Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.10.29 - 11.02/

2018-10-28   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 10 дугаар сарын 29-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим - 2

Ж.Цэцгээ

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

 

2

Даваа /09:30/ Танхим - 1

Содон номин констракшн ХХК

Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын яам ны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

 

3

Даваа /10:00/ Танхим - 5

Л.Сүрэнхүү

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Л.Батбаатар

 

 

4

Даваа /10:00/ Танхим - 2

Суруга Монгол ХХК

Татварын ерөнхий газрын Улсын төсвийн орлого хяналтын газрын улсын байцаагч Х.Наранчимэг, Ш.Энхжаргал

А.Насандэлгэр

 

 

5

Даваа /10:00/ Танхим - 1

А.Пүрэвбат

Нийслэлийн Гэр хорооллын дэд бүтцийн газар

Ц.Мөнхзул

 

 

6

Даваа /10:00/ Танхим-5

Хишиг-Уул ХХК ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

 

7

Даваа /10:30/ Танхим - 1

Монланд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын дарга

Н.Долгорсүрэн

 

 

8

Даваа /10:30/ Танхим - 4

А.Амгаланбаатар

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

 

9

Даваа /11:00/ Танхим - 3

ОЭНДЧ ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

 

10

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Хүчит шонхор ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

 

11

Даваа /11:00/ Танхим - 4

Н.Уранчимэг

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

 

12

Даваа /11:30/ Танхим - 2

Ван Трейд ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

 

13

Даваа /11:30/ Танхим - 1

Ч.Мөнхцацрал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

 

14

Даваа /13:30/ Танхим - 1

А.Алтантуяа

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

 

15

Даваа /13:30/ Танхим - 2

Л.Туул

Хан-Уул дүүргийн Нийгмийн даатгалийн хэлтэс

Д.Халиуна

 

 

16

Даваа /13:30/ Танхим - 4

Мөнх ногоон хөгжил ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

С.Отгонтуяа

 

 

17

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Г.Цогоо

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

 

18

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Хан богд капитал

Баянзүрх дүүргийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

Д.Чанцалням

 

 

19

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Х.Сонинцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

 

20

Даваа /14:00/ Танхим - 2

Б.Мөнхтүвшин

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Д.Халиуна

 

 

21

Даваа /14:00/ Танхим - 1

Интернэшнл тур ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

 

22

Даваа /14:00/ Танхим - 3

Геомандал солюшн ХХК

Ашигт малтмал Газрын тосны газар, Ашигт малтмал газрын тосны Газарын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

 

23

Даваа /14:30/ Танхим - 1

ЭМДУН ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

 

24

Даваа /14:30/ Танхим - 4

Хөвсгөл далайн эзэд хөдөлгөөн ТББ

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

Н.Дуламсүрэн

 

 

25

Даваа /15:00/ Танхим - 2

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

 

26

Даваа /15:00/ Танхим - 5

Тэнгэр тэтгэсэн ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Ц.Батсүрэн

 

 

27

Даваа /15:30/ Танхим - 2

Мандах-Орд ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газар

Д.Халиуна

 

 

28

Даваа /15:30/ Танхим - 1

Б.Батжаргал

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

 

29

Даваа /15:30/ Танхим - 4

Н.Уранчимэг

Баянзүрх дүүрэг дэх Бүртгэлийн хэлтэс

С.Отгонтуяа

 

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 10 дугаар сарын 30-ны Мягмар гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Мягмар /10:00/ Танхим - 2

Оюуны ундраа групп ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим - 4

Кью Эс Си ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Л.Өлзийжаргал

 

3

Мягмар /10:00/ Танхим - 5

Монголруд Пром ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Д.Чанцалням

 

4

Мягмар /10:00/ Танхим - 3

Зэвсэгт хүчний 065-р анги

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

5

Мягмар /11:00/ Танхим - 4

Д.Аймерген

Онцгой байдлын ерөнхий газар

Н.Дамдинсүрэн

 

6

Мягмар /11:00/ Танхим - 1

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

7

Мягмар /11:30/ Танхим - 5

Н.Батцэцэг

Нийслэлийн Газрын алба

Д.Чанцалням

 

8

Мягмар /11:30/ Танхим - 4

А.Эрхэмбаяр

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

9

Мягмар /13:30/ Танхим - 3

Гэрэлт шинэчлэлт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

10

Мягмар /13:30/ Танхим - 4

Э.Сэлэнгэ

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

11

Мягмар /13:30/ Танхим - 5

Зүүнбаян рефайнэри ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

Д.Чанцалням

 

12

Мягмар /14:00/ Танхим - 4

Д.Худ

Нийслэлийн Засаг дарга, Нийслэлийн Газрын алба

С.Отгонтуяа

 

13

Мягмар /14:00/ Танхим - 1

П.Мягмарсүрэн

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга /Ц.Мөнхзул, Д.Оюумаа/

н.Мягмартогтох

14

Мягмар /14:00/ Танхим - 3

Синвоомайнинг ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Б.Адъяасүрэн

 

15

Мягмар /14:30/ Танхим - 5

С.Эрдэнэчимэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Л.Өлзийжаргал

 

16

Мягмар /14:30/ Танхим - 4

Хишиг-Уул ХХК

Багануур дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

17

Мягмар /14:30/ Танхим - 3

А.Гансүх

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

О.Оюунгэрэл

 

18

Мягмар /15:00/ Танхим - 3

Цэцэгсийн шилтгээн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

О.Оюунгэрэл

 

19

Мягмар /15:30/ Танхим - 1

Ц.Алтанзаяа

Гэр бүл, Хүүхэд, Залуучуудын хөгжлийн газрын дарга

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 10 дугаар сарын 31-ний Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 2

Т.Оюунцэцэг

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 3

Дитокс ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

О.Оюунгэрэл /У.Бадамсүрэн, Ц.Одмаа/

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Н.Шинэтөр

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн /Л.Батбаатар, Б.Мөнх-Эрдэнэ/

 

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Би Ай Си Би ХХК

Хан-Уул дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

Эм Си Си Корпорейшн ХХК

Барилгын хөгжлийн төв

М.Батзориг

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Си энд си комоко ХХК

УБЕГ-ын Баянзүрх дүүргийн эд хөрөнгийн эрхийн бүртгэлийн хэлтэс

С.Төмөрбат /Б.Адъяасүрэн, А.Насандэлгэр/

 

7

Лхагва /11:00/ Танхим - 1

Авто хяналт ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Мөнхзул

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 5

Баян-Овоо Дэлгэр Цогт ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Ц.Батсүрэн

 

9

Лхагва /11:30/ Танхим - 2

Хайрын далай ХХК

Ашигт малтмалын газар/Ашигт малтмалын газрын Кадастрын хэлтэс

А.Насандэлгэр

 

10

Лхагва /11:30/ Танхим - 4

Фужи-Алтай ХХК

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яам

М.Цэцэгмаа

 

11

Лхагва /12:00/ Танхим - 2

Көп көл ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Батзориг

 

12

Лхагва /13:30/ Танхим - 2

Р.Батсүх

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Төмөрбат /У.Бадамсүрэн, Ц.Одмаа/

 

13

Лхагва /13:30/ Танхим - 4

Бүрэн цутгамал ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газар, Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын Дэд бүтцийн хяналтын газрын дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

14

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Б.Баярсайхан

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 5

Ч.Ганбаатар

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

16

Лхагва /14:00/ Танхим - 3

Сентрал Азиан Петролиум Корпорэйшн Лимитед

Үндэсний Аудитын газар

О.Оюунгэрэл

 

17

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

С.Баяржаргал

Нийслэлийн Эрүүл мэндийн газрын дарга

Б.Мөнх-Эрдэнэ /Л.Батбаатар, Н.Дамдинсүрэн/

 

18

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Ван Сэн Тун

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Л.Батбаатар

 

19

Лхагва /14:30/ Танхим - 2

Улаанбаатар Палас ХХК

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Батзориг

 

20

Лхагва /15:00/ Танхим - 4

Басмаа Констракшн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

21

Лхагва /16:00/ Танхим - 4

Скайтел ХХК

Харилцаа холбоо, мэдээлэлийн технологийн газар, Үнэгээний хороо

С.Отгонтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 11 дугаар сарын 01-ний Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:00/ Танхим - 4

Шим ХХК

Ойн судалгаа хөгжлийн төв

С.Отгонтуяа

 

2

Пүрэв /09:00/ Танхим - 1

Худалдаа хөгжлийн банк ХХК

Чингэлтэй дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

Н.Долгорсүрэн

 

3

Пүрэв /09:30/ Танхим - 4

Б.Хонгорзул

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 3

Л.Болортунгалаг

Боловсрол, соёл, Шинжлэх Ухаан, Спортын яамны Санхүү хяналт шалгалтын улсын байцаагч М.Мажигсүрэн

Л.Өлзийжаргал

 

5

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Эйч энд Ти ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн яам

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

6

Пүрэв /10:00/ Танхим - 1

Энержи Кантри Майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

Ц.Мөнхзул

 

7

Пүрэв /11:00/ Танхим -2

Асгат сервис ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

С.Төмөрбат

 

8

Пүрэв /11:00/ Танхим -5

Дарханы төмөлөгийн үйлдвэр ТӨХК

Татварын ерөнхий газар УТОХГ

Н.Дуламсүрэн

 

9

Пүрэв /11:00/ Танхим - 1

Сийгми ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Ц.Мөнхзул

 

10

Пүрэв /11:30/ Танхим - 4

Ө.Ганхуяг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

М.Цэцэгмаа

 

11

Пүрэв /13:30/ Танхим - 4

Грийнсутунь ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн Хяналт шалгалтын Татварын улсын байцаагч Р.Гантөмөр, С.Болорчимэг, Б.Нарангэрэл,

Н.Дамдинсүрэн

 

12

Пүрэв /14:00/ Танхим - 5

Монгол Эд Импекс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Дуламсүрэн

 

13

Пүрэв /14:00/ Танхим - 2

ХААН банк ХХК

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

С.Төмөрбат

 

14

Пүрэв /14:00/ Танхим - 4

Найман бэрс ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Л.Өлзийжаргал

 

15

Пүрэв /14:30/ Танхим - 4

Ц.Оюунцэцэг

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

М.Цэцэгмаа

 

16

Пүрэв /15:30/ Танхим - 4

Дулааны дөрөвдүгээр цахилгаан станц ТӨХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 11 дүгээр сарын 02-ны Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

 

Шүүх хуралдаан болох цаг минут, танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /10:00/ Танхим - 4

МВС ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

С.Отгонтуяа

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 2

Евро хаус ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

А.Насандэлгэр

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Монсудар Паблишн ХХК

Боловсролын хүрээлэн

Л.Өлзийжаргал

 

4

Баасан /11:00/ Танхим - 5

Д.Цэнд-Аюуш

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

5

Баасан /11:30/ Танхим - 5

Захпетро ХХК

Уул Уурхай, хүнд үйлдвэрийн сайд

Н.Дуламсүрэн

 

6

Баасан /13:30/ Танхим - 1

Очоо ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

7

Баасан /14:00/ Танхим - 4

А.Эрдэнэбилэг

Шүүхийн ерөнхий зөвлөл

Л.Өлзийжаргал

 

8

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Ди Би Си Өү Эн ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Б.Адъяасүрэн

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.10.05 - 10.19/

 

ДАВАА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Даваа /09:30/ Танхим-6

Эвийн хүч эх нутгийн төлөө ТББ

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

М.Цэцэгмаа

 

2

Даваа /10:30/ Танхим-6

Ди Пи Холдинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Д.Халиуна

 

3

Даваа /11:00/ Танхим-6

Ц.Дэлгэрсайхан

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

Даваа /16:00/ Танхим-6

Саруул секьюрити ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

О.Оюунгэрэл

 

МЯГМАР ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Мягмар /09:00/ Танхим-6

Ургах морин элс ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Мягмар /10:00/ Танхим-6

Д.Золбоо

Засгийн газрын Хэрэг эрхлэх газар

А.Насандэлгэр

 

3

Мягмар /10:30/ Танхим-6

Д.Энхбат

Тагнуулын ерөнхий газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

4

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Ж.Эрхэмбаяр

Эрүүл мэндийн яамны Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч Э.Содномжамц

А.Насандэлгэр

 

5

Мягмар /11:00/ Танхим-6

Заг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Мягмар /11:30/ Танхим-6

Б.Балжинцэцэг

Оюуны өмч, улсын бүртэлийн ерөнхий газар

Б.Адъяасүрэн

 

7

Мягмар /11:30/ Танхим-6

Д.Өнөр

Оюуны өмчийн газрын дарга

А.Насандэлгэр

 

8

Мягмар /13:30/ Танхим-6

Д.Одгэрэл

Боловсрол, шинжлэх ухааны яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

Д.Оюумаа

 

9

Мягмар /14:00/ Танхим-6

Ж.Пүрэвгарьд

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

ЛХАГВА ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Лхагва /10:00/ Танхим - 6

Саруул ресорт ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

Ц.Батсүрэн

 

ПҮРЭВ ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Пүрэв /09:00/ Танхим-6

"Их Хүч Илрүүлэлт Хайлт" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

2

Пүрэв /10:00/ Танхим-6

Ривер Гарден СӨХ

Нийслэлийн Засаг дарга

А.Насандэлгэр

 

3

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Юу Эм Ди ХХК

Нийслэлийн Газрын алба

С.Төмөрбат

 

4

Пүрэв /10:30/ Танхим-6

Түмдэлгэрэх ХХК

Зам Тээврийн яам

А.Сарангэрэл

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим-6

Голден лайт дизайн ХХК

Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим-6

Мондулаан Трейд ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

А.Сарангэрэл

 

7

Пүрэв /11:30/ Танхим-6

Скай хайпермаркет ХХК

Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газар

А.Сарангэрэл

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /13:30/ Танхим-6

Гуа хонгор ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

С.Отгонтуяа