Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.07.09-07.10

2018-09-07   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 09-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Даваа /15:30/ Танхим - 5

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

2

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Б.Майцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

3

Даваа /15:00/ Танхим - 3

Н.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга /Ц.Мөнхзул/

 

4

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Онги голынхон ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Л.Батбаатар Н.Дамдинсүрэн С.Отгонтуяа

 

5

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Оюу СӨХ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням /С.Төмөрбат/

 

6

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Л.Түвшинцэнгэл

Хууль зүйн туслалцааны төвийн захирал

Б.Адъяасүрэн /У.Бадамсүрэн/

 

7

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Нанопланет ХХК

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

8

Даваа /12:00/ Танхим - 3

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

9

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Б.Гоцбаяр

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

А.Насандэлгэр

 

10

Даваа /11:30/ Танхим - 3

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн /У.Бадамсүрэн/

 

11

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Петролиум Прогресс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Чулуунцэцэг, Г.Цэнд-Аюуш

М.Батзориг

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Сигмабетта ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

13

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

М.Батзориг

 

14

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Уорлд трэвел ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

15

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Бунд-Овоо ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

16

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

17

даваа /10:00/ Танхим - 2

Жэй эн моторс тур ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

18

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Хан богд капитал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Д.Чанцалням

 

19

Даваа /09:30/ Танхим - 3

И Эм Жи Ар ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

20

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Д.Пүрэвсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны сайд

Н.Дамдинсүрэн А.Насандэлгэр Л.Батбаатар

 

21

Даваа /09:30/ Танхим - 2

АГМ Майнинг ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

22

Даваа /09:00/ Танхим - 5

Г.Нямхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

23

Даваа /09:00/ Танхим - 3

АМ куприт майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Адъяасүрэн /У.Бадамсүрэн/

 

24

Даваа /08:40/ Танхим - 3

Ж.Ганбаатар

Уул Уурхайн яам

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 10-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Ө.Ганхуяг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Цэцэгмаа

 

2

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Газар хэвлий ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Л.Батбаатар

 

3

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Бэнкью Тех ХХК

Цагдаагийн ерөнхий газрын даргын Тендерийн үнэлгээний хороо

Г.Мөнхтулга

 

4

Мягмар /13:30/ Танхим - 1

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга Н.Дамдинсүрэн О.Оюунгэрэл

 

5

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

Ш.Одхүү нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Цагаан бүрд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 2

Ди Эйч Пи Эн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Ч.Нямжав нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

10

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Ш.Чингэрэл

Орон сууц нийтийн аж ахуйн удирдах газрын харьъяа Орон сууц хувьчлах товчоо

Н.Дуламсүрэн

 

11

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

12

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Мөнхийн баян гал ХХК

ГЕГ-ын дэргэдэх Гаалийн бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын Гаалийн улсын байцаагч Ө.Зоригт

М.Цэцэгмаа

 

13

Мягмар /09:00/ Танхим - 1

Бөхөг түргэн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн

 

14

Мягмар /09:00/ Танхим - 4

Эрхэс од мичид ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.07.09 - 07.10/Даваа гараг

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

3

Даваа /15:00/ Танхим-6

Н.Гантулга

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч У.Халиунаа

Н.Дуламсүрэн

 

4

Даваа /14:30/ Танхим-6

Нийслэлийн Прокурорын газар

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Хөдөлмөр, нийгмийн хамгаалал, тусгай хяналтын хэлтсийн Хөдөлмөр хяналтын улсын байцаагч Б.Эрхэмбаяр

Н.Дуламсүрэн

 

5

Даваа /14:00/ Танхим-6

Баянзүрх дүүргийн Прокурорын газар

Баянзүрх дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуй, халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Э.Ариунболд

Л.Батбаатар

 

6

Даваа /13:30/ Танхим-6

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

7

Даваа /11:00/ Танхим-6

Сод монгол групп ХХК

Ус сувгийн удирдах газар ОНӨААТҮГ, Үнэлгээний хороо

Н.Долгорсүрэн

 

8

Даваа /09:00/ Танхим-6

Д.Худ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

С.Отгонтуяа

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Зүүнбаян рефайнэри ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим-6

Эзэнт ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

С.Отгонтуяа