Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.09.03 - 09.07/

2017-08-31   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 03-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 3

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 1

Мөнгөн бэх ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд Н.Цэрэнбат

Н.Дуламсүрэн

 

3

Даваа /09:30/ Танхим - 3

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Т.Эрдэнэчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Ц.Ангирмаа нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Б-Софт ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны яам

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

7

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Ч.Нямжав нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Т.Батжаргал

Авилгатай тэмцэх газар

О.Оюунгэрэл

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 1

С.Эрдэнэчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Хүчит шонхор ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

12

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Д.Баасансүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

13

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Хангайтхан ТББ

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

14

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Хан рашаан ХХК

Сангийн сайд, Сангийн яам, Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

Б.Адъяасүрэн

 

15

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Ж.Бямба

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

Ц.Мөнхзул Ц.Батсүрэн Н.Дуламсүрэн

Н.Отгонбаатар

16

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Абсолют чойс ХХК

Зэвсэгт хүчний Жанжин штаб

М.Цэцэгмаа

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Ногоон бут ХХК

Ашигт малтмалын газар

Д.Чанцалням

 

18

Даваа /14:30/ Танхим - 3

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

19

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Нью стандарт ложистикс ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын хэлтсийн улсын байцаагч Б.Сувдаа, С.Болорчимэг

Г.Мөнхтулга

 

20

Даваа /15:30/ Танхим - 1

Юниверсал Минериал Эксплорейшн ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч Ё.Энх-Оюун, Б.Баярнэмэх

Ц.Батсүрэн

 

21

Даваа /15:30/ Танхим - 5

Ч.Сэлэнгэ

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 04-ний мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 3

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим - 5

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

3

Мягмар /09:30/ Танхим - 4

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Хайрын далай ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Э.Сэлэнгэ

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Э.Пүрэвжав

Ерөнхий сайд

С.Отгонтуяа

 

7

Мягмар /10:30/ Танхим - 5

Жэй эн моторс тур ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

8

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Ю.Энхтунгалаг

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргы Тамгын газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

10

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Ди Эйч Пи Эн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

11

Мягмар /11:30/ Танхим - 4

Д.Базаргүр

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

12

Мягмар /11:30/ Танхим - 1

Дарханы төмөрлөгийн үйлдвэр ТӨХК

Татварын ерөнхий газар УТОХГ

Н.Дуламсүрэн

 

13

Мягмар /12:00/ Танхим - 2

Б.Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

14

Мягмар /12:00/ Танхим - 2

Б.Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

15

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Н.Баяраа

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын Газрын бодлогын хэрэгжилт, судалгааны хэлтсийн дарга

М.Батзориг

 

16

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

Сод монгол групп ХХК

Ус сувгийн удирдах газар ОНӨААТҮГ, Үнэлгээний хороо

Н.Долгорсүрэн

 

17

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

П.Энхбаяр

Хүнс Хөдөө аж ахуйн хөнгөн үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

18

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Л.Майхүү

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн

 

19

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Кью Эс Си ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

С.Отгонтуяа

 

20

Мягмар /14:40/ Танхим - 3

Хан богд капитал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Д.Чанцалням

 

21

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Хорикава метал ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

22

Мягмар /14:30/ Танхим - 4

Монголиан пропертис эйженси ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Чанцалням

 

23

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

Одод СӨХ

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

24

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

О.Баяржаргал

Эрүүл Мэндийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

25

Мягмар /15:30/ Танхим - 4

Онги голынхон ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Л.Батбаатар

 

26

Мягмар /15:30/ Танхим - 5

Минжит булган гол ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

27

Мягмар /15:30/ Танхим - 1

Фужи алтай ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

Н.Дуламсүрэн

 

28

Мягмар /16:00/ Танхим - 4

Жуулчин монгол наадам ХХК

Сангийн сайд

С.Отгонтуяа

 

29

Мягмар /16:00/ Танхим - 5

Эй Эс Ти Эс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 05-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 3

Уорлд Стандарт ХХК

Байгаль Орчин, Аялал жуулчлалын яам

А.Насандэлгэр

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Д.Базаргүр

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул Ц.Одмаа Н.Дуламсүрэн

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Эрхэс од мичид ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Монголруд Пром ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

6

Лхагва /10:30/ Танхим - 4

Зүүнбаян рефайнэри ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням

 

7

Лхагва /10:30/ Танхим - 3

Көп көл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

8

Лхагва /11:30/ Танхим - 5

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

9

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Эрдэнэцагаач ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Оюумаа

 

10

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Н.Алтантуяа нарын

Засгийн газар

М.Батзориг

 

11

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Ж.Даваажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

12

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Грандлегаси ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Ц.Батсүрэн

 

13

Лхагва /15:00/ Танхим - 3

Нүхт-Тур ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

Д.Халиуна

 

14

Лхагва /16:00/ Танхим - 5

Жи Си Ди ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 06-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Д.Аймерген

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Жиндизи Юиан ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Шаргай-Бүүдэй ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

Н.Дуламсүрэн

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Эйшнлайн ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч А.Болормаа, Г.Цэнд-Аюуш

О.Оюунгэрэл

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим - 4

Өгөөж баян хангай ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

6

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Асгат сервис ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 07-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /14:00/ Танхим - 1

Монголын Үндэсний их сургууль ТӨХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

А.Насандэлгэр

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.09.03 - 09.07/Даваа гараг

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох, огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /10:00/ Танхим-6

Зорчигч тээврийн нэгдэл ОНӨААТҮГ

Сонгинохайрхан дүүргийн Татварын хяналт шалгалтын хэлтсийн татварын улсын байцаагч Б.Сундуй, Д.Хатанбаатар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Даваа /10:30/ Танхим-6

Бодь электроникс ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

3

Даваа /15:00/ Танхим-6

А.Сувдмаа

Батлан Хамгаалах яам

А.Сарангэрэл

 

4

Даваа /15:30/ Танхим-6

Тайландын Вант улсын өргөмжит Консулын газар

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

Даваа /16:00/ танхим-6

Ангараг чулуу ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:30/ Танхим-6

Д.Базар

Нийслэлийн Татварын газрын дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

2

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Х.Баярцогт

Авлигатай тэмцэх газрын дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

3

Мягмар /11:00/ Танхим - 6

Ц.Нарантунгалаг

Улсын Хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

4

Мягмар /12:00/ Танхим-6

Т.Сайнзаяа

Нийслэлийн Хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Оюумаа

 

5

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

6

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Фужи-Алтай ХХК

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яам

М.Цэцэгмаа

 

7

Мягмар /15:00/ Танхим-6

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Байгаль орчин, геологийн уул уурхайн хяналтын газрын дарга, Мэргэжлийн хяналтын улсын байцаагч Н.Батбаяр, Д.Сансардарьмаа

Д.Чанцалням

 

8

Мягмар /15:10/ Танхим-6

Д.Цэвээндулам

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

9

Мягмар /15:20/ Танхим-6

Х.Долгормаа

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын дарга

Д.Чанцалням