Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.07.16-07.20/

2018-09-16   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 16-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 2

Ч.Байгалмаа

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

С.Отгонтуяа

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 4

С.Алтанзул

Татварын ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга /Ц.Мөнхзул/

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Бодь даатгал ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

О.Оюунгэрэл /Ц.Одмаа/

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Юниверсал Минералс Эксплорейшн ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч нарт

Н.Дамдинсүрэн

 

5

Даваа /10:00/ Танхим-4

Э.Цацрал

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

6

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Д.Очирбат

Засгийн газар

Б.Адъяасүрэн

 

7

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Инкобрик ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр /Д.Халиуна/

 

8

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Д.Гэрэлмаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

10

Даваа /11:30/ Танхим - 2

Монинжбар ХХК

Эрүүл мэндийн сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

11

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Т.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Н.Дамдинсүрэн

 

12

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Тавилга ХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Г.Мөнхтулга /Ц.Мөнхзул/

 

13

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Чанцалням /С.Төмөрбат/

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 4

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Н.Дуламсүрэн А.Насандэлгэр Б.Адъяасүрэн

 

15

Даваа /14:30/ Танхим - 1

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

Л.Батбаатар А.Насандэлгэр Н.Дамдинсүрэн

 

16

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Б.Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

17

Даваа /15:30/ Танхим - 4

Жи Эй Би Өү Ти ХХК

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 17-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 2

Эрдэнэт фүүдс ХХК

Монгол банк

Н.Дамдинсүрэн А.Насандэлгэр С.Отгонтуяа

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Я.Батбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр /Д.Халиуна/

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Хорикава метал ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Монгол Эд Импекс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Э.Сэлэнгэ

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

6

Мягмар /10:30/ Танхим - 3

Б.Энхбаяр

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Ё.Гантогоо

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

8

Мягмар /11:30/ Танхим - 4

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

9

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

Шинэ гэр түншлэл ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

10

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

А.Баттөмөр

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр /Д.Халиуна/

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Д.Бадам

Татварын ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга /Ц.Мөнхзул/ Н.Долгорсүрэн М.Батзориг

Н.Алтаншагай

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Н.Ариунаа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

М.Цэцэгмаа

 

13

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн /У.Бадамсүрэн/

 

14

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга /Ц.Мөнхзул/ Г.Мөнхтулга Н.Дуламсүрэн М.Батзориг

Н.Самдан

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 18-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:30/ Танхим - 5

С.Цогбаатар

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Б.Мөнх-Эрдэнэ А.Сарангэрэл М.Цэцэгмаа

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Л.Нармандах

Хан-Уул дүүргийн иргэдийн Хурлын Төлөөлөгчид, дүүргийн 10-р хорооны ИНХ

С.Төмөрбат

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

Л.Өлзийжаргал

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Ж.Даваажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Г.Уранцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Л.Мөнхтулга

Эрүүл Мэндийн Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

О.Оюунгэрэл

 

7

Лхагва /10:30/ Танхим - 5

Ц.Ариунболд нарын

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Эм Си Пи Си Жи Ар ХХК

Зам Тээврийн яам

М.Батзориг

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Ц.Пүрэвдорж

Засгийн газар

Г.Мөнхтулга

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Д.Оюундалай

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

Н.Дуламсүрэн Д.Чанцалням Н.Дамдинсүрэн

 

11

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа Б.Адъяасүрэн Г.Мөнхтулга

 

12

Лхагва /13:30/ Танхим - 2

Селена Сибирь ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

13

Лхагва /09:30/ Танхим - 3

ЦМС ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч

Б.Адъяасүрэн

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Эйшнлайн ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч А.Болормаа, Г.Цэнд-Аюуш

О.Оюунгэрэл

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Монхангай Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

16

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Зорь итгэ бүтээ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

17

Лхагва /15:00/ Танхим - 1

Найман од магнет ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

18

Лхагва 15:30/ Танхим - 5

Соёмбо принтинг ХХК

ГБХЗХГ, Тендерийн үнэлгээний хороо

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

19

Лхагва Танхим - 2

Д.Мягмаржав

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

С.Отгонтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 19-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:30/ Танхим - 2

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим - 2

Л.Ганчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Цахиурт файнинс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын дарга

Д.Чанцалням

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

6

Пүрэв /12:00/ Танхим - 4

Би Си Эм Эм ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Д.Чанцалням

 

7

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Ж.Бямба

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

Н.Дамдинсүрэн А.Насандэлгэр Л.Батбаатар

 

8

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Ц.Оюун нар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Цэцэгмаа

 

9

Пүрэв /14:30/ Танхим - 5

Алтайн гянт ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

А.Сарангэрэл

 

10

Пүрэв /15:00/ Танхим - 4

Л.Майхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл /Ц.Батсүрэн/

 

11

Пүрэв /15:30/ Танхим - 2

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

А.Насандэлгэр /Д.Халиуна/ Л.Батбаатар С.Отгонтуяа

 

12

Пүрэв /15:30/ Танхим - 5

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 20-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Д.Мөнхжаргал нарын 3 иргэн

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

Л.Өлзийжаргал

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Ц.Мягмарбаяр

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Насандэлгэр /Д.Халиуна/

 

3

Баасан /11:00/ Танхим - 2

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

4

Баасан /11:00/ Танхим - 4

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

5

Баасан /13:30/ Танхим - 2

Д.Болдтулга

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр /Д.Халиуна/

 

6

Баасан /13:30/ Танхим - 4

Титан капитал ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Чанцалням

 

7

Баасан /14:00/ Танхим - 1

Очир-орд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

8

Баасан /14:00/ Танхим - 5

Мөнхийн үсэг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

9

Баасан /14:30/ Танхим - 4

Ногоон бут ХХК

Ашигт малтмалын газар

Д.Чанцалням

 

10

Баасан /15:30/ Танхим - 1

БГД-ийн ИТХ-ын ажлын албаны дарга

Нийслэл дэх Төрийн аудитын газар

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 16-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:00/ Танхим-6

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэггийн Тендерийн үнэлгээний хороо

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Дөл судар ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Ц.Цолмон, Б.Алтанцэцэг

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

3

Даваа /11:00/ Танхим-6

О.Түвшинтөгс

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

4

Даваа /15:30/ Танхим-6

Сүхбаатар дүүргийн Прокурорын газар

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн орлогын тасгийн Татварын улсын байцаагч Ч.Мөнхжаргал

А.Насандэлгэр /Д.Халиуна/

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Э.Батмөнх

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

2

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Монголын цахилгаан холбоо ХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газрын Татварын улсын байцаагч нарт

Д.Чанцалням /С.Төмөрбат/

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:30/ Танхим-6

Ц.Чинтуяа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Лхагва /11:30/ Танхим-6

Эко Могул ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

О.Оюунгэрэл

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /13:40/ Танхим - 6

Асе Трэвел ХХК

Хууль Зүйн сайд

Б.Мөнх-Эрдэнэ