Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.07.23-07.27/

2018-07-20   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 23-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 2

Л.Мөнхтулга

Эрүүл Мэндийн Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

О.Оюунгэрэл

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 4

Д.Пүрэвсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны сайд

Н.Дамдинсүрэн

 

3

Даваа /09:30/ Танхим - 4

Д.Очирбат

Засгийн газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Петролиум Прогресс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Чулуунцэцэг, Г.Цэнд-Аюуш

С.Отгонтуяа /М.Батзориг/

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Б.Содбилэг

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

О.Оюунгэрэл /Ц.Одмаа/

 

7

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа /М.Батзориг/

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 1

Монгол Ресурс Корпораци ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Л.Түвшинцэнгэл

Хууль зүйн туслалцааны төвийн захирал

У.Бадамсүрэн

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 4

И.Даваадорж

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

О.Оюунгэрэл /Ц.Одмаа/

 

12

Даваа /11:30/ Танхим - 2

Б.Майцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

С.Отгонтуяа /М.Батзориг/

 

13

Даваа /11:30/ Танхим - 5

И Эм Жи Ар ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

14

Даваа /13:30/ Танхим - 2

АМ куприт майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

У.Бадамсүрэн

 

15

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Сигмабетта ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

16

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Г.Уранцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

17

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Жэй эн моторс тур ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

18

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Уорлд трэвел ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Дуламсүрэн

 

19

Даваа /14:у00/ Танхим - 1

Б.Гоцбаяр

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

А.Насандэлгэр

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Оюу СӨХ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Хүчит чулуу ХХК

Нийслэлийн Хөрөнгө оруулалтын газар

Л.Өлзийжаргал

 

22

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

23

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Н.Уранчимэг

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

24

Даваа /15:00/ Танхим - 2

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

25

Даваа /15:30/ Танхим - 4

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

26

Даваа /15:30/ Танхим - 2

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

С.Отгонтуяа /М.Батзориг/

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 24-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 3

Чойжин ламын сүм музей

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим - 4

Монголын Үндэсний бөхийн холбоо ТББ

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

3

Мягмар /09:30/ Танхим - 5

Монгол Эд Импекс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

С.Эрдэнэчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

А.Насандэлгэр /Д.Халиуна/

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Ч.Нямжав нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Н.Туяацэцэг

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа /М.Батзориг/

 

8

Мягмар /10:30/ Танхим - 2

Найман од магнет ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Ш.Чингэрэл

Орон сууц нийтийн аж ахуйн удирдах газрын харьъяа Орон сууц хувьчлах товчоо

Н.Дуламсүрэн

 

10

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Ш.Одхүү нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

11

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Бэнкью Тех ХХК

Цагдаагийн ерөнхий газрын даргын Тендерийн үнэлгээний хороо

Г.Мөнхтулга

 

12

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга Б.Адъяасүрэн Д.Оюумаа

 

13

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Цагаан бүрд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

14

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Очир-орд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

15

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Л.Батбаатар

 

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Мөнхийн баян гал ХХК

ГЕГ-ын дэргэдэх Гаалийн бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын Гаалийн улсын байцаагч Ө.Зоригт

М.Цэцэгмаа

 

17

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Эрхэс од мичид ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

18

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Н.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

19

Мягмар /14:30/ Танхим - 4

Т.Байгонак

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Д.Чанцалням Б.Адъяасүрэн Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 25-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Монхангай Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Б.Дайчинхүү

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл /Ц.Одмаа/

 

3

Лхагва /10:30/ Танхим - 3

Нүхт-Тур ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

А.Насандэлгэр /Д.Халиуна/

 

4

Лхагва /10:30/ Танхим - 4

Ё.Гантогоо

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

5

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Титан капитал ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Чанцалням

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Л.Нармандах

Хан-Уул дүүргийн иргэдийн Хурлын Төлөөлөгчид, дүүргийн 10-р хорооны ИНХ

С.Төмөрбат

 

7

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Дэвшил майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Г.Мөнхтулга

 

8

Лхагва /12:00/ Танхим - 3

Аглут ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

С.Отгонтуяа

 

9

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

10

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Т.Оюунцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

11

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Э.Батмөнх

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

12

Лхагва /14:30/ Танхим - 4

Селена Сибирь ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Г.Мөнхтулга

 

13

Лхагва /15:30/ Танхим - 3

Сод Монгол Групп ХХК

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга, Цагдаагийн ерөнхий газрын аж ахуйн албанд

С.Отгонтуяа /М.Батзориг/

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 26-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 3

Монголиан интернэт сервис провайдер аллианс ГҮТББ, Жем нэт ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Л.Батбаатар

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Тайшир Проспектинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Дөл судар ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Ц.Цолмон, Б.Алтанцэцэг

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

Пүрэв /11:30/ Танхим - 3

Д.Мягмаржав

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

С.Отгонтуяа

 

5

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Цахиурт файнинс ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын дарга

Д.Чанцалням

 

6

Пүрэв /15:00/ Танхим - 5

Би Си Эм Эм ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Д.Чанцалням

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 27-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэггийн Тендерийн үнэлгээний хороо

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

Баасан /11:00/ Танхим - 4

Даяар хас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

3

Баасан /11:00/ Танхим - 2

БГД-ийн ИТХ-ын ажлын албаны дарга

Нийслэл дэх Төрийн аудитын газар

С.Төмөрбат

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.07.13 - 07.27/Даваа гараг

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /13:30/ Танхим-6

Баянзүрх дүүргийн Прокурорын газрын прокурор С.Уянга

Баянзүрх дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Хүнсний чанар, стандартын хяналтын улсын байцаагч Х.Долгормаа

Н.Дамдинсүрэн

 

2

Даваа /14:00/ Танхим-6

Дүнжингарав гурил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:00/ Танхим-6

Ихмонгол кашимер ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хорооны Хяналт шалгалт зохицуулалтын газрын хянан шалгагч улсын байцаагч Ш.Ганхуяг

Б.Адъяасүрэн

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим-6

ХААН банк ХХК

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

3

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Уорлд Стандарт ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр

 

4

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Х.Отгонжаргал

Хан-Уул дүүргийн 5-р хорооны ИНХ-н дарга

Д.Халиуна

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Төмөржин Трейд ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

2

Лхагва /15:00/ Танхим-6

Өсөх таван эрдэнэ ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

Д.Нямсүрэн

Налайх дүүргийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Пүрэв /13:30/ Танхим-6

Н.Баяраа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын Газрын бодлогын хэрэгжилт, судалгааны хэлтсийн дарга

М.Батзориг

 

3

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

Көп көл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /10:00/ Танхим-6

Евро хаус ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр