Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.08.20 - 08.24/

2018-08-17   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 20-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 2

Б.Майцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 4

Т.Эрдэнэчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Д.Пүрэвсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны сайд

Д.Халиуна У.Бадамсүрэн С.Төмөрбат

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Л.Түвшинцэнгэл

Хууль зүйн туслалцааны төвийн захирал

У.Бадамсүрэн

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Улаанбаатар Синема ХХК

Барилга Хот Байгуулалтын яам, Нийслэлийн Хот төлөвөлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

С.Отгонтуяа

 

6

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Ш.Чингэрэл

Орон сууц нийтийн аж ахуйн удирдах газрын харьъяа Орон сууц хувьчлах товчоо

Н.Дуламсүрэн

 

7

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Петролиум Прогресс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Чулуунцэцэг, Г.Цэнд-Аюуш

М.Батзориг

 

8

Даваа /12:00/ Танхим - 1

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

9

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Ж.Бямба

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

Ц.Мөнхзул

 

10

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

11

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Ч.Сэлэнгэ

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Б.Адъяасүрэн

 

12

Даваа /11:30/ Танхим - 2

Хүчит чулуу ХХК

Нийслэлийн Хөрөнгө оруулалтын газар

С.Отгонтуяа

 

13

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Ногоон бут ХХК

Ашигт малтмалын газар

Д.Чанцалням

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Ч.Нямжав нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

15

Даваа /14:30/ Танхим - 4

Д.Гэрэлмаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

16

Даваа /15:00/ Танхим - 1

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

17

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

М.Батзориг

 

18

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Б.Оюу

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 21-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 2

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга /Ц.Мөнхзул/ Л.Батбаатар С.Отгонтуяа

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

С.Эрдэнэчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Цагаан бүрд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Ш.Одхүү нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

ХААН банк ХХК

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Газар хэвлий ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Л.Батбаатар

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 2

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Э.Сэлэнгэ

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

10

Мягмар /11.30/ Танхим - 4

О.Баяржаргал

Эрүүл Мэндийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Л.Батбаатар

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Я.Болор

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

13

Мягмар /14:30/ Танхим - 2

Ж.Отгонжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

14

мягмар /14:30/ Танхим - 4

Тавилга ХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

Ц.Мөнхзул

 

15

Мягмар /15:00/ Танхим - 2

Ч.Халиунбат

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

М.Батзориг

 

16

Мягмар /15:30/ Танхим - 1

Монголын цахилгаан холбоо ХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын ТУБ Л.Амарбаатар

С.Төмөрбат Б.Мөнх-Эрдэнэ У.Бадамсүрэн

З.Отгон

17

Мягмар /16:00/ Танхим - 2

Хорикава метал ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 22-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 2

Ю.Энхтунгалаг

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргы Тамгын газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Ц.Батбэх

Эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

М.Батзориг

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Уорлд Стандарт ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр

 

4

Лхгва /10:00/ Танхим - 2

Акпар-Аудит ХХК

Үндэсний аудитын газар

Д.Халиуна

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Жи Си Ди ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Б.Адъяасүрэн

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Аглут ХХК

Төрийн өмчийн Бодлого зохицуулалтын газар

С.Отгонтуяа

 

8

Лхагва /11:30/ Танхим - 5

Ө.Ганхуяг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Цэцэгмаа С.Төмөрбат Б.Мөнх-Эрдэнэ

Б.Анхбаяр

9

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Т.Оюунцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

10

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Трансинконсулт ХХК

Татварын ерөнхий газрын, Татравын хяналт шалгалт, арга зүйн хэлтсийн татварын улсын байцаагч Н.Чинбат

Л.Батбаатар

 

11

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Н.Уранчимэг

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

12

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Эрхэс од мичид ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

13

Лхагва /14:30/ Танхим - 3

Монголын Үндэсний их сургууль ТББ

Нийслэлийн Худалдан авах ажиллагааны газар

У.Бадамсүрэн

 

14

Лхагва /15:00/ Танхим - 3

Нүхт-Тур ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

Д.Халиуна

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 23-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 1

Д.Базаргүр

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим - 1

Ж.Санжсүрэн

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Д.Халиуна

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Ц.Баясгалан

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Хан богд капитал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Д.Чанцалням

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Очот-Уул ХХК

Монгол улсын Засгийн газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

6

Пүрэв /10:30/ Танхим - 2

Д.Аймерген

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

7

Пүрэв /11:00/ Танхим - 4

Тайшир Проспектинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим - 3

Жэй эн моторс тур ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

9

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Өгөөж баян хангай ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Уул уурхайн үйлдвэрлэл, технологийн хэлтсийн дарга

С.Төмөрбат

 

10

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

П.Энхбаяр

Хүнс Хөдөө аж ахуйн хөнгөн үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

11

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

12

Пүрэв /12:00/ Танхим - 3

Эйшнлайн ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч А.Болормаа, Г.Цэнд-Аюуш

О.Оюунгэрэл

 

13

Пүрэв /12:00/ Танхим - 5

Б.Батхуяг

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Ц.Одмаа

 

14

Пүрэв /13:30/ Танхим - 3

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл /Ц.Одмаа/ Н.Дуламсүрэн Ц.Мөнхзул

 

15

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Эрдэнэцагаач ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Оюумаа

 

16

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Баттөргэрэл ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

17

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Н.Баяраа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын Газрын бодлогын хэрэгжилт, судалгааны хэлтсийн дарга

М.Батзориг

 

18

Пүрэв /14:00/ Танхим -1

Асгат сервис ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

19

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Эрдэнэсуварга ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

20

Пүрэв /15:00/ Танхим - 1

Көп көл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

21

Пүрэв /15:00/ Танхим - 2

Монголиан интернэт сервис провайдер аллианс ГҮТББ, Жем нэт ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Л.Батбаатар

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 24-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Б.Дашдорж

Гадаад Харилцааны яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Б.Адъяасүрэн

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 1

БГД-ийн ИТХ-ын ажлын албаны дарга

Нийслэл дэх Төрийн аудитын газар

С.Төмөрбат

 

3

Баасан /11:00/ Танхим - 3

Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

4

Баасан /11:00/ Танхим - 2

Баянзүрх дүүргийн Прокурорын газар

Баянзүрх дүүрэг дэх Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуй, халдвар хамгааллын хяналтын улсын байцаагч Э.Ариунболд

Л.Батбаатар

 

5

Баасан /13:30/ Танхим - 3

Ди Эйч Пи Эн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Баасан /13:30/ Танхим - 4

Дарханы төмөрлөгийн үйлдвэр ТӨХК

Татварын ерөнхий газар УТОХГ

Н.Дуламсүрэн

 

7

Баасан /14:00/ Танхим - 1

Л.Майхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн

 

8

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Х.Бекен

Сангийн яам

О.Оюунгэрэл

 

9

Баасан /14:30/ Танхим - 4

Эй Эс Ти Эс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

10

Баасан /14:30/ Танхим - 1

Оюу СӨХ

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

11

Баасан /15:00/ Танхим - 3

Т.Батжаргал

Авилгатай тэмцэх газар

О.Оюунгэрэл

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.08.20 - 08.24/Даваа гараг

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:10/ Танхим-6

Э.Пүрэвжав

Ерөнхий сайд

С.Отгонтуяа

 

2

Даваа /09:30/ Танхим-6

Д.Дашдэлэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Л.Батбаатар

 

3

Даваа /10:00/ Танхим-6

Дүнжингарав гурил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

4

Даваа /10:30/ Танхим-6

Монголруд Пром ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

5

Даваа /10:30/ Танхим-6

Хангайтхан ТББ

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

6

Даваа /10:50/ Танхим-6

Ц.Ангирмаа нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

7

Даваа /12:00/ Танхим-6

Нөхөд ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

У.Бадамсүрэн

 

8

Даваа /14:30/ Танхим-6

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:00/ Танхим-6

Хайрын далай ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

2

 Мягмар /10:00/ Танхим-6

А.Энх-Эрдэнэ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, Ерөнхий төлөвлөгөөний газар

А.Насандэлгэр

 

3

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

4

Мягмар /14:00/ Тахим-6

Заг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

5

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Мөнгөн бэх ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд Н.Цэрэнбат

Н.Дуламсүрэн

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /09:30/ Танхим-6

Нойкрафт Трейд

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын Татварын улсын байцаагч Д.Батнасан Д.Батсүх

У.Бадамсүрэн

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим-6

КСПР ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

Л.Батбаатар

 

3

Лхагва /11:00/ Танхим-6

А.Сувдмаа

Батлан Хамгаалах яам

А.Сарангэрэл

 

4

Лхагва /11:30/ Танхим-6

Б.Ядамсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг, минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /09:00/ Танхим-6

Шинэ аялал ХХК

Байгаль орчин аялал жуучлалын яам

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим-6

Финком ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцааагч Б.Тунгалагтуул, Ж.Нямдорж

Б.Адъяасүрэн

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

Элма Хужирт ХХК

Мэргжлийн хяналтын ерөнхий газрын Байгаль орчны хяналтын улсын ахлах байцаагч С.Нямжав

У.Бадамсүрэн

 

4

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

Нью стандарт ложистикс ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын хэлтсийн улсын байцаагч Б.Сувдаа, С.Болорчимэг

Г.Мөнхтулга /Ц.Мөнхзул/

 

5

Пүрэв /15:00/ Танхим-6

Ц.Алтанзаяа

Гэр бүл, Хүүхэд, Залуучуудын хөгжлийн газрын дарга

Г.Мөнхтулга /Ц.Мөнхзул/