Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.08.13 - 08.17/

2018-08-12   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 13-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Даваа I танхим

Э.Цацрал

Налайх дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

2

/09:30/ Даваа I танхим

Нью стандарт ложистикс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Отгонтуяа

 

3

/09:30/ Даваа III танхим

И.Даваадорж

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

нийгмийн даатгал

Ц.Одмаа

 

4

/10:00/ Даваа I танхим

Б.Алтанцэцэг

Оюуны өмч Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

5

/10:00/ Даваа II танхим

Д.Нямсүрэн

Налайх дүүргийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн дарга

 

А.Насандэлгэр

 

6

/10:30/ Даваа I танхим

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

7

/11:00/ Даваа  I  танхим

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат /Д.Оюумаа/

 

8

/11:00/ Даваа III танхим

Д.Гэрэлмаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

9

/11:30/ Даваа II танхим

Х.Ариунбилэг

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

Ц.Одмаа

 

10

/13:30/ Даваа  I танхим

Ч.Байгалмаа нар

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

 

С.Отгонтуяа

 

11

/13:30/ Даваа  IV танхим

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

12

/13:30/ Даваа  III танхим

Жи Эй Би Өү Ти ХХК

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

газар

Н.Дуламсүрэн

 

13

/13:41/ Даваа III танхим

Тавилга ХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

бусад

Ц.Мөнхзул

 

14

/14:00/ Даваа I танхим

Т.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

 

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

15

/14:00/ Даваа II танхим

Тэнгэр даатгал ХХК

Сангийн яам

акт

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

16

/14:30/ Даваа I танхим

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

татвар

Л.Батбаатар

н.Алтанхуяг

17

/15:00/ Даваа II танхим

Инкобрик ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Д.Халиуна

 

18

/15:30/ Даваа I танхим

Сод монгол групп ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Г.Энх-Манлай, Б.Наранцэцэг

тендер

Н.Долгорсүрэн

 

19

/16:00/ Даваа III танхим

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

 

Н.Дуламсүрэн

 

20

/16:00/ Даваа I танхим

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 14-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Мягмар II танхим

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

газар

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

2

/10:00/ Мягмар I танхим

Г.Нямхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

3

/10:00/ Мягмар III танхим

Б.Батбаатар

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

акт

Ц.Одмаа

 

4

/10:30/ Мягмар III танхим

Бодь даатгал ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

тендер

Ц.Одмаа

 

5

/11:00/ Мягмар V танхим

Монголын цахилгаан холбоо ХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын ТУБ Л.Амарбаатар

татвар

С.Төмөрбат   Б.Мөнх-Эрдэнэ А.Насандэлгэр

З.Отгон

6

/11:00/ Мягмар I танхим

Хорикава метал ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

 

Н.Долгорсүрэн

 

7

/11:30/ Мягмар III танхим

Д.Бадам нар

Татварын ерөнхий газар

төрийн алба

Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа

Л.Алтаншагай

8

/13:30/ Мягмар I Танхим

Шинэ гэр түншлэл ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат /Д.Оюумаа/

 

9

/14:00/ Мягмар II танхим

А.Баттөмөр

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

 

Д.Халиуна

 

10

/14:00/ Мягмар III танхим

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа

М.Самдан

11

/14:00/ Мягмар I танхим

Ц.Болдбаатар

Баянгол дүүргийн Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын хэлтэс

 

М.Батзориг

 

12

/15:00/ Мягмар IV танхим

С.Цогбаатар

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

13

/15:00/ Мягмар I танхим

А.Эрдэнэбилэг нар

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

эс үйлдэхүй

С.Төмөрбат /Д.Оюумаа/

 

14

/15:00/ Мягмар V танхим

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 15-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /08:40/ Лхагва V  Танхим

Баянзүрх дүүргийн Прокурорын газар

Баянзүрх дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуй, халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Э.Ариунболд

зөрчил

Л.Батбаатар

 

2

 /09:00/ Лхагва Il  Танхим

Ц.Чинтуяа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

3

 /10:00/ Лхагва III  Танхим

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

 

А.Насандэлгэр

 

4

 /10:00/ Лхагва II  Танхим

Дэвшил майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

5

 /10:00/ Лхагва I  Танхим

Эм Си Пи Си Жи Ар ХХК

Зам Тээврийн яам

акт

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

6

 /10:35/ Лхагва II  Танхим

Ж.Даваажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

акт

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

7

 /11:00/ Лхагва II Танхим

ЦМС ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч

 

Б.Адъяасүрэн

 

8

 /11:00/ Лхагва III Танхим

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Д.Оюумаа

 

9

 /11:00/ Лхагва I Танхим

А.Энх-Эрдэнэ нар

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, Ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

А.Насандэлгэр

 

10

 /13:30/ Лхагва II Танхим

Дулаан сэтгэл нийгэмлэг ТББ

Байгаль орчин, ногоон хөгжил, аялал жуулчлалын яам

 

А.Насандэлгэр

 

11

 /13:30/ Лхагва I Танхим

Д.Худ нар

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар

С.Отгонтуяа

 

12

 /14:00/ Лхагва V  Танхим

Альянсминерал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, байгалийн нөөцийн удирдлагын газрын дарга

акт

С.Төмөрбат

 

13

 /14:00/ Лхагва IV  Танхим

Ц.Оюун нар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

 

М.Цэцэгмаа

 

14

 /14:30/ Лхагва I  Танхим

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 16-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв V Танхим

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

2

 /10:00/ Пүрэв II Танхим

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

акт

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

3

 /10:00/ Пүрэв V Танхим

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

газар

Ц.Одмаа /О.Оюунгэрэл/

 

5

 /10:30/ Пүрэв III Танхим

Х.Бекен

Сангийн яам

акт

Ц.Одмаа /О.Оюунгэрэл/

 

6

 /11:00/ Пүрэв II Танхим

Эко Могул ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

Ц.Одмаа /О.Оюунгэрэл/

 

7

 /11:30/ Пүрэв III Танхим

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Д.Халиуна С.Төмөрбат У.Бадамсүрэн

П.Гэрлээ

8

 /11:30/ Пүрэв I Танхим

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

9

 /11:30/ Пүрэв IV Танхим

Эйшнлайн ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч А.Болормаа, Г.Цэнд-Аюуш

татвар

Ц.Одмаа /О.Оюунгэрэл/

 

10

 /13:30/ Пүрэв IV Танхим

Ш.Баяржаргал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

11

 /13:30/ Пүрэв I Танхим

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

12

 /13:30/ Пүрэв II Танхим

Г.Ганбаатар

Хил хамгаалах ерөнхий газар

 

Б.Адъяасүрэн

 

13

 /13:30/ Пүрэв V Танхим

Т.Батжаргал

Авилгатай тэмцэх газар

акт

Ц.Одмаа /О.Оюунгэрэл/

 

14

 /14:00/ Пүрэв I Танхим

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

 

Н.Долгорсүрэн

 

15

 /14:00/ Пүрэв V Танхим

Оюу СӨХ

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

16

 /14:00/ Пүрэв III Танхим

Д.Цэцэгмаа

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

17

 /14:00/ Пүрэв IV Танхим

Дөл судар ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Ц.Цолмон, Б.Алтанцэцэг

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

18

 /15:00/ Пүрэв IV Танхим

Б.Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

19

 /15:00/ Пүрэв III Танхим

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

О.Оюунгэрэл

 

20

 /15:00/ Пүрэв I Танхим

Б.Энхбаяр нар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

21

 /15:30/ Пүрэв V Танхим

Ван Сэн Тун

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Л.Батбаатар

 

22

 /16:00/ Пүрэв I Танхим

Т.Мөнхбат

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Отгонтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 сарын 17-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Баасан
 I Танхим

Н.Батцэцэг

Нийслэлийн Газрын алба

газар

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

2

/10:00/ Баасан I танхим

Ц.Пүрэвдорж

Засгийн газар

төрийн алба

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

3

/10:00/ Баасан I танхим

Х.Отгонжаргал

Хан-Уул дүүргийн 5-р хорооны ИНХ-н дарга

бусад

Д.Халиуна

 

4

/11:00/ Баасан V танхим

Д.Болдтулга

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

 

Д.Халиуна

 

5

  /11:00/ Баасан I
Танхим

МВС ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

С.Отгонтуяа

 

6

  /12:00/ Баасан I
Танхим

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Отгонтуяа

 

 

  /13:30/ Баасан I
Танхим

Лувсан данзан равжаа академи ТББ

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

 

Н.Долгорсүрэн

 

 

  /13:30/ Баасан IV
Танхим

Д.Мөнхжаргал нарын 3 иргэн

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

 

А.Сарангэрэл

 

 

  /14:00/ Баасан IV
Танхим

Мөнхийн үсэг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

М.Цэцэгмаа

 

 

  /14:30/ Баасан V
Танхим

Ц.Мягмарбаяр

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Д.Халиуна

 

 

  /14:30/ Баасан I
Танхим

Дабльмөнх ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн /Н.Дуламсүрэн/

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.08.13 - 08.17/Даваа гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:30/ Даваа VI Танхим

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

2

 /14:00/ Даваа VI Танхим

Метатек ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

 

О.Оюунгэрэл

 

3

 /14:30/ Даваа VI Танхим

Б.Хангай

Гадаад Харилцааны яамы Төрийн нарийн бичгийн дарга, Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

 

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

Мягмар гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Улаанбаатар хотын банк ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

 

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

2

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

Н.Алтантуяа нарын

Засгийн газар

эс үйлдэхүй

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

Лхагва гараг

 

шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Лхагва VI   танхим

Кью Эс Си ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

 

С.Отгонтуяа

 

2

/10:00/ Лхагва VI   танхим

Стандартбридж капитал ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын хяналт шалгалтын тасгийн улсын байцаагч Л.Бархасбаатар, Э.Нарантуяа

 

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

3

/10:30/ Лхагва VI   танхим

Зун Шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн татварын хэлтсийн татварын хяналт шалгалтын тасгийн Татварын улсын байцаагч Ж.Оюунжаргал, Н.Мөнхдаваа

 

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

 

/11:00/ Лхагва VI   танхим

Б.Алтанчимэг

Нийслэлийн Хот Төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

 

Д.Чанцалням

 

 

/11:30/ Лхагва VI   танхим

Зүүнбаян рефайнэри ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

 

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

 

/12:00/ Лхагва VI   танхим

Д.Базаргүр

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

 

/13:30/ Лхагва VI   танхим

Юнигаз ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

 

Д.Оюумаа

 

Пүрэв гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Пүрэв
VI Танхим

Эрдэнэсуварга ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /11:00/ Пүрэв
VI Танхим

Өгөөж баян хангай ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Уул уурхайн үйлдвэрлэл, технологийн хэлтсийн дарга

 

С.Төмөрбат

 

3

 /11:30/ Пүрэв
VI Танхим

Асгат сервис ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

 

С.Төмөрбат

 

4

 /13:30/ Пүрэв
VI Танхим

А.Пүрэвбат

Нийслэлийн Гэр хорооллын дэд бүтцийн газар

 

Ц.Мөнхзул

 

5

 /14:00/ Пүрэв
VI Танхим

О.Баяржаргал

Эрүүл Мэндийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

 

Ц.Мөнхзул

 

6

 /15:00/ Пүрэв
VI Танхим

Багануур-Ус ТӨХК

Багануур дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Хөдөлмөрийн улсын байцаагч Э.Номин

 

Г.Мөнхтулга

 

Баасан гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
VI Танхим

Авто хяналт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:00/ Баасан
VI Танхим

Д.Баярмаа нарын

Нийслэлийн Газрын алба

 

Ц.Мөнхзул

 

3

 /11:00/ Баасан
VI Танхим

Хангайтхан ТББ

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

4

 /13:30/ Баасан
VI Танхим

Хан рашаан ХХК

Сангийн сайд, Сангийн яам, Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

 

Б.Адъяасүрэн

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 13-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:00/ Даваа I танхим

Э.Цацрал

Налайх дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

2

/09:30/ Даваа I танхим

Нью стандарт ложистикс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Отгонтуяа

 

3

/09:30/ Даваа III танхим

И.Даваадорж

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

нийгмийн даатгал

Ц.Одмаа

 

4

/10:00/ Даваа I танхим

Б.Алтанцэцэг

Оюуны өмч Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

5

/10:00/ Даваа II танхим

Д.Нямсүрэн

Налайх дүүргийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн дарга

 

А.Насандэлгэр

 

6

/10:30/ Даваа I танхим

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

7

/11:00/ Даваа  I  танхим

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат /Д.Оюумаа/

 

8

/11:00/ Даваа III танхим

Д.Гэрэлмаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

9

/11:30/ Даваа II танхим

Х.Ариунбилэг

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

Ц.Одмаа

 

10

/13:30/ Даваа  I танхим

Ч.Байгалмаа нар

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

 

С.Отгонтуяа

 

11

/13:30/ Даваа  IV танхим

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

ашигт малтмал

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

12

/13:30/ Даваа  III танхим

Жи Эй Би Өү Ти ХХК

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

газар

Н.Дуламсүрэн

 

13

/13:41/ Даваа III танхим

Тавилга ХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

бусад

Ц.Мөнхзул

 

14

/14:00/ Даваа I танхим

Т.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

 

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

15

/14:00/ Даваа II танхим

Тэнгэр даатгал ХХК

Сангийн яам

акт

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

16

/14:30/ Даваа I танхим

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

татвар

Л.Батбаатар

н.Алтанхуяг

17

/15:00/ Даваа II танхим

Инкобрик ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Д.Халиуна

 

18

/15:30/ Даваа I танхим

Сод монгол групп ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Г.Энх-Манлай, Б.Наранцэцэг

тендер

Н.Долгорсүрэн

 

19

/16:00/ Даваа III танхим

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

 

Н.Дуламсүрэн

 

20

/16:00/ Даваа I танхим

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 14-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/10:00/ Мягмар II танхим

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

газар

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

2

/10:00/ Мягмар I танхим

Г.Нямхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

3

/10:00/ Мягмар III танхим

Б.Батбаатар

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

акт

Ц.Одмаа

 

4

/10:30/ Мягмар III танхим

Бодь даатгал ХХК

Сангийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

тендер

Ц.Одмаа

 

5

/11:00/ Мягмар V танхим

Монголын цахилгаан холбоо ХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын ТУБ Л.Амарбаатар

татвар

С.Төмөрбат   Б.Мөнх-Эрдэнэ А.Насандэлгэр

З.Отгон

6

/11:00/ Мягмар I танхим

Хорикава метал ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

 

Н.Долгорсүрэн

 

7

/11:30/ Мягмар III танхим

Д.Бадам нар

Татварын ерөнхий газар

төрийн алба

Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа

Л.Алтаншагай

8

/13:30/ Мягмар I Танхим

Шинэ гэр түншлэл ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат /Д.Оюумаа/

 

9

/14:00/ Мягмар II танхим

А.Баттөмөр

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

 

Д.Халиуна

 

10

/14:00/ Мягмар III танхим

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа

М.Самдан

11

/14:00/ Мягмар I танхим

Ц.Болдбаатар

Баянгол дүүргийн Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын хэлтэс

 

М.Батзориг

 

12

/15:00/ Мягмар IV танхим

С.Цогбаатар

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

13

/15:00/ Мягмар I танхим

А.Эрдэнэбилэг нар

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

эс үйлдэхүй

С.Төмөрбат /Д.Оюумаа/

 

14

/15:00/ Мягмар V танхим

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 15-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /08:40/ Лхагва V  Танхим

Баянзүрх дүүргийн Прокурорын газар

Баянзүрх дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуй, халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Э.Ариунболд

зөрчил

Л.Батбаатар

 

2

 /09:00/ Лхагва Il  Танхим

Ц.Чинтуяа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

3

 /10:00/ Лхагва III  Танхим

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

 

А.Насандэлгэр

 

4

 /10:00/ Лхагва II  Танхим

Дэвшил майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

5

 /10:00/ Лхагва I  Танхим

Эм Си Пи Си Жи Ар ХХК

Зам Тээврийн яам

акт

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

6

 /10:35/ Лхагва II  Танхим

Ж.Даваажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

акт

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

7

 /11:00/ Лхагва II Танхим

ЦМС ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч

 

Б.Адъяасүрэн

 

8

 /11:00/ Лхагва III Танхим

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Д.Оюумаа

 

9

 /11:00/ Лхагва I Танхим

А.Энх-Эрдэнэ нар

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, Ерөнхий төлөвлөгөөний газар

газар

А.Насандэлгэр

 

10

 /13:30/ Лхагва II Танхим

Дулаан сэтгэл нийгэмлэг ТББ

Байгаль орчин, ногоон хөгжил, аялал жуулчлалын яам

 

А.Насандэлгэр

 

11

 /13:30/ Лхагва I Танхим

Д.Худ нар

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

газар

С.Отгонтуяа

 

12

 /14:00/ Лхагва V  Танхим

Альянсминерал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, байгалийн нөөцийн удирдлагын газрын дарга

акт

С.Төмөрбат

 

13

 /14:00/ Лхагва IV  Танхим

Ц.Оюун нар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

 

М.Цэцэгмаа

 

14

 /14:30/ Лхагва I  Танхим

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 16-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Пүрэв V Танхим

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Төмөрбат

 

2

 /10:00/ Пүрэв II Танхим

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

акт

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

3

 /10:00/ Пүрэв V Танхим

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

газар

Ц.Одмаа /О.Оюунгэрэл/

 

5

 /10:30/ Пүрэв III Танхим

Х.Бекен

Сангийн яам

акт

Ц.Одмаа /О.Оюунгэрэл/

 

6

 /11:00/ Пүрэв II Танхим

Эко Могул ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

газар

Ц.Одмаа /О.Оюунгэрэл/

 

7

 /11:30/ Пүрэв III Танхим

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

төрийн алба

Д.Халиуна С.Төмөрбат У.Бадамсүрэн

П.Гэрлээ

8

 /11:30/ Пүрэв I Танхим

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

9

 /11:30/ Пүрэв IV Танхим

Эйшнлайн ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч А.Болормаа, Г.Цэнд-Аюуш

татвар

Ц.Одмаа /О.Оюунгэрэл/

 

10

 /13:30/ Пүрэв IV Танхим

Ш.Баяржаргал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

11

 /13:30/ Пүрэв I Танхим

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

12

 /13:30/ Пүрэв II Танхим

Г.Ганбаатар

Хил хамгаалах ерөнхий газар

 

Б.Адъяасүрэн

 

13

 /13:30/ Пүрэв V Танхим

Т.Батжаргал

Авилгатай тэмцэх газар

акт

Ц.Одмаа /О.Оюунгэрэл/

 

14

 /14:00/ Пүрэв I Танхим

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

 

Н.Долгорсүрэн

 

15

 /14:00/ Пүрэв V Танхим

Оюу СӨХ

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

С.Төмөрбат

 

16

 /14:00/ Пүрэв III Танхим

Д.Цэцэгмаа

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

17

 /14:00/ Пүрэв IV Танхим

Дөл судар ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Ц.Цолмон, Б.Алтанцэцэг

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

18

 /15:00/ Пүрэв IV Танхим

Б.Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

19

 /15:00/ Пүрэв III Танхим

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

О.Оюунгэрэл

 

20

 /15:00/ Пүрэв I Танхим

Б.Энхбаяр нар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

21

 /15:30/ Пүрэв V Танхим

Ван Сэн Тун

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Л.Батбаатар

 

22

 /16:00/ Пүрэв I Танхим

Т.Мөнхбат

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

С.Отгонтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 сарын 17-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:00/ Баасан
 I Танхим

Н.Батцэцэг

Нийслэлийн Газрын алба

газар

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

2

/10:00/ Баасан I танхим

Ц.Пүрэвдорж

Засгийн газар

төрийн алба

Ц.Мөнхзул /Г.Мөнхтулга/

 

3

/10:00/ Баасан I танхим

Х.Отгонжаргал

Хан-Уул дүүргийн 5-р хорооны ИНХ-н дарга

бусад

Д.Халиуна

 

4

/11:00/ Баасан V танхим

Д.Болдтулга

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

 

Д.Халиуна

 

5

  /11:00/ Баасан I
Танхим

МВС ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

С.Отгонтуяа

 

6

  /12:00/ Баасан I
Танхим

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

С.Отгонтуяа

 

 

  /13:30/ Баасан I
Танхим

Лувсан данзан равжаа академи ТББ

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

 

Н.Долгорсүрэн

 

 

  /13:30/ Баасан IV
Танхим

Д.Мөнхжаргал нарын 3 иргэн

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

 

А.Сарангэрэл

 

 

  /14:00/ Баасан IV
Танхим

Мөнхийн үсэг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

М.Цэцэгмаа

 

 

  /14:30/ Баасан V
Танхим

Ц.Мягмарбаяр

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Д.Халиуна

 

 

  /14:30/ Баасан I
Танхим

Дабльмөнх ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

тусгай зөвшөөрөл

Н.Долгорсүрэн /Н.Дуламсүрэн/

 

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.08.13 - 08.17/Даваа гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /10:30/ Даваа VI Танхим

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

2

 /14:00/ Даваа VI Танхим

Метатек ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

 

О.Оюунгэрэл

 

3

 /14:30/ Даваа VI Танхим

Б.Хангай

Гадаад Харилцааны яамы Төрийн нарийн бичгийн дарга, Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

 

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

Мягмар гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Мягмар
VI Танхим

Улаанбаатар хотын банк ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

 

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

2

 /13:30/ Мягмар
VI Танхим

Н.Алтантуяа нарын

Засгийн газар

эс үйлдэхүй

Л.Батбаатар /М.Батзориг/

 

Лхагва гараг

 

шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

/09:30/ Лхагва VI   танхим

Кью Эс Си ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

 

С.Отгонтуяа

 

2

/10:00/ Лхагва VI   танхим

Стандартбридж капитал ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын хяналт шалгалтын тасгийн улсын байцаагч Л.Бархасбаатар, Э.Нарантуяа

 

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

3

/10:30/ Лхагва VI   танхим

Зун Шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн татварын хэлтсийн татварын хяналт шалгалтын тасгийн Татварын улсын байцаагч Ж.Оюунжаргал, Н.Мөнхдаваа

 

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

 

/11:00/ Лхагва VI   танхим

Б.Алтанчимэг

Нийслэлийн Хот Төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

 

Д.Чанцалням

 

 

/11:30/ Лхагва VI   танхим

Зүүнбаян рефайнэри ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

 

С.Төмөрбат /Д.Чанцалням/

 

 

/12:00/ Лхагва VI   танхим

Д.Базаргүр

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

 

/13:30/ Лхагва VI   танхим

Юнигаз ХХК

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

 

Д.Оюумаа

 

Пүрэв гараг

 

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /11:00/ Пүрэв
VI Танхим

Эрдэнэсуварга ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Б.Адъяасүрэн

 

2

 /11:00/ Пүрэв
VI Танхим

Өгөөж баян хангай ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Уул уурхайн үйлдвэрлэл, технологийн хэлтсийн дарга

 

С.Төмөрбат

 

3

 /11:30/ Пүрэв
VI Танхим

Асгат сервис ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

 

С.Төмөрбат

 

4

 /13:30/ Пүрэв
VI Танхим

А.Пүрэвбат

Нийслэлийн Гэр хорооллын дэд бүтцийн газар

 

Ц.Мөнхзул

 

5

 /14:00/ Пүрэв
VI Танхим

О.Баяржаргал

Эрүүл Мэндийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

 

Ц.Мөнхзул

 

6

 /15:00/ Пүрэв
VI Танхим

Багануур-Ус ТӨХК

Багануур дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Хөдөлмөрийн улсын байцаагч Э.Номин

 

Г.Мөнхтулга

 

Баасан гараг

Шүүх хурлын цаг танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Маргааны төрөл

Шүүгч

Иргэдийн төлөөлөгч

1

 /09:30/ Баасан
VI Танхим

Авто хяналт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

 

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:00/ Баасан
VI Танхим

Д.Баярмаа нарын

Нийслэлийн Газрын алба

 

Ц.Мөнхзул

 

3

 /11:00/ Баасан
VI Танхим

Хангайтхан ТББ

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

4

 /13:30/ Баасан
VI Танхим

Хан рашаан ХХК

Сангийн сайд, Сангийн яам, Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

 

Б.Адъяасүрэн