Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.07.30-08.03/

2018-07-27   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 30-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Даваа IV танхим

Юниверсал Минериал Эксплорейшн ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч Ё.Энх-Оюун, Б.Баярнэмэх

татвар 

Н.Дамдинсүрэн

 

2

/09:30/ Даваа I танхим

С.Алтанзул

Татварын ерөнхий газар

 бусад

Ц.Мөнхзул

 

3

/10:00/ Даваа II танхим

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

 

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

/10:00/ Даваа IV танхим

Т.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

 газар

Н.Дамдинсүрэн

 

5

/10:00/ Даваа V танхим

Э.Цацрал

Налайх дүүргийн Засаг дарга

 

Д.Чанцалням

 

6

 /11:30/ Даваа I танхим

Жи Эй Би Өү Ти ХХК

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

 

Н.Дуламсүрэн

 

7

 /11:30/ Даваа IV танхим

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

газар 

А.Насандэлгэр /Л.Батбаатар/

 

8

/12:00/ Даваа  IV  танхим

Ч.Байгалмаа

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

Төрийн алба 

С.Отгонтуяа

 

9

/13:30/ Даваа I танхим

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

 

Н.Дуламсүрэн

Д.Чанцалням

Г.Мөнхтулга

 

10

/14:00/ Даваа  II танхим

Сигмабетта ХХК

ХУД-ын ЗДарга, НЗД, АМГТГазар

 Ашигт малтмал

А.Сарангэрэл

 

11

/14:00/ Даваа  III танхим

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

 Ашигт малтмал

С.Төмөрбат

 

12

/14:00/ Даваа  IV танхим

Сод монгол групп ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Г.Энх-Манлай, Б.Наранцэцэг

 акт

Н.Долгорсүрэн

 

13

/15:30/ Даваа IV танхим

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

татвар 

А.Насандэлгэр /Л.Батбаатар/

Н.Дамдинсүрэн

С.Отгонтуяа

 

14

/15:30/ Даваа I танхим

Д.Гэрэлмаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

 

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 07 дугаар сарын 31-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Мягмар IV танхим

Б.Гоцбаяр

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

 Төрийн алба

А.Насандэлгэр

Н.Дамдинсүрэн

С.Отгонтуяа

Гүнжинлхам

2

/10:00/ Мягмар V танхим

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

 

Г.Мөнхтулга

 

3

/10:00/ Мягмар IV танхим

Г.Нямхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

 

М.Батзориг

 

4

/10:00/ Мягмар V танхим

Я.Батбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Д.Халиуна

 

5

/10:00/ Мягмар V танхим

Х.Ариунбилэг

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар 

Ц.Одмаа

 

6

/10:00/ Мягмар II танхим

Б.Оюу

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

 бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

7

/11:00/ Мягмар I танхим

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

 бүртгэл

Ц.Мөнхзул /Ц.Мөнхзул/

Б.Адъяасүрэн

Л.Өлзийжаргал

Самдан

8

/11:00/ Мягмар IV танхим

Хорикава метал ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

Ашигт малтмал 

Н.Долгорсүрэн

 

9

/11:00/ Мягмар III танхим

Б.Батбаатар

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

 

Ц.Одмаа

 

10

/11:30/ Мягмар I танхим

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

 

Д.Оюумаа

 

11

/12:00/ Мягмар IV  танхим

Петро матад ХХК, Капкорн монголиа ХХК-иудын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Легал Виндоу ХХН

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

 

С.Отгонтуяа

 

12

/13:30/ Мягмар I Танхим

Д.Бадам

Татварын ерөнхий газар

 

Төрийн алба

Ц.Мөнхзул Г.Мөнхтулга

Д.Чанцалням

 

13

/13:30/ Мягмар I Танхим

Шинэ гэр түншлэл ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

 

Д.Оюумаа

 

14

/13:30/ Мягмар IV Танхим

Эзэнт ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

 

С.Отгонтуяа

 

15

/14:00/ Мягмар V танхим

А.Баттөмөр

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

 

Д.Халиуна

 

16

/14:00/ Мягмар III танхим

Монголын цахилгаан холбоо ХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын ТУБ Л.Амарбаатар

татвар 

С.Төмөрбат

А.Насандэлгэр

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

17

/14:00/ Мягмар II Танхим

Э.Сэлэнгэ

Нийслэлийн Засаг дарга

 газар

А.Сарангэрэл

 

18

/14:30/ Мягмар I Танхим

Ж.Ганбаатар

Уул Уурхайн яам

Төрийн алба 

Н.Дуламсүрэн

 

19

/15:00/ Мягмар II Танхим

Эрхэс од мичид ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

 

А.Сарангэрэл

 

20

/15:00/ Мягмар III Танхим

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар 

У.Бадамсүрэн

 

21

/15:00/ Мягмар IV Танхим

Сод Монгол Групп ХХК

Цагдаагийн ерөнхий газрын дарга, Цагдаагийн ерөнхий газрын аж ахуйн албанд

тендер 

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 01-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/9:00/  Лхагва IV танхим

Ц.Чинтуяа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

 Төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

2

/9:30/  Лхагва V танхим

ЦМС ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч

 акт

Б.Адъяасүрэн

 

3

 /10:00/ Лхагва IlI  Танхим

С.Цогбаатар

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

 

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

 /10:00/ Лхагва V  Танхим

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

 

Л.Өлзийжаргал

 

5

 /10:00/ Лхагва l  Танхим

Д.Оюундалай

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

 

Н.Дуламсүрэн

С.Төмөрбат

А.Насандэлгэр

 

6

 /10:30/ Лхагва IV Танхим

Ж.Даваажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар 

Г.Мөнхтулга

 

7

 /11:00/ Лхагва II Танхим

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Д.Оюумаа

 

8

 /11:00/ Лхагва I Танхим

Хаяашияа Монгол ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл 

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

9

 /11:00/ Лхагва IV Танхим

Эко Могул ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

 

О.Оюунгэрэл

 

10

 /11:00/ Лхагва IV Танхим

Эм Си Пи Си Жи Ар ХХК

Зам Тээврийн яам

акт 

М.Батзориг

 

11

 /13:30/ Лхагва IV  Танхим

Д.Худ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар 

С.Отгонтуяа

 

12

 /14:00/ Лхагва II  Танхим

Ц.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

 

М.Цэцэгмаа

 

13

 /14:00/ Лхагва IV  Танхим

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ашигт малтмал 

Л.Батбаатар

 

14

 /14:00/ Лхагва III  Танхим

И.Даваадорж

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

 

Ц.Одмаа

 

15

 /15:00/ Лхагва II  Танхим

Э.Батмөнх

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

сонгууль 

А.Сарангэрэл

 

16

 /15:00/ Лхагва III  Танхим

Бодь даатгал ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

 

Ц.Одмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 02-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Пүрэв IV Танхим

Нью стандарт ложистикс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 бусад

С.Отгонтуяа

 

2

 /10:30/ Пүрэв III Танхим

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

акт 

М.Батзориг

 

3

 /11:00/ Пүрэв II Танхим

Алтайн гянт ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

 Ашигт малтмал

А.Сарангэрэл

Б.Мөнх-Эрдэнэ

М.Цэцэгмаа

Д.Рэгзэдмаа

4

 /11:00/ Пүрэв III Танхим

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар 

С.Төмөрбат

 

5

 /11:00/ Пүрэв III Танхим

Дөл судар ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Ц.Цолмон, Б.Алтанцэцэг

 

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

6

 /11:30/ Пүрэв IV Танхим

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар 

Н.Долгорсүрэн

 

7

 /13:30/ Пүрэв III Танхим

Оюу СӨХ

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл 

С.Төмөрбат

 

8

 /13:30/ Пүрэв IV Танхим

Н.Туяацэцэг

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

бусад 

С.Отгонтуяа

 

9

 /14:00/ Пүрэв I Танхим

Л.Майхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар 

А.Сарангэрэл

/Ц.Батсүрэн/

 

10

 /14:00/ Пүрэв II Танхим

Ц.Оюун нар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Барааны тэмдэг 

М.Цэцэгмаа

 

11

 /14:30/ Пүрэв V Танхим

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

 

Д.Халиуна

 

12

 /14:30/ Пүрэв II Танхим

Мөнхийн баян гал ХХК

ГЕГ-ын дэргэдэх Гаалийн бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын Гаалийн улсын байцаагч Ө.Зоригт

 гааль

М.Цэцэгмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 сарын 03-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Баасан
 IV Танхим

Дабльмөнх ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Тусгай зөвшөөрөл 

Н.Долгорсүрэн

/Н.Дуламсүрэн/

 

2

/10:00/ Баасан V танхим

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Төрийн алба 

Д.Чанцалням

 

3

/10:00/ Баасан IV танхим

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

газар 

Н.Дамдинсүрэн

 

4

/10:00/ Баасан V танхим

Д.Мөнхжаргал нарын 3 иргэн

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

 

Л.Өлзийжаргал

 

5

  /11:00/ Баасан V
Танхим

Ц.Мягмарбаяр

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

 

Д.Халиуна

 

6

  /11:00/ Баасан IV
Танхим

Дарханы төмөрлөгийн үйлдвэр ХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газар

татвар 

Н.Долгорсүрэн

/Н.Дуламсүрэн/

 

7

 /13:40/ Баасан V
Танхим

Д.Болдтулга

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

 

Д.Халиуна

 

8

/14:00/ Баасан II танхим

Мөнхийн үсэг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

М.Цэцэгмаа

 

9

/14:00/ Баасан IV танхим

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар 

С.Отгонтуяа

 

10

/15:00/ Баасан IV танхим

Д.Мягмаржав

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

Нийгмийн даатгал 

С.Отгонтуяа

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.07.30 - 08.03/Даваа гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /13:30/ Даваа VI Танхим

Г.Ганбаатар

Хил хамгаалах ерөнхий газар

Төрийн алба 

Б.Адъяасүрэн

 

Мягмар гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:30/ Мягмар
VI Танхим

Х.Отгонжаргал

Хан-Уул дүүргийн 5-р хорооны ИНХ-н дарга

 сонгууль

Д.Халиуна

 

Лхагва гараг

 

шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Лхагва VI   танхим

Ш.Баяржаргал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

 

Ц.Одмаа

 

2

/10:00/ Лхагва VI   танхим

Ц.Болдбаатар

Баянгол дүүргийн Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын хэлтэс

даатгал 

М.Батзориг

 

3

/10:30/ Лхагва VI   танхим

Ч.Халиунбат

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

 газар

М.Батзориг

 

4

/11:30/ Лхагва VI   танхим

Нексүс зоне ХХК

ХАА-н халх гол үндэсний бүтээн байгуулалтын бүсийн захирал

 

Д.Халиуна

 

5

 /11:50/ Мягмар
VI Танхим

М.Энхтуяа нарын

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

 

Ц.Одмаа

 

6

/14:00/ Лхагва VI   танхим

Д.Нямсүрэн

Налайх дүүргийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн дарга

 Төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

7

/14:30/ Лхагва VI   танхим

Монголын Үндэсний их сургууль ТӨХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

 газар

А.Насандэлгэр

 

8

/15:00/ Лхагва VI   танхим

А.Энх-Эрдэнэ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, Ерөнхий төлөвлөгөөний газар

 газар

А.Насандэлгэр

 

Пүрэв гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Пүрэв
VI Танхим

Д.Цэцэгмаа

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

 

Д.Халиуна

 

Баасан гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Баасан
VI Танхим

Метатек ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

 

Л.Өлзийжаргал