Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.08.27 - 08.31/

2018-08-27   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 27-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 3

Н.Гэрэлцэцэг

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 5

А.Пүрэвбат

Нийслэлийн Гэр хорооллын дэд бүтцийн газар

Ц.Мөнхзул

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Петролиум Прогресс ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Б.Чулуунцэцэг, Г.Цэнд-Аюуш

М.Батзориг

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Л.Түвшинцэнгэл

Хууль зүйн туслалцааны төвийн захирал

У.Бадамсүрэн

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Д.Нямсүрэн

Налайх дүүргийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн дарга

А.Насандэлгэр

 

7

Даваа /10:30/ Танхим - 1

Б.Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл /Ц.Батсүрэн/

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Э.Цацрал

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

9

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Бүрэн цутгамал ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар, Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Дэд бүтцийн хяналтын газрын дарга

Д.Чанцалням

 

10

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Б-Софт ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны яам

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Ч.Байгалмаа

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

С.Отгонтуяа

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Ш.Чингэрэл

Орон сууц нийтийн аж ахуйн удирдах газрын харьъяа Орон сууц хувьчлах товчоо

Н.Дуламсүрэн

 

13

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

14

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Д.Баярмаа

Нийслэлийн Газрын алба

Ц.Мөнхзул

 

15

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

16

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

17

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Инкобрик ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

18

Даваа /14:00/ Танхим - 5

С.Анужин

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа Ц.Мөнхзул

С.Уянга

19

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Т.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

20

Даваа /14:30/ Танхим - 3

Б.Алтанцэцэг

Оюуны өмч Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням /С.Төмөрбат/ Д.Оюумаа М.Батзориг

 

21

Даваа /14:30/ Танхим - 2

Х.Отгонжаргал

Хан-Уул дүүргийн 5-р хорооны ИНХ-н дарга

Д.Халиуна

 

22

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Г.Нямхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

23

Даваа /15:00/ Танхим - 2

З.Пүрэвдорж

Баянзүрх дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

С.Отгонтуяа

 

24

Даваа /15:30/ Танхим - 3

Сод монгол групп ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Г.Энх-Манлай, Б.Наранцэцэг

Н.Долгорсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 28-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /08:30/ Танхим - 2

А.Энх-Эрдэнэ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн хот төлөвлөлт, Ерөнхий төлөвлөгөөний газар

А.Насандэлгэр

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим - 2

Улаанбаатар хотын банк ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

М.Батзориг

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Я.Батбаяр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Ван Сэн Тун

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Л.Батбаатар

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Н.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

МВС ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

С.Отгонтуяа

 

7

Мягмар /10:30/ Танхим - 5

Монгол Эд Импекс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Д.Бадам

Татварын ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

О.Оюунгэрэл

 

10

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Шинэ гэр түншлэл ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Оюумаа

 

11

Мягмар /12:00/ Танхим - 2

Б.Майцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

12

Мягмар /12:00/ Танхим - 5

Н.Чинбат

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны сайд

О.Оюунгэрэл

 

13

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Л.Батбаатар

 

14

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

15

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Д.Гэрэлмаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

16

Мягмар /13:30/ Танхим - 2

Ц.Болдбаатар

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

М.Батзориг

 

17

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

А.Баттөмөр

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Халиуна С.Төмөрбат У.Бадамсүрэн

 

18

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Д.Баянцагаан

СБДТХ-ийн ТУБ Б.Эрдэнэцэцэг, Н.Оюунцэцэг нар

А.Сарангэрэл /Ц.Батсүрэн/

 

19

Мягмар /15:00/ Танхим - 3

А.Эрдэнэбилэг

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Д.Оюумаа

 

20

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

21

Мягмар /15:30/ Танхим - 2

Ц.Батбэх

Эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

М.Батзориг

 

22

Мягмар /16:00/ Танхим - 2

Н.Алтантуяа нарын

Засгийн газар

М.Батзориг

 

23

Мягмар /16:00/ Танхим - 2

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 29-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

ЦМС ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч

Б.Адъяасүрэн

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Зун Шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн татварын хэлтсийн татварын хяналт шалгалтын тасгийн Татварын улсын байцаагч Ж.Оюунжаргал, Н.Мөнхдаваа

Д.Чанцалням

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Ц.Чинтуяа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

5

Лхагва /10:30/ Танхим - 5

Д.Оюундалай

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа Ц.Мөнхзул

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

М.Энхтуяа

Баянзүрх дүүргийн Өмч, газрын харилцааны албаны дарга

А.Насандэлгэр

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Б.Алтанчимэг

Нийслэлийн Хот Төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

8

Лхагва /11:40/ Танхим - 3

Хан богд капитал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Д.Чанцалням

 

9

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

10

Лхагва /13:30/ Танхим - 2

Д.Худ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

С.Отгонтуяа

 

11

Лхагва /13:30/ Танхим - 2

Эм Си Пи Си Жи Ар ХХК

Зам Тээврийн яам

М.Батзориг

 

12

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Ж.Даваажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Дулаан сэтгэл нийгэмлэг ТББ

Байгаль орчин, ногоон хөгжил, аялал жуулчлалын яам

Д.Халиуна /А.Насандэлгэр/ С.Төмөрбат У.Бадамсүрэн

 

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Ц.Оюун нар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Цэцэгмаа

 

15

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

Альянсминерал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, байгалийн нөөцийн удирдлагын газрын дарга

С.Төмөрбат

 

16

Лхагва /15:00/ Танхим - 3

Тулга констракшн ХХК

Хот суурины ус хангамж, ариутгах татуургын ашигалт үйлчилгээг зохицуулах зөвлөл

Л.Батбаатар

 

17

Лхагва /15:30/ Танхим - 2

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

М.Батзориг

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 30-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 5

ХУАДИ КУОНЕЭ ХХК

Татварын ерөнхий газар

Н.Дуламсүрэн

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим - 3

Б.Баярсайхан

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Д.Цэцэгмаа

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Улаанбаатар Синема ХХК

Барилга Хот Байгуулалтын яам, Нийслэлийн Хот төлөвөлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

С.Отгонтуяа

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Асе Трэвел ХХК

Хууль Зүйн сайд

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

6

Пүрэв /10:00/ Танхим - 5

Авто хяналт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

7

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

М.Батзориг

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Н.Уранчимэг

Баянзүрх дүүрэг дэх Бүртгэлийн хэлтэс

С.Отгонтуяа

 

9

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Б.Батбаатар

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Ц.Одмаа

 

10

Пүрэв /11:30/ Танхим - 5

С.Гантогтох

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

11

Пүрэв /11:30/ Танхим - 3

Нур-Едил ХХК

Барилга Хот Байгуулалтын яамны Тендерийн үнэлгээний хороо

Н.Долгорсүрэн

 

12

Пүрэв /12:00/ Танхим - 3

Б.Энхбаяр

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

13

Пүрэв /12:00/ Танхим - 4

Дүнжингарав гурил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

14

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул Н.Дуламсүрэн Ц.Одмаа

 

15

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Н.Уранчимэг

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

16

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Т.Мөнхбат

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

17

Пүрэв /13:40/ Танхим - 2

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

Д.Халиуна

 

18

Пүрэв /14:30/ Танхим - 5

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл /Ц.Одмаа/ Ц.Батсүрэн Н.Дуламсүрэн

Д.Сарангэрэл

19

Пүрэв /14:30/ Танхим - 4

Дөл судар ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Ц.Цолмон, Б.Алтанцэцэг

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

20

Пүрэв /15:00/ Танхим - 3

Лувсан данзан равжаа академи ТББ

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

21

Пүрэв /15:00/ Танхим - 2

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

22

Пүрэв /16:00/ Танхим - 2

Х.Сонинцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 08 дугаар сарын 31-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 1

Д.Мөнхжаргал нарын 3 иргэн

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурал

А.Сарангэрэл /Ц.Батсүрэн/

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Дабльмөнх ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

3

Баасан /10:00 Танхим - 1

Я.Болор

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

А.Сарангэрэл /Ц.Батсүрэн/

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Ди Зэт Энд Ай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Чанцалням

 

5

Баасан /11:00/ Танхим - 4

Ц.Пүрэвдорж

Засгийн газар

Г.Мөнхтулга

 

6

Баасан /11:00/ Танхим - 3

Н.Батцэцэг

Нийслэлийн Газрын алба

Д.Чанцалням

 

7

Баасан /11:00/ Танхим - 4

Ди Би Си Өү Эн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Б.Адъяасүрэн

 

8

Баасан /13:30/ Танхим - 4

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

9

Баасан /13:30/ Танхим - 5

Тайшир Проспектинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

10

Баасан /13:40/ Танхим - 2

Д.Болдтулга

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.08.27 - 08.31/Даваа гараг

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:00/ Танхим-6

Бодь цамхаг ХХК

НИйслэлийн ИТХ

М.Батзориг

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Домогт угсаа ХХК

Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газар

Ц.Одмаа

 

3

Даваа /10:00/ Танхим-6

Ц.Идэрмөнх нарын

Ерөнхий сайд

О.Оюунгэрэл

 

4

Даваа /13:30/ Танхим-6

Өрхтий трейд ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн

 

5

Даваа /13:30/ Танхим-6

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

Даваа /14:20/ Танхим-6

Монцемент Билдинг Материалс ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

7

Даваа /14:30/ Танхим-6

Ч.Отгонбаяр

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

8

Даваа /15:00/ Танхим-6

Тэнгэр тэтгэсэн ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Ц.Батсүрэн

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Плимут ХХК

Ашигт малтмалын газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Лхагва /10:30/ Танхим-6

Абсолют чойс ХХК

Зэвсэгт хүчний Жанжин штаб

М.Цэцэгмаа

 

3

Лхагва /16:00/ Танхим-6

Б.Ядамсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /11:30/ Танхим-6

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

2

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

АЕСН ХХК

Барилга, хот байгуулалтын яамны Тендерийн үнэлгээний хороо

М.Цэцэгмаа

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /11:30/ Танхим-6

Ц.Алтанзаяа

Гэр бүл, Хүүхэд, Залуучуудын хөгжлийн газрын дарга

Г.Мөнхтулга