Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.06.25-06.29

2018-04-22   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 25-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 2

АГМ Майнинг ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Өрхтий Трейд  ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Жэй эн моторс тур ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Ж.Батсайхан

Хууль Зүйн сайд

Д.Чанцалням

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Б.Майцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын улсын бүртгэгч Э.Лхагвабаяр

М.Батзориг

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Ц.Батбэх

Эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Л.Өлзийжаргал

 

7

Даваа /10:30/ Танхим - 1

А.Эрдэнэбилэг нарын

Шүүхийн Ерөнхий зөвлөл

Д.Оюумаа

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Нанопланет ХХК

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Уорлд трэвел ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Ч.Нямжав нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Сигмабетта ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Жуулчин монгол наадам ХХК

Сангийн сайд

С.Отгонтуяа

 

13

Даваа /13:30/ Танхим - 2

И Эм Жи Ар ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

14

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Л.Даваажав

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 1

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

16

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Оюу СӨХ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

18

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

19

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Онги голынхон ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Л.Батбаатар  Б.Мөнх-Эрдэнэ М.Цэцэгмаа

 

20

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Моносфарм трейд ХХК

П.Н Шастины нэрэмжит 3 дугаар төв эмнэлгийн дарга

Д.Оюумаа

 

21

Даваа /15:30/ Танхим - 3

Монинжбар ХХК

Эрүүл мэндийн сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 26-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 4

Шүрэн эрхи ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Чанцалням

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим - 4

Н.Эрдэнэбат

Мэргэжлийн хяналтын газар

М.Батзориг

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Шинэ гэр түншлэл ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Ди Эйч Пи Эн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 2

Бөхөг түргэн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

8

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Ц.Төвөө

Батлан Хамгаалах сайд

Г.Мөнхтулга

 

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Бунд-Овоо ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

11

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Л.Туяа

Хан-Уул дүүргийн Газрын алба

М.Цэцэгмаа

 

13

Мягмар /14:30/ Танхим - 2

Голден гео физик ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

14

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Ц.Ардтүмэн нарын

Сонгуулийн ерөнхий хороо

М.Батзориг

 

15

Мягмах /14:00/ Танхим - 3

ж.Бямба

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

Н.Дамдинсүрэн Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 27-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 2

Би Жэй Ди Жи ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Долгорсүрэн

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Акпар-Аудит ХХК

Үндэсний аудитын газар

Д.Халиуна

 

3

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Ариг банк ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ц.Цэнгэл

М.Батзориг

 

4

Лхагва /09:00/ Танхим - 5

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Б.Содбилэг

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Ц.Одмаа

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Б.Гоцбаяр

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

А.Насандэлгэр Н.Дуламсүрэн Б.Адъяасүрэн

Н.Гүнжинлхам

7

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Ж.Болормаа

Монгол улсын Засгийн газар

Г.Мөнхтулга

 

8

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

М.Батзориг

 

9

Лхагва /10:30/ Танхим - 1

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Н.Дуламсүрэн А.Насандэлгэр Б.Адъяасүрэн

С.Уянга

11

Лхагва /11:30/ Танхим - 1

Гео хайгуул ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Ц.Одмаа

 

12

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Алтайн гянт ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

А.Сарангэрэл Д.Чанцалням Д.Халиуна

 

13

Лхагва /12:00/ Танхим - 4

Петролиум Прогресс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Чулуунцэцэг, Г.Цэнд-Аюуш

М.Батзориг

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Газар хэвлий ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Л.Батбаатар

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Н.Ариунаа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

М.Цэцэгмаа

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Г.Нямхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

18

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Ханбэлчир ХХК

Байгаль орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Л.Өлзийжаргал

 

19

Лхагва /14:30/ Танхим - 3

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

20

Лхагва /15:00/ Танхим - 3

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

21

Лхагва /15:00/ Танхим - 3

Б.Балжинням

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Дамдинсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 28-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 1

Н.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Жэй Жэй Органик ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Хан-уул дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн улсын байцаагч Ч.Очмаа, Д.Соёлмаа, Х.Солонго

Л.Батбаатар

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Цагаан бүрд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

4

Пүрэв /10:30/ Танхим - 2

Ш.Одхүү нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

5

Пүрэв /10:30/ Танхим - 4

Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Хишиг Оргилуун ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газа

Н.Дуламсүрэн

 

7

Пүрэв /10:30/ Танхим - 2

Л.Доржбат

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Н.Дуламсүрэн

 

8

Пүрэв /11:30/ Танхим - 1

Э.Нямцэрэнгийн итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Г.Мягмардорж

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

9

Пүрэв /11:30/ Танхим - 4

Б.Ариунаа

Стандарт, хэмжил зүйн газрын дарга

Д.Чанцалням

 

10

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Ц.Баясгалан

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

11

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Жи Эй Би Өү Ти ХХК

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Н.Дуламсүрэн

 

12

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Вайскинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуучлалын сайд

Д.Чанцалням

 

13

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Д.Пүрэвсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны сайд

Н.Дамдинсүрэн Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл

 

14

Пүрэв /14:30/ Танхим - 1

АМ куприт майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

У.Бадамсүрэн

 

15

Пүрэв /14:30/ Танхим - 2

Хүчит шонхор ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 06 дугаар сарын 29-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Бодь электроникс ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Ш.Чингэрэл

Орон сууц нийтийн аж ахуйн удирдах газрын харьъяа Орон сууц хувьчлах товчоо

Н.Дуламсүрэн

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.06.25 - 06.29/Даваа гараг

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:00/ Танхим-6

Бектас ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

М.Батзориг

 

2

Даваа /10:30/ танхим-6

Б.Батбаатар

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газар

Ц.Одмаа

 

3

Даваа /09:30/ Танхим-6

Ч.Байгалмаа

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

С.Отгонтуяа

 

4

Даваа /10:30/ танхим-6

Б.Чинзориг

Гаалийн ерөнхий газар

Ц.Одмаа

 

5

Даваа /10:30/ танхим-6

Э.Галбадрал

Засгийн газар

С.Отгонтуяа

 

6

Даваа /10:30/ Танхим-6

Т.Эрдэнэчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

7

Даваа /11:30/ Танхим-6

Нанопланет ХХК

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

8

Даваа /13:30/ Танхим-6

Тавилга ХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

9

Даваа /14:30/ Танхим-6

Бэнкью Тех ХХК

Цагдаагийн ерөнхий газрын даргын Тендерийн үнэлгээний хороо

Г.Мөнхтулга

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /10:00/ Танхим-6

АДАЭ ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

С.Отгонтуяа

 

2

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Хан богд капитал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Д.Чанцалням

 

3

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Цахиурт файнинс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын дарга

Д.Чанцалням

 

4

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Би Си Эм Эм ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Д.Чанцалням

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /12:00/ Танхим-6

Хос фрэндс констракшн ХХК

Нийслэлийн Татварын газрын татварын хяналт шалгалтын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Г.Сүрэнтамжид, М.Алтанцэцэг

Л.Өлзийжаргал

 

2

Лхагва /14:00/ Танхим-6

Т.Доржготов нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга