Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.06.18-06.22/

2018-06-18   |   Админ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 18-ны өдрийн Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 5

Оргил рашаан сувилал ХХК

Сангийн сайд

Л.Батбаатар

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 1

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

3

Даваа /09:30/ Танхим - 1

Ц.Батмөнх

Гадаад Харилцааны яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

А.Насандэлгэр

 

4

Даваа /09:30/ Танхим - 5

Юу Эс Эйч ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Ц.Мөнхзул

 

5

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Б.Содбилэг

Байгаль орчин аялал жуулчлалын яам

Ц.Одмаа

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 1

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Н.Дуламсүрэн

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Т.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Н.Дамдинсүрэн

 

8

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Инкобрик ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

9

Даваа /10:00/ Танхим - 4

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

Л.Өлзийжаргал

 

10

Даваа /10:30/ Танхим-5

А.Эрдэнэбилэг

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Д.Оюумаа

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Б.Майцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын улсын бүртгэгч Э.Лхагвабаяр

М.Батзориг

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Л.Лхагвадорж

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

13

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

14

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Урагцөл ХХК

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Д.Нямдорж, А.Түмэнжаргал

Д.Оюумаа

 

15

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Хишиг-Оргилуун ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

16

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

М.Батзориг

 

17

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Ж.Батсайхан

Хууль Зүйн сайд

Д.Чанцалням

 

18

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Жаргалант сүмбэр ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

19

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Даяар хас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Д.Чанцалням Д.Халиуна М.Батзориг

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

Л.Батбаатар Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Өлзийжаргал

 

22

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Ж.Даваажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

23

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул У.Бадамсүрэн Д.Оюумаа

С.Самдан

24

Даваа /15:30/ Танхим - 3

Сигмабетта ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

25

Даваа /15:30/ Танхим - 4

Д.Нацагдорж

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 19-ний өдрийн Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар  /16:00/ Танхим - 1

Мандал-Өргөх ХХК

БГД-ЫН татварын улсын байцаагч Б.Оюунцэцэг

Ц.Батсүрэн

 

2

Мягмар  /16:00/ Танхим - 3

Я.Батбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

3

Мягмар  /16:00/ Танхим - 4

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

4

Мягмар /09:00/ Танхим - 4

Ц.Оюун нар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Цэцэгмаа

 

5

Мягмар /09:30/ Танхим - 1

Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Хан-Уул дүүргийн 5, 6 хорооны Иргэдийн Нийтийн хурал

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Долгорсүрэн

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

А.Баттөмөр

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Халиуна С.Төмөрбат М.Батзориг

 

8

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Э.Нямцэрэнгийн итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Г.Мягмардорж

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Д.Гэрэлмаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

10

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

11

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Каркас ХХК

БГД-ийн Татварын улсын байцаагч Х.Пүрэв

С.Отгонтуяа М.Цэцэгмаа Л.Өлзийжаргал

 

12

Мягмар /11:30/ Танхим - 1

Л.Даваажав

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

13

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

Ц.Төвөө

Батлан Хамгаалах сайд

Г.Мөнхтулга

 

14

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

Ц.Ардтүмэн нарын

Сонгуулийн ерөнхий хороо

М.Батзориг

 

15

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Эл Си Ди Эл ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

О.Оюунгэрэл

 

16

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Вилмар ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

17

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Монгол Эд Импекс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

18

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Шүрэн эрхи ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Чанцалням

 

19

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Л.Туяа

Хан-Уул дүүргийн Газрын алба

М.Цэцэгмаа

 

20

Мягмар /14:30/ Танхим - 5

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

21

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Ван сэн тун ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Л.Батбаатар

 

22

Мягмар /15:00/ Танхим - 2

Дэвшил майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Г.Мөнхтулга

 

23

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

С.Баясгалан

Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Д.Халиуна

 

24

Мягмар /15:30/ Танхим - 1

Д.Хархүү

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Дуламсүрэн

 

25

Мягмар /15:30/ Танхим - 5

Шинэ гэр түншлэл ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 20-ны өдрийн Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:30/ Танхим - 1

Эрдэнэтфүүдс ХХК

Сангийн яам, Монгол банк

Н.Дамдинсүрэн Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 1

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

3

Лхагва /09:30/ Танхим - 3

Эйшнлайн ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч А.Болормаа, Г.Цэнд-Аюуш

О.Оюунгэрэл

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Аюулгүйн жим ТББ

Цагдаагийн ерөнхий газрын Бүртгэл хяналтын төвийн дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Ханбэлчир ХХК

Байгаль орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Л.Өлзийжаргал

 

6

Лхагва /10:30/ Танхим - 2

Л.Мөнхтулга

Эрүүл Мэндийн Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

О.Оюунгэрэл

 

7

Лхагва /10:30/ Танхим - 5

Ц.Дэлгэрсайхан

Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

8

Лхагва /10:30/ Танхим-1

Д.Оюундалай

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

Н.Дуламсүрэн

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Зорь итгэ бүтээ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Д.Эрдэнэбат

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

11

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

Бонжур ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Л.Батбаатар

 

12

Лхагва /11:30/ Танхим - 5

Монгол Телевиз ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Д.Оюумаа

 

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Б.Гоцбаяр

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

А.Насандэлгэр Б.Адъяасүрэн Н.Дуламсүрэн

 

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Найман од магнет ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Н.Батцэцэг

Нийслэлийн Газрын алба

Д.Чанцалням

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Бүрэн цутгамал ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Л.Батбаатар

 

17

Лхагва /14:00/Танхим - 5

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга_ Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Газрын алба

Д.Оюумаа У.Бадамсүрэн Ц.Мөнхзул 

 

18

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

19

Лхагва /15:00/ Танхим - 4

С.Цогбаатар

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Батбаатар С.Отгонтуяа

 

20

Лхагва /16:00/ Танхим - 4

Ц.Ариунболд нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 21-ний өдрийн Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Ч.Санжаадамба

Үндэсний бөхийн салбар хороо

Б.Адъяасүрэн

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

4

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

Ц.Мягмарбаяр

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Халиуна

 

5

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

Д.Халиуна М.Батзориг А.Сарангэрэл

 

6

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Монголын төмөр зам ТӨХК

Гааль, Татварын ерөнхий газрын Татварын улсын байцаагч Ч.Сугар

Л.Батбаатар Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Өлзийжаргал

 

7

Пүрэв /15:00/ Танхим - 5

Баясах-Атлас ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 22-ны өдрийн Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 4

Д.Мөнхжаргал нарын 3 иргэн

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Л.Өлзийжаргал

 

2

Баасан /10:30/ Танхим - 1

Ш.Чингэрэл

Орон сууц нийтийн аж ахуйн удирдах газрын харьъяа Орон сууц хувьчлах товчоо

Н.Дуламсүрэн

 

3

Баасан /11:00/ Танхим - 4

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

Баасан /13:30/ Танхим - 1

ЦМС ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч

Б.Адъяасүрэн

 

5

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Очир-орд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

6

Баасан /14:00/ Танхим - 5

Монголын Үндэсний их сургууль ТББ

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

У.Бадамсүрэн

 

7

Баасан /15:00/ Танхим-3

Д.Болдтулга

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга, дүүргийн Газрын алба

Д.Халиуна

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.06.18 - 06.22/Даваа гараг

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /09:00/ Танхим-6

Кью Эс Си ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Л.Өлзийжаргал

 

2

Даваа /09:00/ Танхим-6

Б.Балжинням

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Дамдинсүрэн

 

3

Даваа /09:30/ Танхим-6

Г.Нямхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

4

Даваа /09:30/ Танхим-6

Нийслэлийн Прокурорын газар

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Хөдөлмөр, нийгмийн хамгаалал, тусгай хяналтын хэлтсийн Хөдөлмөр хяналтын улсын байцаагч Б.Эрхэмбаяр

Ц.Одмаа

 

5

Даваа /10:00/ Танхим-6

Э.Цацрал

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

6

Даваа /10:00/ Танхим-6

О.Түвшинтөгс

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

7

Даваа /10:00/ Танхим-6

Гео хайгуул ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Ц.Одмаа

 

8

Даваа /13:30/ Танхим-6

Г.Бадамсайхан

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

9

Даваа /15:30/ Танхим-6

Жэй Жэй Органик ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Хан-уул дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн улсын байцаагч Ч.Очмаа, Д.Соёлмаа, Х.Солонго

Л.Батбаатар

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:00/ Танхим-6

Соёмбо принтинг ХХК

ГБХЗХГ, Тендерийн үнэлгээний хороо

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим-6

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

О.Оюунгэрэл

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Мөнхийн үсэг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Н.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

5

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Монхангай Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим-6

О.Оюунцэрэн

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн Хөнгөн үйлвэрийн сайд

А.Сарангэрэл

 

7

Мягмар /11:30/ Танхим-6

Монгол-Оросын хувь нийлүүлсэн нийгэмлэг улаанбаатар төмөр зам ТӨХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын байцаагч У.Халиунаа

А.Сарангэрэл

 

8

Мягмар /13:30/ танхим-6

БГД-ийн ИТХ-ын ажлын албаны дарга

Төрийн аудитын газар

С.Төмөрбат

 

9

Мягмар /15:00/ Танхим-6

Б.Энхбаяр

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:00/ Танхим-6

Монголын Үндэсний их сургууль ТӨХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

А.Насандэлгэр

 

2

Лхагва /11:00/ Танхим-6

Эм Си Пи Си Жи Ар ХХК

Зам Тээврийн яам

М.Батзориг

 

3

Лхагва /11:30/ Танхим-6

Ариг банк ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ц.Цэнгэл

М.Батзориг

 

4

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Т.Доржготов нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

5

Лхагва /14:30/ Танхим-6

Ц.Пүрэвдорж

Засгийн газар

Г.Мөнхтулга

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

КСПР ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

Худалдаа хөгжлийн банк ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

БААСАН ГАРАГ

 

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /09:00/ Танхим-6

Кью Эс Си ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Л.Өлзийжаргал