Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.10.15 - 10.19/

2018-10-14   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 10 дугаар сарын 15-ны Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /09:00/ Танхим - 1

Мөнх ногоон хөгжил ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Ц.Одмаа

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Д.Оюунчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

Ц.Мөнхзул

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Чойжин ламын сүм музей

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 1

Хүчит шонхор ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 4

Эко Могул ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

О.Оюунгэрэл

 

6

Даваа /10:00/ Танхим-3

Монголиан пропертис эйженси ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Д.Чанцалням

 

7

Даваа /10:00/ Танхим - 5

А.Амгаланбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

8

Даваа /10:00/ Танхим - 2

А.Алтантуяа

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 3

Хан богд капитал

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын харьяа Баянзүрх дүүргийн Бүртгэлийн хэлтэс

Д.Чанцалням

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Ийстерн роуд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Н.Уранчимэг

Баянзүрх дүүрэг дэх Бүртгэлийн хэлтэс

Ц.Одмаа

 

12

Даваа /11:00/ Танхим - 2

Монланд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын дарга

Н.Долгорсүрэн

 

13

Даваа /11:30/ Танхим - 5

Н.Уранчимэг

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

14

Даваа /11:30/ Танхим - 4

Монгол тур ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны Хүрээлэн буй орчин, Байгалийн нөөцийн удирдлагын мэргэжилтэн Н.Жамъяанхүү

Ц.Мөнхзул

 

15

Даваа /11:30/ Танхим - 2

Хишиг-Уул ХХК ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Ц.Одмаа

 

16

Даваа /12:00/ Танхим - 3

Домогт угсаа ХХК

Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газар

Ц.Одмаа

 

17

 Даваа /13:30/ Танхим - 1

Монголиан Тангстен Корпорейшн ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Одмаа

 

18

Даваа /13:30/ Танхим - 2

ЭМДУН ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

19

Даваа /13:30/ Танхим - 4

А.Пүрэвбат

Нийслэлийн Гэр хорооллын дэд бүтцийн газар

Ц.Мөнхзул

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Б.Ариунаа

Стандарт, хэмжил зүйн газрын дарга

Д.Чанцалням

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Хан рашаан ХХК

Сангийн сайд, Сангийн яам, Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

Б.Адъяасүрэн

 

22

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Х.Сонинцэцэг

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

23

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Суруга Монгол ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газрын улсын байцаагч Х.Наранчимэг, Ш.Энхжаргал

А.Насандэлгэр

 

24

Даваа /15:00/ Танхим - 4

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

25

Даваа /15:00/ Танхим - 3

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Батсүрэн

 

26

Даваа /15:30/ Танхим - 4

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 10 дугаар сарын 16-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /09:30/ Танхим - 4

НИК ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

2

Мягмар /09:30/ Танхим - 1

Ард даатгал ХХК

Санхүүгийн Зохицуулах хорооны улсын байцаагч Ж.Өнөрболд

А.Сарангэрэл

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Хайрын далай ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

5

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Алтанбарга ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч Ж.Эрдэнэбүрэн, Э.Энх-очир

У.Бадамсүрэн

 

6

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Зүүнбаян рефайнэри ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Д.Чанцалням

 

7

Мягмар /10:00/ Танхим - 1

Цэцэгсийн шилтгээн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

8

Мягмар /10:30/ Танхим - 2

Х.Эрдэнэтуяа

Баянзүрх, Сүхбаатар, Чингэлтэй дүүргийн Эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүхийн Тамгын газар

Д.Оюумаа

 

9

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Кью Эс Си ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Г.Мөнхтулга

 

10

Мягмар /11:00/ Танхим - 5

Х.Отгонжаргал

ХУД-ийн 5-р хорооны ИНХ-н дарга

Д.Халиуна

 

11

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Залаат бийч турс ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

А.Сарангэрэл

 

12

Мягмар /11:30/ Танхим - 3

Монголруд Пром ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

13

Мягмар /11:30/ Танхим - 2

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

14

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Эй Эс Ти Эс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

Н.Дуламсүрэн

 

15

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

16

Мягмар /14:00/ Танхим - 2

Онги голынхон ТББ

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

А.Сарангэрэл /У.Бадамсүрэн, О.Оюунгэрэл/

 

17

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Н.Ариунболд

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

18

Мягмар /14:00/ Танхим - 5

Б.Тэмүүжин

Санхүүгийн Зохицуулах хорооны ажлын албаны дарга

С.Төмөрбат

 

19

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Д.Цэвээндулам

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

20

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

Синвоомайнинг ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

21

Мягмар /15:00/ Танхим - 4

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга /Ц.Мөнхзул. Д.Оюумаа/

н.Лхамаа

22

Мягмар /15:00/ Танхим - 5

Д.Цэцэгмаа

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

23

Мягмар /15:00/ Танхим - 3

С.Эрдэнэчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

24

Мягмар /15:00/ Танхим - 2

Э.Сэлэнгэ

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Сарангэрэл

 

25

Мягмар /15:00/ Танхим - 1

Ц.Отгонбаатар

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

26

Мягмар /15:30/ Танхим - 5

Нью стандарт ложистикс ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын хэлтсийн улсын байцаагч Б.Сувдаа, С.Болорчимэг

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 10 дугаар сарын 17-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 4

Ти Энд Пи ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

Лхагва /09:30/ Танхим - 5

Геомандал солюшн ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газар, Ашигт малтмал газрын тосны Газарын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Т.Оюунцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Санчир-Ундрах ХХК

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Д.Халиуна

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Н.Батцэцэг

Нийслэлийн Газрын алба

Д.Чанцалням

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Би Ай Си Би ХХК

Хан-Уул дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

7

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Зэвсэгт хүчний 065-р анги

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 3

Ч.Ганбаатар

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

9

Лхагва /11:30/ Танхим - 1

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

Эм Си Си Корпорейшн ХХК

Барилгын хөгжлийн төв

М.Батзориг

 

11

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа /Г.Мөнхтулга, Ц.Мөнхзул/

 

12

Лхагва /13:40/ Танхим - 5

Нүхт-Тур ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

Д.Халиуна

 

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Хаяашияа Монгол ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Насандэлгэр

 

14

Лхагва /15:00/ Танхим - 3

А.Эрхэмбаяр

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Ц.Батсүрэн

 

15

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

Басмаа Констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

16

Лхагва /15:30/ Танхим - 1

Ван Сэн Тун

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

О.Оюунгэрэл

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 10 дугаар сарын 18-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 4

Сод монгол групп ХХК

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын байцаагч Г.Энх-Манлай, Б.Наранцэцэг

Н.Долгорсүрэн

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим - 5

Хан-Уул дүүргийн 2, 3, 4, 9, 12 дугаар хорооны иргэдийн Нийтийн Хурал

Хан-Уул дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга, Хан-Уул дүүргийн 2, 3, 4, 9, 12 дугаар хорооны Иргэдийн нийтийн хурал

Д.Халиуна

 

3

Пүрэв /10:00/ Танхим - 4

Авто хяналт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

БНХАУ-н иргэн Мандагийн итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч М.Заяа

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газрын Эд хөрөнгийн эрхийн улсын бүртгэлийн газар

Д.Чанцалням

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим - 5

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим -1

Асгат сервис ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

7

Пүрэв /11:30/ Танхим - 3

Дарханы төмөрлөгийн үйлдвэр ТӨХК

Татварын ерөнхий газар УТОХГ

Н.Дуламсүрэн

 

8

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

9

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Грандлегаси ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Ц.Батсүрэн

 

10

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

Ё.Нямцоо

Сүхбаатар дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга

У.Бадамсүрэн / О.Оюунгэрэл, Ц.Одмаа/

н.Батбаатар

11

Пүрэв /14:00/ Танхим - 1

ХААН банк ХХК

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Н.Өлзийжаргал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

13

Пүрэв /15:00/ Танхим - 2

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

М.Батзориг

 

14

Пүрэв /15:30/ Танхим - 3

Өрхтий трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 10 дугаар сарын 19-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:00/ Танхим - 5

Евро хаус ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр

 

2

Баасан /09:00/ Танхим - 4

Б.Хадбаатар

Нийслэлийн Газрын алба

Н.Долгорсүрэн

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Р.Батсүх

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

4

Баасан /10:00/ Танхим - 4

С.Ганнасан

Нийслэлийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

5

Баасан /10:00/ Танхим - 1

Сентрал Азиан Петролиум Корпорэйшн Лимитед

Үндэсний Аудитын газар

О.Оюунгэрэл

 

6

Баасан /10:30/ Танхим - 4

Жи Си Ди ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Б.Адъяасүрэн

 

7

Баасан /11:30/ Танхим - 5

Д.Уянга

Монгол улсын Ерөнхий Аудитор

Д.Халиуна /С.Төмөрбат, А.Насандэлгэр/

 

8

Баасан /11:30/ Танхим - 1

ЦМС ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч

Б.Адъяасүрэн

 

9

Баасан /13:30/ Танхим - 4

Очоо ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

10

Баасан /13:30/ Танхим - 5

Си энд си комоко ХХК

УБЕГ-ын Баянзүрх дүүргийн эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн хэлтэс

С.Төмөрбат /Д.Халиуна, А.Насандэлгэр/

 

11

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Монцемент Билдинг Материалс ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

Ц.Батсүрэн

 

12

Баасан /14:30/ Танхим - 1

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.10.05 - 10.19/

 Даваа гараг

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:00/ Танхим-6

Содон номин констракшн ХХК

Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын яам ны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

2

Даваа /09:30/ Танхим-6

А.Эрдэнэбилэг

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Д.Оюумаа

 

3

Даваа /10:00/ Танхим-6

ИКА ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

4

Даваа /13:40/ Танхим-6

Э.Хишигжаргал

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн, төлөө газрын улсын байцаагч Ш.Зулмөнх

Н.Дуламсүрэн

 

5

Даваа /13:50/ Танхим-6

Хүрээ.мн ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын Улсын байцаагч

Н.Дуламсүрэн

 

6

Даваа /14:00/ Танхим-6

Эдшил ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газар

Ц.Одмаа

 

7

Даваа /14:15/ Танхим-6

Хөвсгөл далайн эзэд хөдөлгөөн ТББ

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

Н.Дуламсүрэн

 

8

Даваа /14:30/ Танхим-6

Хайлэнд Трэвэл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яам

Ц.Одмаа

 

9

Даваа /14:45/ Танхим-6

Ц.Намир

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

10

Даваа /15:10/ Танхим-6

Б.Ли Жиа Зэн

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Н.Дуламсүрэн

 

11

Даваа /16:00/ Танхим-6

С.Норжмаа

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

МЯГМАР ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:00/ Танхим-6

Мон-Аналитик ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Газрын алба

А.Насандэлгэр

 

2

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Ц.Нарангэрэл

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Халиуна

 

3

Мягмар /14:30/ Танхим-6

Туурайн төвөргөөн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

4

Мягмар /15:00/ Танхим-6

Ч.Мөнхцацрал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

ЛХАГВА ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /11:00/ Танхим - 6

Б.Хонгорзул

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Д.Чанцалням

 

2

Лхагва /15:00/ Танхим - 6

Хайланд трэвел ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуучлалын сайд

С.Төмөрбат

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /14:00/ Танхим-6

Эвийн хүч эх нутгийн төлөө ТББ

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Долгорсүрэн