Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.08.06 - 08.10/

2018-08-03   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 06-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Даваа V танхим

Д.Пүрэвсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны сайд

газар

Д.Халиуна А.Насандэлгэр С.Отгонтуяа

 

2

/10:00/ Даваа I танхим

Бунд-Овоо ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

тусгай зөвшөөрөл

Б.Адъяасүрэн

 

3

/10:00/ Даваа III танхим

Дүнжингарав гурил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Ц.Одмаа

 

4

/11:00/ Даваа V танхим

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Отгонтуяа

 

5

/11:00/ Даваа IV танхим

Л.Түвшинцэнгэл

Хууль зүйн туслалцааны төвийн захирал

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

6

/11:00/ Даваа I танхим

Хүчит чулуу ХХК

Нийслэлийн Хөрөнгө оруулалтын газар

тендер

С.Отгонтуяа

 

7

/11:00/ Даваа III танхим

Х.Ариунбилэг

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

Ц.Одмаа

 

8

/11:30/ Даваа  II  танхим

И Эм Жи Ар ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн

 

9

/11:31/ Даваа I танхим

Тэнгэр даатгал ХХК

Сангийн яам

 

Г.Мөнхтулга

 

10

/13:30/ Даваа  II танхим

С.Алтанзул

Татварын ерөнхий газар

бусад

Ц.Мөнхзул

 

11

/13:30/ Даваа  V танхим

Петролиум Прогресс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Чулуунцэцэг, Г.Цэнд-Аюуш

 

С.Отгонтуяа

 

12

/14:00/ Даваа  I танхим

Ц.Лхамсүрэн

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

13

/15:00/ Даваа IV танхим

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

У.Бадамсүрэн

 

14

/15:00/ Даваа V танхим

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

бүртгэл

М.Батзориг С.Отгонтуяа

 

15

/15:00/ Даваа I танхим

Ч.Нямжав нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

16

/15:30/ Даваа V танхим

Д.Мягмаржав

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

даатгал

С.Отгонтуяа

 

17

/16:30/ Даваа V танхим

Б.Майцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 07-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Мягмар I танхим

С.Эрдэнэчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

2

/10:00/ Мягмар V танхим

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

 

Д.Халиуна

 

3

/10:00/ Мягмар II танхим

Монгол Эд Импекс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

4

/10:00/ Мягмар IV танхим

ХААН банк ХХК

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

бусад

С.Төмөрбат

 

5

/11:00/ Мягмар V танхим

Цагаан бүрд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Н.Долгорсүрэн

 

6

/11:00/ Мягмар I танхим

Ш.Одхүү нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

7

/11:00/ Мягмар III танхим

Э.Сэлэнгэ

Нийслэлийн Засаг дарга

 

А.Сарангэрэл

 

8

/11:00/ Мягмар II танхим

Н.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

9

/11:30/ Мягмар IV танхим

Ш.Баяржаргал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

 

Ц.Одмаа

 

10

/12:00/ Мягмар V танхим

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

11

/13:30/ Мягмар I Танхим

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Г.Мөнхтулга Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа

 

12

/13:30/ Мягмар V Танхим

Газар хэвлий ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Л.Батбаатар /С.Отгонтуяа/

 

13

/14:00/ Мягмар V танхим

Чойжин ламын сүм музей

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

14

/14:00/ Мягмар II танхим

Ш.Чингэрэл

Орон сууц нийтийн аж ахуйн удирдах газрын харьъяа Орон сууц хувьчлах товчоо

 

Н.Дуламсүрэн

 

15

/15:00/ Мягмар V танхим

Эзэнт ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

С.Отгонтуяа

 

16

/15:00/ Мягмар IV танхим

Бодь даатгал ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

тендер

Ц.Одмаа

 

17

/16:00/ Мягмар V Танхим

Ч.Халиунбат

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

газар

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 08-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:00/ Лхагва IV  Танхим

Уорлд Стандарт ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яам

газар

А.Насандэлгэр

 

2

 /10:00/ Лхагва Il  Танхим

Н.Чинбат

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны сайд

газар

О.Оюунгэрэл

 

3

 /10:00/ Лхагва I  Танхим

Жи Си Ди ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

 

Б.Адъяасүрэн

 

4

 /11:00/ Лхагва IV Танхим

Л.Нармандах

Хан-Уул дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид, дүүргийн 10-р хорооны ИНХ

бусад

С.Төмөрбат

 

5

 /11:00/ Лхагва III Танхим

Б.Дайчинхүү

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

 

Ц.Одмаа

 

6

 /11:00/ Лхагва V Танхим

Аглут ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

тендер

С.Отгонтуяа

 

7

 /13:30/ Лхагва I Танхим

Ч.Санжаадамба

Үндэсний бөхийн салбар хороо

 

Б.Адъяасүрэн

 

8

 /14:00/ Лхагва V  Танхим

Т.Оюунцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

9

 /14:00/ Лхагва III  Танхим

Эрхэс од мичид ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

А.Сарангэрэл

 

10

 /14:00/ Лхагва V  Танхим

Петро матад ХХК, Капкорн монголиа ХХК-иудын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Легал Виндоу ХХН

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

нийгмийн даатгалын шимтгэл

С.Отгонтуяа

 

11

 /14:30/ Лхагва III  Танхим

Ц.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

М.Цэцэгмаа

 

12

 /15:00/ Лхагва V  Танхим

Нүхт-Тур ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

 

Д.Халиуна

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 09-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв I Танхим

Монголын Үндэсний их сургууль ТӨХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

газар

А.Насандэлгэр

 

2

 /10:00/ Пүрэв V Танхим

Монголиан интернэт сервис провайдер аллианс ГҮТББ, Жем нэт ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

 

Л.Батбаатар

 

3

 /11:00/ Пүрэв V Танхим

Көп көл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

М.Батзориг

 

4

 /13:30/ Пүрэв III Танхим

Ө.Ганхуяг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

М.Цэцэгмаа

 

5

 /13:30/ Пүрэв V Танхим

Н.Баяраа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын Газрын бодлогын хэрэгжилт, судалгааны хэлтсийн дарга

нийгмийн даатгал

М.Батзориг

 

6

 /14:00/ Пүрэв V Танхим

Нью стандарт ложистикс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Отгонтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 сарын 10-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
 II Танхим

Ц.Баясгалан

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

 

Ц.Мөнхзул

 

2

/10:00/ Баасан I танхим

Б.Дашдорж

Гадаад Харилцааны яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

3

/10:00/ Баасан IV танхим

БГД-ийн ИТХ-ын ажлын албаны дарга

Нийслэл дэх Төрийн аудитын газар

 

С.Төмөрбат

 

4

/10:30/ Баасан I танхим

Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

тусгай зөвшөөрөл

Б.Адъяасүрэн

 

5

  /11:30/ Баасан I
Танхим

Ди Эйч Пи Эн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

тусгай зөвшөөрөл

Б.Адъяасүрэн

 

6

  /13:30/ Баасан II
Танхим

Т.Эрдэнэчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

 

Ц.Мөнхзул

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.08.06 - 08.10/Даваа гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Даваа VI Танхим

Т.Батжаргал

Авилгатай тэмцэх газар

 

О.Оюунгэрэл

 

2

 /09:45/ Даваа VI Танхим

Г.Бадамсайхан

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Отгонтуяа

 

3

 /10:00/ Даваа VI Танхим

МВС ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

С.Отгонтуяа

 

4

 /10:30/ Даваа VI Танхим

Улаанбаатар Синема ХХК

Барилга Хот Байгуулалтын яам, Нийслэлийн Хот төлөвөлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

бусад

С.Отгонтуяа

 

5

 /10:50/ Даваа VI Танхим

Т.Мөнхбат

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Отгонтуяа

 

6

 /13:30/ Даваа VI Танхим

Н.Уранчимэг

Баянзүрх дүүрэг дэх Бүртгэлийн хэлтэс

бүртгэл

С.Отгонтуяа

 

7

 /14:00/ Даваа VI Танхим

Сод монгол групп ХХК

Ус сувгийн удирдах газар ОНӨААТҮГ, Үнэлгээний хороо

тендер

Н.Долгорсүрэн

 

8

 /15:00/ Даваа VI Танхим

Нур-Едил ХХК

Барилга Хот Байгуулалтын яамны Тендерийн үнэлгээний хороо

тендер

Н.Долгорсүрэн

 

Мягмар гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Мягмар
VI Танхим

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

М.Батзориг

 

2

 /10:00/ Мягмар
VI Танхим

Д.Баянцагаан

СБДТХ-ийн ТУБ Б.Эрдэнэцэцэг, Н.Оюунцэцэг нар

татвар

А.Сарангэрэл

 

3

 /10:30/ Мягмар
VI Танхим

Я.Болор

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

татвар

А.Сарангэрэл

 

4

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Эхдэлхий шинтай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

 

О.Оюунгэрэл

 

5

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

Ч.Сэлэнгэ

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

 

Б.Адъяасүрэн

 

6

 /14:30/ Мягмар
VI Танхим

Хан рашаан ХХК

Сангийн сайд, Сангийн яам, Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

 

Б.Адъяасүрэн

 

Лхагва гараг

 

шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Лхагва VI   танхим

Ю.Энхтунгалаг

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргы Тамгын газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

төрийн алба

М.Батзориг

 

2

/10:30/ Лхагва VI   танхим

Н.Отгонтуяа

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын улсын байцаагч С.Ганзориг

 

О.Оюунгэрэл

 

3

/12:00/ Лхагва VI   танхим

Жиндизи Юиан ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

 

О.Оюунгэрэл

 

Пүрэв гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Пүрэв
VI Танхим

Эрдэнэсуварга ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /11:00/ Пүрэв
VI Танхим

Өгөөж баян хангай ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Уул уурхайн үйлдвэрлэл, технологийн хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

С.Төмөрбат

 

3

 /11:30/ Пүрэв
VI Танхим

Асгат сервис ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

4

 /13:30/ Пүрэв
VI Танхим

А.Пүрэвбат

Нийслэлийн Гэр хорооллын дэд бүтцийн газар

бусад

Ц.Мөнхзул

 

5

 /14:00/ Пүрэв
VI Танхим

О.Баяржаргал

Эрүүл Мэндийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

6

 /15:00/ Пүрэв
VI Танхим

Багануур-Ус ТӨХК

Багануур дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Хөдөлмөрийн улсын байцаагч Э.Номин

зөрчил

Г.Мөнхтулга

 

Баасан гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч