Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2018.12.31 - 01.04/

2018-12-28   |   Админ

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2018 оны 12 дугаар сарын 31-ний Даваа гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Даваа /10:0/ Танхим - 4

Эс Си Эм ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

2

Даваа /10:30/ Танхим - 5

Ихэр нева ХХК

Оюуны өмч, Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

Г.Мөнхтулга

 

3

Даваа /10:30/ Танхим - 2

Монголиан интернэт сервис провайдер аллианс ГҮТББ, Жем нэт ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

Л.Батбаатар

 

4

Даваа /10:30/ Танхим - 3

Ирмүүний өвөө ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

5

Даваа /10:30/ Танхим - 4

Ирмүүний өвөө ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

6

Даваа /11:00/ Танхим - 5

Ачит-Ихт ХХК

Үндэсний аудитын газрын гүйцэтгэлийн аудитын газрын дарга бөгөөд тэргүүлэх аудитор М.Давааням

Н.Долгорсүрэн

 

7

Даваа /11:00/ Танхим - 1

Бумбод ХХК

Үндэсний хөгжлийн газар

С.Төмөрбат

 

8

Даваа /14:00/ Танхим-1

Ч.Отгонбаяр

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

С.Төмөрбат

 

9

Даваа /14:00/ Танхим - 5

Шинэхэн групп ХХК

Байгаль Орчин, Ногоон Хөгжлийн сайд

Г.Мөнхтулга

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 02-ны Лхагва гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Лхагва /09:00/ Танхим - 3

Д.Ёндон

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

2

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Ашид арвин буян ХХК

Монгол Улсын Засгийн газар

Д.Халиуна

 

3

Лхагва /10:00/ Танхим - 4

Д.Мөнхжаргал

Боловсрол соёл шинжлах ухаан спортын яам

Д.Чанцланям Б.Адъяасүрэн Н.Дуламсүрэн

С.Батхүү

4

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Г.Батхуяг

Нийслэлийн Засаг дарга

Г.Мөнхтулга

 

5

Лхагва /10:00/ Танхим - 2

О.Наранхүү

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

У.Бадамсүрэн

 

6

Лхагва /10:00/ Танхим - 5

Туурайн төвөргөөн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Н.Долгорсүрэн

 

7

Лхагва /10:00/ Танхим - 1

Тулга энх ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хорооны Хяналт шалгалт, зохицуулалтын газрын Хянан шалгагч улсын байцаагч Ш.Ганхуяг

О.Оюунгэрэл

 

8

Лхагва /11:00/ Танхим - 2

Эрдэнэсуварга ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

9

Лхагва /14:00/ Танхим - 1

Заг ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Б.Адъяасүрэн

 

10

Лхагва /12:00/ Танхим - 3

Мөнх ногоон хөгжил ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

С.Отгонтуяа

 

11

Лхагва /12:00/ Танхим - 1

Саруул секьюрити ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

О.Оюунгэрэл

 

12

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Шинэтөр нарын

НЗД, БЗД-н ЗД, БЗД-н Газрын алба

Д.Чанцалням

 

13

Лхагва /14:00/ Танхим - 4

Аурора Инвестмент ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Л.Батбаатар

 

14

Лхгва /14:00/ Танхим - 5

Ч.Наранцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн Газрын алба

Г.Мөнхтулга

 

15

Лхагва /14:00/ Танхим - 2

Д.Бархасжав

Улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

А.Сарангэрэл

 

16

Лхагва /14:30/ Танхим - 5

Ч.Мөнхцацрал

Нийслэлийн Засаг дарга

Д.Оюумаа

 

17

Лхагва /14:30/ Танхим - 3

Сорогзон ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

18

Лхагва /15:00/ Танхим - 2

Т.Даваа-Очир

Эрүүл мэндийн яам, түүний дэргэдэх Гадаад улсад зайлшгүй шаардлагаар эмчлүүлэх иргэдэд санхүүгийн дэмжлэг үзүүлэх асуудлаар санал гаргах орон тооны бус зөвлөлд

Л.Батбаатар

 

19

Лхагва /16:00/ Танхим - 3

Ц.Эрдэнэчимэг

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 03-ны Пүрэв гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Пүрэв /09:30/ Танхим - 1

Д.Ундраа

Нийслэлийн Засаг дарга

Ц.Одмаа А.Сарангэрэл С.Төмөрбат

 

2

Пүрэв /09:30/ Танхим - 1

Монгол Улсын Эрдмийн Их сургууль

Эрчим хүчний газрын техникийн нөхцөл олгох комисс, комиссын гишүүд

М.Батзориг

 

3

Пүрэв /09:55/ Танхим - 2

Ц.Батбаатар

Нийслэлийн Засаг дарга

У.Бадамсүрэн

 

4

Пүрэв /10:00/ Танхим - 2

Аз макс ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

Н.Дамдинсүрэн

 

5

Пүрэв /11:00/ Танхим - 2

Б.Уранчимэг

Сүхбаатар дүүргийн Өмч, газрын харилцааны алба

О.Оюунгэрэл

 

6

Пүрэв /11:00/ Танхим - 3

Т.Алтанзагас

Нийслэлийн Засаг дарга, Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

7

Пүрэв /11:00/ Танхим-1

Жи Эм Кэй Эм ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс,

Ц.Одмаа

 

8

Пүрэв /11:30/ Танхим - 1

Химийн шингэн ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Батзориг

 

9

Пүрэв /11:30/ Танхим - 1

Л.Ариунтунгалаг

Гэр бүл, хүүхэд залуучуудын хөгжлийн газрын дарга

Д.Оюумаа

 

10

Пүрэв /12:00/ Танхим - 3

Гуа хонгор ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

С.Отгонтуяа

 

11

Пүрэв /13:30/ Танхим - 5

Ү.Мөнгөнзагас

Монгол улсын Хууль сахиулахын Их Сургууль

Ц.Мөнхзул

 

12

Прүрэв /14:00/ Танхим - 2

Би Эс Майнинг ХХК

Ашигт малтмал, Газрын тосны газрын Кадастрын хэлтсийн дарга

У.Бадамсүрэн

 

13

Пүрэв /14:00/ Танхим - 3

Ганморьт бор ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

14

Пүрэв /14:30/ Танхим - 5

Очоо ХХК

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын сайд

Н.Долгорсүрэн

 

15

Пүрэв /15:00/ Танхим - 4

Монголцю лин ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

Л.Батбаатар

 

16

Пүрэв /16:30/ Танхим - 3

Э.Пүрэвжав

Ерөнхий сайд

С.Отгонтуяа

 

Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн
2019 оны 01 дүгээр сарын 04-ний Баасан гарагийн шүүх хуралдааны зар

Шүүх хуралдаан болох огноо, цаг минут,  танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

Иргэдийн Төлөөлөгч

1

Баасан /09:30/ Танхим - 3

Улаанбаатар паласе ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

С.Отгонтуяа

 

2

Баасан /10:00/ Танхим - 3

Чимо ХХК

Барилга байгууламжийг ашиглалтад оруулах комисс

М.Цэцэгмаа

 

3

Баасан /10:00/ Танхим - 5

Ц.Алтанзаяа

Гэр бүл, Хүүхэд, Залуучуудын хөгжлийн газрын дарга

Г.Мөнхтулга

 

4

Баасан /12:00/ Танхим - 2

Сентрал Азиан Петролиум Корпорэйшн Лимитед

Үндэсний Аудитын газар

О.Оюунгэрэл

 

5

Баасан /13:30/ Танхим - 3

Оюу Толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын газрын Байгаль орчин, геологи, уул уурхайн хяналтын газрын дарга Н.Батбаяр, хяналтын байцаагч Г.Батбаяр Д.Сансардарьмаа

Н.Дамдинсүрэн

 

6

Баасан /14:00/ Танхим - 3

Б.Дөл

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

М.Цэцэгмаа

 

НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН ИЙН АНХАН ШАТНЫ
ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2018.12.31 - 01.04/ Даваа гараг/

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

5

Пүрэв /13:30/ Танхим-6

Эко алтан заамар ХХК

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яам

М.Батзориг

 

БААСАН ГАРАГ

 

Урьдчилсан хэлэлцүүлэг болох цаг, минут, хуралдааны танхим

Нэхэмжлэгч

Хариуцагч

Шүүгч

 

1

Баасан /10:00/ Танхим-6

Н.Цэдэнбалын итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч Т.Насанжаргал

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

О.Оюунгэрэл

 

2

Баасан /11:00/ Танхим-6

ИЭСПИ САН ТББ

Нийслэлийн Газрын албаны дарга

Л.Батбаатар

 

3

Баасан /11:30/ Танхим-6

Нийслэлийн Прокурорын газар

Гаалийн ерөнхий газрын бүрдүүлэлтийн дараах шалгалтын газрын улсын байцаагч Са.Баярмаа

С.Төмөрбат

 

4

Баасан /15:00/ Танхим-6

Ц.Бямба-Очир

Үндэсний Их баяр наадмыг зохион байгуулах хорооны дарга

Ц.Батсүрэн