /15:30/ Танхим-6

Хан-Уул дүүргийн 2, 3, 4, 9, 12 дугаар хорооны иргэдийн Нийтийн Хурал

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга, Хан-Уул дүүргийн 2, 3, 4, 9, 12 дугаар хорооны Иргэдийн нийтийн хурал

Д.Халиуна

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:00/ танхим-6

Төрийн банк ХХК

Монгол банкны хянан шалгагч, эрх бүхий албан тушаалтан Б.Мандахнаран

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Кью Эс Си ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Л.Өлзийжаргал

 

3

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Н.Төрбат

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

А.Насандэлгэр

 

4

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Ц.Мөнхбаатар

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

5

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Д.Бадам

Татварын ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

6

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Номт энержи групп ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцааагч

Б.Адъяасүрэн

 

ЛХАГВА  ГАРАГ

 

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:00/ Танхим-6

Монголын Үндэсний их сургууль ТӨХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

А.Насандэлгэр

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо ТББ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

3

Лхагва /11:00/ Танхим-6

О.Оюунцэрэн

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн Хөнгөн үйлвэрийн сайд

А.Сарангэрэл

 

4

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

5

Лхагва /14:30/ Танхим-6

Ж.Болормаа

Монгол улсын Засгийн газар

Г.Мөнхтулга

 

6

Лхагва /15:00/ Танхим-6

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /09:00/ Танхим-6

Нанопланет ХХК

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

2

Пүрэв /13:30/ Танхим-6

Т.Эрдэнэчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

БААСАН ГАРАГ

 

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /15:00/ Танхим-6

Мандал-Өргөх ХХК

БГД-н Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Т.Эрдэнэчимэг

Ц.Батсүрэн

 

2

Баасан /16:00/ Танхим-6

Өрхтий трейд ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн