Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.07.02-07.06

2018-02-07   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 02-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 5

Ж.Батсайхан

Хууль Зүйн сайд

Д.Чанцалням

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 1

Б.Батбаатар

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

/Ц.Одмаа/     О.Оюунгэрэл

 

3

Даваа /09:30/ Танхим - 5

Монинжбар ХХК

Эрүүл мэндийн сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Б.Алтанцэцэг

Тагнуулын ерөнхий газрын дарга, Хил хамгаалах ерөхийн газрын дарга

С.Отгонтуяа

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Д.Очирбат

Засгийн газар

Б.Адъяасүрэн

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Даяар хас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

М.Батзориг

 

8

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Э.Цацрал

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

9

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Н.Чинбат

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны сайд

О.Оюунгэрэл

 

10

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа    У.Бадамсүрэн   Ц.Мөнхзул

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Д.Чинзориг

Гаалийн ерөнхий газрын дарга

/Ц.Одмаа/ О.Оюунгэрэл

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Хишиг-Оргилуун ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

13

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

14

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Ч.Нямжав нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

15

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Инкобрик ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

16

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Вилмар ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

17

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Д.Гэрэлмаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

18

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Д.Нацагдорж

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

19

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Л.Лхагвадорж

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

/С.Төмөрбат/ Д.Чанцалням

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

   Л.Батбаатар          Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Өлзийжаргал

 

22

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Т.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Н.Дамдинсүрэн

 

23

Даваа /15:30/ Танхим - 5

Ц.Ардтүмэн нарын

Сонгуулийн ерөнхий хороо

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 03-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 5

Бөхөг түргэн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим - 5

А.Баттөмөр

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

     Д.Халиуна       М.Батзориг   Б.Адъяасүрэн

Д.Ганхүү

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Б.Баяраа

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Ч.Байгалмаа

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

С.Отгонтуяа

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Э.Нямцэрэнгийн итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Г.Мягмардорж

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Монгол Эд Импекс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

7

Мягмар /10:30/ Танхим - 5

Б.Энхбаяр

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Монгол-Оросын хувь нийлүүлсэн нийгэмлэг улаанбаатар төмөр зам ТӨХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын байцаагч У.Халиунаа

А.Сарангэрэл

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

       О.Оюунгэрэл         Б.Мөнх-Эрдэнэ М.Цэцэгмаа

Ж.Сарангэрэл

10

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Вайскинг ХХК

Байгаль орчин, аялал жуучлалын сайд

Д.Чанцалням

 

11

Мягмар /12:00/ Танхим - 1

АДАЭ ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

С.Отгонтуяа

 

12

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

О.Оюунцэрэн

Хүнс, Хөдөө аж ахуйн Хөнгөн үйлвэрийн сайд

А.Сарангэрэл

 

13

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

Дэвшил майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Г.Мөнхтулга

 

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Д.Бадам

Татварын ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул        Ц.Одмаа         Д.Оюумаа

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Ё.Гантогоо

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Д.Пүрэвсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

17

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Я.Батбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

18

Мягмар /14:30/ Танхим - 2

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

/У.Бадамсүрэн/  Б.Адъяасүрэн

 

19

Мягмар /14:30/ Танхим - 5

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

20

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

Г.Уранцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 04-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 1

Э.Галбадрал

Засгийн газар

С.Отгонтуяа

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 2

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

3

Лхагва /09:00/ Танхим - 3

Л.Пүрэвгял

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

Лхагва /09:00/ Танхим - 5

Лувсан данзан равжаа академи ТББ

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

С.Эрдэнэчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

С.Цогбаатар

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

7

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Н.Батцэцэг

Нийслэлийн Газрын алба

Д.Чанцалням

 

8

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Эм Си Пи Си Жи Ар ХХК

Зам Тээврийн яам

М.Батзориг

 

9

Лхагва /10:30/ Танхим - 3

Д.Оюундалай

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

Н.Дуламсүрэн

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Соёмбо принтинг ХХК

ГБХЗХГ, Тендерийн үнэлгээний хороо

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

Лхагва /11:00/ Танхим-3

ЦМС ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч

Б.Адъяасүрэн

 

12

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Л.Мөнхтулга

Эрүүл Мэндийн Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

О.Оюунгэрэл

 

13

Лхагва /11:30/ Танхим - 5

Т.Доржготов нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Зорь итгэ бүтээ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

15

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Эрдэнэт фүүдс ХХК

Монгол банк

Н.Дамдинсүрэн Г.Мөнхтулга  О.Оюунгэрэл

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Ц.Ариунболд нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Бүрэн цутгамал ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Л.Батбаатар

 

18

Лхагва /15:00/ Танхим - 4

Найман од магнет ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

/С.Төмөрбат/ Д.Чанцалням

 

19

Лхагва /15:00/ Танхим - 4

Ц.Пүрэвдорж

Засгийн газар

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 05-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:30/ Танхим - 5

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Т.Эрдэнэчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Цахиурт файнинс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын дарга

Д.Чанцалням

 

5

Пүрэв /10:30/ Танхим - 3

Ж.Ганбаатар

Уул Уурхайн яам

Н.Дуламсүрэн

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 3

Алтайн гянт ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

А.Сарангэрэл        Б.Мөнх-Эрдэнэ М.Цэцэгмаа

н.Рэгзэдмаа

7

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

Би Жэй Ди Жи ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Долгорсүрэн

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

Ж.Бямба

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

Н.Дамдинсүрэн

 

9

Пүрэв /11:30/ Танхим - 3

Л.Доржбат

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

Н.Дуламсүрэн

 

10

Пүрэв /12:00/ Танхим - 5

Би Си Эм Эм ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Д.Чанцалням

 

11

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Гео хайгуул ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

/Ц.Одмаа/     О.Оюунгэрэл

 

12

Пүрэв /13:40/ Танхим - 2

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

Д.Халиуна        М.Батзориг  Б.Адъяасүрэн

Гэрлээ

13

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Монголын төмөр зам ТӨХК

Гааль, Татварын ерөнхий газрын Татварын улсын байцаагч Ч.Сугар

Л.Батбаатар           Б.Мөнх-Эрдэнэ Л.Өлзийжаргал

н.Дүйнхэржав

14

Пүрэв /14:30/ Танхим - 5

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

15

Пүрэв /15:00/ Танхим - 5

Б.Ариунаа

Стандарт, хэмжил зүйн газрын дарга

Д.Чанцалням

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 06-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 3

Ц.Мөнхбаатар

Оюуны өмчийн газар

Б.Адъяасүрэн

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Хан-Уул дүүргийн 5, 6 хорооны Иргэдийн Нийтийн хурал

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Н.Долгорсүрэн

 

3

Баасан /11:00/ Танхим - 5

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

4

Баасан /14:00/ Танхим - 1

Мөнхийн үсэг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

5

Баасан /14:00/ Танхим - 4

Очир-орд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

/С.Төмөрбат/ Д.Чанцалням

 

6

Баасан /14:00/ Танхим - 5

Дабльмөнх ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

7

Баасан /15:00/ Танхим - 4

БГД-ийн ИТХ-ын ажлын албаны дарга

Нийслэл дэх Төрийн аудитын газар

/С.Төмөрбат/ Д.Чанцалням

 

8

Баасан /15:00/ Танхим - 5

Голден гео физик ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.07.02 - 75.06/Даваа гараг

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-6

Тавилга ХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Сод монгол групп ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Г.Энх-Манлай, Б.Наранцэцэг

Н.Долгорсүрэн

 

3

Даваа /10:30/ Танхим-6

Хорикава метал ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

4

Даваа /11:00/ Танхим-6

Налайх, Багахангай дүүргийн Прокурорын газар

Налайх дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн хөдөлмөрийн хяналтын улсын байцаагч А.Оюунтүлхүүр

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

Даваа /11:00/ Танхим-6

Дарханы төмөрлөгийн үйлдвэр ХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газар

Н.Долгорсүрэн

 

6

Даваа /13:30/ Танхим-6

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:30/ Танхим-6

Бэнкью Тех ХХК

Цагдаагийн ерөнхий газрын даргын Тендерийн үнэлгээний хороо

Г.Мөнхтулга

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим-6

О.Түвшинтөгс

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

3

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Селена Сибирь ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

4

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Монголиан интернэт сервис провайдер аллианс ГҮТББ, Жем нэт ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Л.Батбаатар

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /14:30/ танхим-6

Мөнхийн баян гал ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын Гаалийн улсын байцаагч С.Ганцоож, Ө.Зоригт нар

М.Цэцэгмаа

 

2

Лхагва /15:00/ Танхим-6

Сод Монгол Групп ХХК

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга, Цагдаагийн ерөнхий газрын аж ахуйн албанд

М.Батзориг

 

3

Лхагва /15:00/ Танхим-6

Сод Монгол Групп ХХК

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга, Цагдаагийн ерөнхий газрын аж ахуйн албанд

М.Батзориг

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

3

Пүрэв /09:00/ Танхим-6

Б.Содбилэг

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

О.Оюунгэрэл

 

1

Пүрэв /11:30/ Танхим-6

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

/С.Төмөрбат/ Д.Чанцалням

 

2

Пүрэв /11:30/ Танхим-6

Л.Нармандах нарын

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга, дүүргийн 10-р хорооны ИНХ

/С.Төмөрбат/ Д.Чанцалням