Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.09.17 - 09.21/

2018-09-17   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 17-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 1

Зун Шин ХХК

Хан-Уул дүүргийн татварын хэлтсийн татварын хяналт шалгалтын тасгийн Татварын улсын байцаагч Ж.Оюунжаргал, Н.Мөнхдаваа

Д.Чанцалням

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 4

Майнфоундэшн ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын

Ц.Одмаа

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 5

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Ногоон бут ХХК

Ашигт малтмалын газар

Д.Чанцалням

 

5

Даваа /10:00/ Танхим-1

Бодь электроникс ХХК

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

6

Даваа /10:00/ Танхим-1

Ц.Ангирмаа нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 3

Ц.Идэрмөнх нарын

Ерөнхий сайд

О.Оюунгэрэл

 

8

Даваа /10:30/ Танхим-1

Бодь цамхаг ХХК

НИйслэлийн ИТХ

М.Батзориг

 

9

Даваа /11:30/ Танхим - 3

Д.Гэрэлмаа

Нийслэлийн Засаг дарга, Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

10

Даваа /13:30/ Танхим - 1

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

11

Даваа /13:30/ Танхим - 3

Мөнгөн бэх ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд Н.Цэрэнбат

Н.Дуламсүрэн

 

12

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Хан рашаан ХХК

Сангийн сайд, Сангийн яам, Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

Б.Адъяасүрэн

 

13

Даваа /14:00/ Танхим - 4

Хангайтхан ТББ

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

14

Даваа /14:00/ Танхим - 4

А.Сувдмаа

Батлан Хамгаалах яам

А.Сарангэрэл

 

15

Даваа /15:00/ Танхим - 1

Хан богд капитал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Д.Чанцалням

 

16

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Ч.Сэлэнгэ

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

Б.Адъяасүрэн

 

 

Даваа /15:30/ Танхим - 3

Юниверсал Минериал Эксплорейшн ХХК

ТЕГ-ын УТОХГ-ын Татварын улсын байцаагч Ё.Энх-Оюун, Б.Баярнэмэх

Ц.Батсүрэн

 

 

Даваа /16:30/ Танхим - 2

Хүчит шонхор ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 18-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:00/ Танхим - 4

Б.Баасанцэрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

2

Мягмар /09:00/ Танхим - 5

Чойжин ламын сүм музей

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

3

Мягмар /09:30/ Танхим - 4

Хайрын далай ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

4

Мягмар /09:30/ Танхим - 3

Эй Эс Ти Эс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Ж.Отгонжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Худалдаа, үйлчилгээг зохицуулах зөвлөл

Д.Халиуна

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Монголиан пропертис эйженси ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Чанцалням

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

А.Пүрэвбат

Нийслэлийн Гэр хорооллын дэд бүтцийн газар

Ц.Мөнхзул

 

8

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Д.Базар

Нийслэлийн Татварын газрын дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

9

Мягмар /10:30/ Танхим - 1

Ю.Энхтунгалаг

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргы Тамгын газрын даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

М.Батзориг

 

10

Мягмар /10:30/ Танхим - 2

П.Энхбаяр

Хүнс Хөдөө аж ахуйн хөнгөн үйлдвэрийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

11

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Хорикава метал ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

Н.Алтаншагай

12

Мягмар /11:00/ Танхим - 2

Нью стандарт ложистикс ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын хэлтсийн улсын байцаагч Б.Сувдаа, С.Болорчимэг

Г.Мөнхтулга

 

13

Мягмар /11:00/ Танхим - 3

Д.Цэвээндулам

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

 

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

 

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

 

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

О.Баяржаргал

Эрүүл Мэндийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Ц.Мөнхзул

 

 

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Онги голынхон ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Л.Батбаатар

 

 

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

С.Эрдэнэчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

 

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Э.Сэлэнгэ

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

 

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

 

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Монголруд Пром ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

 

Мягмар /14:30/ Танхим - 1

Көп көл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

 

Мягмар /14:30/ Танхим - 1

Зүүнбаян рефайнэри ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням

 

 

Мягмар /14:35/ Танхим - 2

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

 

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Г.Алтанцэцэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

 

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

Эрхэс од мичид ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

 

Мягмар /15:30/ Танхим - 3

Фужи алтай ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

Н.Дуламсүрэн

 

 

Мягмар /16:00/ Танхим - 1

Б.Тэмүүжин

Санхүүгийн Зохицуулах хорооны ажлын албаны дарга

С.Төмөрбат

 

14

Мягмар /16:00/ Танхим - 1

Нур-Едил ХХК

Барилга Хот Байгуулалтын яамны Тендерийн үнэлгээний хороо

Н.Долгорсүрэн

Н.Самдан

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 19-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

2

Лхагва /09:00/ Танхим - 1

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

3

Лхагва /09:00/ Танхим - 3

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

4

Лхагва /09:40/ Танхим - 4

Хаяашияа Монгол ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Ди Эйч Пи Эн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Дүнжингарав гурил ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

7

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Централ могул майнинг ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

8

Лхагва /10:30/ Танхим - 1

Н.Алтантуяа нарын

Засгийн газар

М.Батзориг

 

9

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Альянсминерал ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, байгалийн нөөцийн удирдлагын газрын дарга

С.Төмөрбат

 

10

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Бүрэн цутгамал ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт, ерөнхий төлөвлөгөөний газар

Л.Батбаатар

 

11

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Ж.Даваажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

12

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Грандлегаси ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Ц.Батсүрэн

 

13

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Б.Батбаатар

Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газар

Ц.Одмаа

 

14

Лхагва /13:30/ Танхим - 3

Э.Нямцэрэн

Оюуны өмч, улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Ц.Мөнхзул

 

15

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Б.Туяа

Улсын их хурлын Тамгын газрын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

Д.Чанцалням

 

16

Лхагва /13:30/ Танхим - 1

Инвест-Капитал ББСБ ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

17

Лхагва /13:40/ Танхим - 5

Нүхт-Тур ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

Д.Халиуна

 

18

Лхагва 14:00/ Танхим - 2

Одод СӨХ

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

 

Лхагва 14:30/ Танхим - 1

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

 

Лхагва 15:00/ Танхим - 2

Ч.Нямжав нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

 

Лхагва 15:00/ Танхим - 2

Ч.Нямжав нарын

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

19

Лхагва 16:00/ Танхим - 2

Жи Си Ди ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Б.Адъяасүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 20-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 4

Тэнгэрийн угалз ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Асгат сервис ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

3

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Эйшнлайн ХХК

Баянзүрх дүүргийн Татварын улсын байцаагч А.Болормаа, Г.Цэнд-Аюуш

О.Оюунгэрэл

 

4

Пүрэв /11:00/ Танхим - 3

Н.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

Н.Төрбат

Хан-Уул дүүргийн Засаг даргын Тамгын газар

А.Насандэлгэр

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Д.Аймерген

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Н.Долгорсүрэн

 

7

Пүрэв /13:30/ Танхим - 1

Б.Ариунаа

Стандарт, хэмжил зүйн газрын дарга

Д.Чанцалням

 

8

Пүрэв /13:30/ Танхим - 2

Ван Сэн Тун

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Л.Батбаатар

 

9

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Жиндизи Юиан ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

10

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Жиндизи Юиан ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

ХААН банк ХХК

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Фужи-Алтай ХХК

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яам

М.Цэцэгмаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 09 дүгээр сарын 21-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 1

Өгөөж баян хангай ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

С.Төмөрбат

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Залаат бийч турс ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

3

Баасан /11:00/ Танхим - 4

Алтайнгянт ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

А.Сарангэрэл /Бүрэлдэхүүнтэй/

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018.09.17-2018.09.21 Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:30/ Танхим-6

Фокусметал майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

М.Батзориг

 

2

Даваа /10:00/ Танхим-6

Очирын үр ХХК

"Үндэсний цэцэрлэгт хүрээлэн" ОНӨТҮГ

Ц.Батсүрэн

 

3

Даваа /11:30/ Танхим-6

А.Бямбажав

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

 

Даваа /12:00/ Танхим-6

Зэвсэгт хүчний 065-р анги

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

4

Даваа /14:00/ Танхим-6

Суруга Монгол ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газрын улсын байцаагч Х.Наранчимэг, Ш.Энхжаргал

А.Насандэлгэр

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Б.Азартулга

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

2

Мягмар /11:00/ Танхим-6

М-Си-Эс-Кока-Кола ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч нар

Б.Адъяасүрэн

 

Мягмар /13:30/ Танхим-6

У.Чулуундорж

Мэргэжлийн хяналтын газрын Барилгын техникийн хяналтын улсын байцаагч Т.Батсүх

Д.Чанцалням

 

1

Мягмар /13:45/ Танхим-6

Хан-Уул дүүргийн Прокурорын газар

Хан-Уул дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуй, халдвар хамгаалалтын хяналтын улсын ахлах байцаагч Б.Баянхутаг

Д.Чанцалням

 

 

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Ж.Цэцгээ

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

2

Мягмар /15:30/ Танхим-6

Каркас ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /10:00/ Танхим-6

ЭМДУН ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

2

Лхагва /10:30/ Танхим-6

А.Эрхэмбаяр

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

Лхагва /11:30/ Танхим-6

А.Алтантуяа

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

1

Лхагва /13:30/ Танхим-6

Хан-Уул дүүргийн Прокурорын газар

Хан-Уул дүүргийн Мэргэжлийн хяналтын хэлтсийн Эрүүл ахуй, халдвар хамгаалалтын хяналтын улсын ахлах байцаагч Б.Баянхутаг

М.Батзориг

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /10:00/ Танхим - 6

БНХАУ-н иргэн Мандагийн итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч М.Заяа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн улсын бүртгэлийн газар

Д.Чанцалням

 

1

Пүрэв /11:00/ Танхим - 6

Б.Хонгорзул

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

1

Пүрэв /13:30/ Танхим - 6

Энержи Кантри Майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:30/ Танхим - 6

Саруул сансар ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Л.Батбаатар

 

1

Пүрэв /11:00/ Танхим - 6

ХоХо ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчалын сайд

Л.Батбаатар