Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.09.10 - 09.14/

2018-09-09   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 10-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 4

Инкобрик ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

2

Даваа /09:00/ Танхим - 5

Н.Гэрэлцэцэг

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

3

Даваа /09:00/ Танхим - 3

Б.Батбаатар

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Ц.Одмаа

 

4

Даваа /09:30/ Танхим - 4

Хайрын далай ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

5

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Н.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

6

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Баясах-Атлас ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Бүрэн цутгамал ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар, Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Дэд бүтцийн хяналтын газрын дарга

Д.Чанцалням

 

8

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Шинэ аялал ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

9

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Домогт угсаа ХХК

Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газар

Ц.Одмаа

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Цементшохой ХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Дүнжингарав гурил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

13

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

14

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Н.Алдармаа нарын

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

У.Бадамсүрэн

 

15

Даваа /11:30/ Танхим - 2

Х.Сонинцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

16

Даваа /11:30/ Танхим - 3

Абсолют чойс ХХК

Зэвсэгт хүчний Жанжин штаб

М.Цэцэгмаа

 

17

Даваа /12:00/ Танхим - 1

Д.Базаргүр

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

18

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Лувсан данзан равжаа академи ТББ

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

19

Даваа /13:30/ Танхим - 5

Э.Цацрал

Налайх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Б.Алтанцэцэг

Оюуны өмч Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Д.Чанцалням

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Л.Ганболд

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

22

Даваа /14:30/ Танхим - 5

Г.Бадамсайхан

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

23

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Очир гэр ХХК

Баянгол дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

М.Батзориг

 

24

Даваа /15:30/ Танхим - 5

Сод монгол групп ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Г.Энх-Манлай, Б.Наранцэцэг

Н.Долгорсүрэн

 

25

Даваа /16:00/ Танхим - 3

Б.Батдэлгэр

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 11-ний Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 3

Ц.Оюун нар

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Цэцэгмаа

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим - 5

Инвест-Капитал ББСБ ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Хаяашияа Монгол ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

4

Мягмар /10:30/ Танхим - 5

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

5

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Эрдэнэцагаач ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Оюумаа

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

7

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Ван Сэн Тун

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Л.Батбаатар

 

8

Мягмар /11:30/ Танхим - 1

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

9

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

Монгол Эд Импекс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

СИ Эм Жи ар ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Н.Дуламсүрэн

 

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Л.Батбаатар

 

11

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

А.Баттөмөр

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Халиуна С.Төмөрбат У.Бадамсүрэн

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Ш.Одхүү нарын

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

13

Мягмар /14:30/ Танхим - 1

Ц.Алтанзаяа

Гэр бүл, Хүүхэд, Залуучуудын хөгжлийн газрын дарга

Г.Мөнхтулга

 

14

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

Бүрэн цутгамал ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Л.Батбаатар

 

15

Мягмар /15:30/ Танхим - 5

МВС ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

С.Отгонтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 12-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:30/ Танхим - 5

Плимут ХХК

Ашигт малтмалын газар

Н.Долгорсүрэн Л.Батбаатар С.Отгонтуяа

Х.Цогбаяр

2

Лхагва /09:30/ Танхим - 4

Б.Ядамсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Асе Трэвел ХХК

Хууль Зүйн сайд

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

Лхагва /10:30/ Танхим - 4

Б.Баярсайхан

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

6

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Д.Худ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

С.Отгонтуяа

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 4

Шим ХХК

Ойн судалгаа хөгжлийн төв

У.Бадамсүрэн

 

8

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа Г.Мөнхтулга С.Отгонтуяа

 

9

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

Д.Оюундалай

Монгол улсын Ерөнхий аудитор

Н.Дуламсүрэн Ц.Батсүрэн Ц.Одмаа

 

10

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Зун Шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн татварын хэлтсийн татварын хяналт шалгалтын тасгийн Татварын улсын байцаагч Ж.Оюунжаргал, Н.Мөнхдаваа

Д.Чанцалням

 

11

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Б.Энхбаяр

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

12

Лхагва /13:30/ Танхим - 5

Тулга констракшн ХХК

Хот суурины ус хангамж, ариутгах татуургын ашигалт үйлчилгээг зохицуулах зөвлөл

Л.Батбаатар

 

13

Лхагва /13:40/ Танхим - 3

О.Одсүрэн

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

О.Оюунгэрэл

 

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Л.Түвшинцэнгэл

Хууль зүйн туслалцааны төвийн захирал

У.Бадамсүрэн

 

15

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Б.Алтанчимэг

Нийслэлийн Хот Төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Д.Чанцалням

 

16

Лхагва /15:00/ Танхим - 5

Альянсминерал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, байгалийн нөөцийн удирдлагын газрын дарга

С.Төмөрбат

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 13-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 5

Нур-Едил ХХК

Барилга Хот Байгуулалтын яамны Тендерийн үнэлгээний хороо

Н.Долгорсүрэн

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим - 1

Б-Софт ХХК

Боловсрол, Шинжлэх Ухааны яам

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл М.Цэцэгмаа Б.Мөнх-Эрдэнэ

Д.Сарангэрэл

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Ди Би Си Өү Эн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Б.Адъяасүрэн

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Авто хяналт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Жэй эн моторс тур ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

7

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

8

Пүрэв /11:30/ Танхим - 4

Д.Уянга

Монгол Улсын Ерөнхий аудитор

Д.Халиуна

 

9

Пүрэв /11:30/ Танхим - 2

Дарханы төмөрлөгийн үйлдвэр ТӨХК

Татварын ерөнхий газар УТОХГ

Н.Дуламсүрэн

 

10

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

М.Батзориг

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

З.Одхүү

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Н.Уранчимэг

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

13

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Онч шийдэл ТББ

Үндэсний аудитын газар

У.Бадамсүрэн

 

14

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Эрдэнэсуварга ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

15

Пүрэв /14:30/ Танхим - 3

Д.Нацагдорж

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

16

Пүрэв /14:30/ Танхим - 4

Д.Цэцэгмаа

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

17

Пүрэв /15:00/ Танхим - 2

Жи Эй Би Өү Ти ХХК

Нийслэлийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчид

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 14-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /16:00/ Танхим - 2

Тайшир Проспектинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

2

Баасан /09:50/ Танхим - 5

Өгөөж баян хангай ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 2

С.Гантогтох

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн Д.Оюумаа Ц.Мөнхзул

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Дабльмөнх ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

5

Баасан /11:00/ Танхим - 2

Т.Эрдэнэчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

6

Баасан /11:00/ Танхим - 1

Эко Могул ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

О.Оюунгэрэл

 

7

Баасан /11:00/ Танхим - 5

Н.Батцэцэг

Нийслэлийн Газрын алба

Д.Чанцалням

 

8

Баасан /13:30/ Танхим - 1

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

9

Баасан /13:30/ Танхим - 5

Ди Зэт Энд Ай ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Чанцалням

 

10

Баасан /13:40/ Танхим - 4

Д.Болдтулга

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

11

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Фужи-Алтай ХХК

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яам

М.Цэцэгмаа

 

12

Баасан /14:30/ Танхим - 2

Ж.Бямба

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

Ц.Мөнхзул

 

13

Баасан /15:00/ Танхим - 3

Я.Болор

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

14

Баасан /15:30/ Танхим - 3

Сигмабетта ХХК

ХУД-ын ЗДарга, НЗД, АМГТГазар

А.Сарангэрэл

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.09.10 - 09.14/Даваа гараг

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-6

Эрдэм Денвер Оюун Ухаан ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

С.Отгонтуяа

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Б.Хонгорзул

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

3

Даваа /10:30/ Танхим-6

Бодь цамхаг ХХК

НИйслэлийн ИТХ

М.Батзориг

 

4

Даваа /10:30/ Танхим-6

Майнфоундэшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын

Ц.Одмаа

 

5

Даваа /14:00/ Танхим-6

Чимо ХХК

Барилга байгууламжийг ашиглалтад оруулах комисс

М.Цэцэгмаа

 

6

Даваа /14:30/ Танхим-6

Н.Өлзийжаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

7

Даваа /14:30/ Танхим-6

Прайс вотер хаус Күүпэрс Такс ТМЗ ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

С.Төмөрбат

 

8

Даваа /15:00/ Танхим-6

Морин даваа дайрга ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

9

Даваа /15:00/ Танхим-6

Энержи Мандал ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

С.Төмөрбат

 

10

Даваа /15:30/ Танхим-6

Амундра ХХК

Байгаль орчин, Аялал жуулчлалын сайд

Л.Батбаатар

 

11

Даваа /15:30/ Танхим-6

Б.Тэмүүжин

Санхүүгийн Зохицуулах хорооны ажлын албаны дарга

С.Төмөрбат

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Ц.Нарантунгалаг

Улсын Хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

2

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Х.Эрдэнэтуяа

Баянзүрх, Сүхбаатар, Чингэлтэй дүүргийн Эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүхийн Тамгын газар

Д.Оюумаа

 

3

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Централ могул майнинг ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

4

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Х.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

5

Мягмар /11:30/ Танхим-6

Залаат бийч турс ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

Ц.Батсүрэн

 

6

Мягмар /13:30/ Танхим-6

БНХАУ-н иргэн Мандагийн итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч М.Заяа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн улсын бүртгэлийн газар

Д.Чанцалням

 

7

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Өсөх таван эрдэнэ ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ Танхим-6

Жиди ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох огноо, цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /09:00/ Танхим-6

Ц.Эрдэнэчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

2

Баасан /10:00/ Танхим-6

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Байгаль орчин, геологийн уул уурхайн хяналтын газрын дарга, Мэргэжлийн хяналтын улсын байцаагч Н.Батбаяр, Д.Сансардарьмаа

Д.Чанцалням